Bisikletiyle hava atan insanlardan bıktım

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Umut Tekin Selam dostum bende iphone 6+ 128 gb gold aldimda iste oyle arkadaslarla oturuyoz neyse iphone 6+ aldim senin soruya gelince bende pinarello dogma 25000 TL limited edition full dura ace 9000 setli bisikletimde garmin edge 1500 lira siyah modelini kullaniyorumda ha bu arada iphone 6+ 128 gb aldigimi soylemismiydim ama bu mesaji sana imac retina 5k bilgisayarimin yanindaki ipad air 2 nin ustundeki ipad mini 3ten 12 liraya aldigim swiftkeyi kullanarak gozumdede 1500 liralik oakley gozlukle yaziyorum

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Erkin Kalender

Muhtemelen bisikletinizide keyifli bir rotada binmek icin 200.000.-USD degerindeki Ferrari'nizin uzerine bagladiginiz 3.000.-€ luk ozel uretim bisiklet tasiyicisina baglamadan hemen once yapiyorsunuz bunu :p

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
:koptum::komik: -- allah iyiliğinizi versiiin... 2 dakikalığına foruma bakıyım da, sonra koşturmaya devam edeyim dedim, iy'ki demişim, ama ne güldürdünüz :hhhhhh:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kapitalizm düzen maddiyatı öne çıkarmayı emreder. Maddiyatın olduğu yerde her tür maneviyatın ruhuna el fatiha. Sevgiler, Saygılar ve Aşklar maddiyat sonucu hep yok olmaya mahkumdur.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Erkin Kalender Güzel kardeşim , dostum yada forumdaşım ; Hangisini kabul edersen sana öyle hitab ettiğimi varsay. Tebrik ederim çok guzel bir konu açmışın ,anlamından da öte milenyumlu yıllarda yaşanan genel sıkıntımızda bu zaten.Forumda insanlar ve dunyadaki insanlar genelde birbirinden farksızlar ;Önyargılarından sıyrılmayı denemeyi bırakın akıllarından bile geçiremiyorlar..Adam pahalı bisikletiyle hava atıyosa onu eleştiren kendi fiziki performansını övup ,adamın kilosuyla dalga geçiyorsa o adamdan ne farkı kaldı ? Kabul etmeliyim ki harika bisikletler var ve baktığımda içim gidiyor. Ama bu hayranlığım ona sahip olana düşman olmama neden oluyorsa bende 3. sınıf bir dizi karakteriyimdir bana göre. Bence sahip olduğumuz şeye şükredip kıymetini bilmeliyiz ve başka insanların sahip olamadıkları şeye sahip olmaları için Rabbimize el açıp dua etmeliyiz.Ama sen bir jant setine 1000 avro ödeyip de sokakta gördüğün bir gariban çocuğa cep harçlığı vermeyi yada elinden tutup ona kaliteli bir spor ayakabı alıp yüzündeki mutluluğu görmekten acizssen , yollarda gördüğün fakir insanlara tiksinir gibi bakıyorsan artık insanlıktan çıkmışındır hatta kaliteli bir makineye binen başka bir makinasındır artık...Geçen gün yolda 3 tane çocuk durmuş bisikletini tamir etmeye çalışıyorlardı, orta yaşlı birisi yardm etti fakat başaramadı ..Dayanamayıp ben mudahele ettim. Çok ta anlamam fakat zincir aktarıcıya sıkışmştı..İnat ettim ve sonunda tamir ettim ..Çocuklar öyle sevindiler ki 50 metre boyunca bağırarak teşekkür ede ede gittiler...İşte insanlar arasında paslaşmanın , yardımlaşmanın ve en önemlisi hayır duası almanın keyfini anlatmalıyız bu robokoplaşmış arkadaşlara...herkese selamlar sevgiler

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
@mariokaldato

Hocam siz de iyi guzel yazmissiniz ama o kadar cok fakir insan var ki. Bu yardimlasma dediginiz sey suistimale donuyor zaten beleşçi milletiz uzerine ustluk boyle yardimlasma vs. Kusura bakmayin ama beleşçiliği daha da körüklüyor.

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Burak_Dingiloglu suistimal hayatın her alanında mevcud güzel kardeşim. Zaten ben her yanına gelip dilenene dağıt demedim .Yaşadığımız çevrede iyi kötü bildiğimiz fakir insanlar mevcuddur.Biz kendimiz onlara gidelim hayır hasenat yapalım dedim. Bizi yaradan Allah bizimde , onlarında kalbini bilir ona göre muamele eyler elbet.

• Beğen
Tepkiler: gmfaruk

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
@mariokaldato

Anliyorum kardesim boyle yardimlasmalardan suistimale cok acik. Deniz Feneri skandallari,Kizilay'daki bağış skandalları, Oktar Babuna ilik skandali daha da uzar gider. Yardimlasmadan ziyade calisip kazanmaktan yanayim .

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
@clubber valla Ben o fotoğraf koyanlara duacıyım. Merak ettiğim bisikletleri hep o fotoğraflardan inceledim. Stüdyo ile gerçek hayattaki fotolar bambaşka oluyor dolayısıyla işime yarıyor.

Bir de ortak hobisi olan insanlar forum üzerinden arkadaş olmuş, biri bisiklet aldı mı diğeri de kendi almış gibi seviniyor, bu çok güzel bir dayanışma örneğidir. Bence yeni aldığı bisikletin fotoğrafını koyanlar mutluluklarını paylaşmak istiyorlar. İnşallah size de en güzelleri Nasip olur da forumda fotoğraflarını beğeniriz...

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Burak_Dingiloglu elbette dernekler , vakıflar resmi daire yardımlaşmalarında bı çok el ve insan arada olduğundan sütü bozuklar çıkabiliyor. Ama bu bizim insanlık yapma kaabiliyetimize zarar vermemeli diye düşünüyorum. En doğru yardımlaşma birebir ve bildiklerinden başlayarak olur. sevgiler selamlar

@Ozan k. aynen katılıyorum ozan kardeşim .Her fotorafını paylaşanın hava atma niyeti olduğu düşüncesine kapılmak doğru değildir .Buda bir tür paranoya sayılabilir. Dediğim gibi sahip olduklarımıza şukur etmeli kanaat etmeliyiz , başkalarınında istediği şeylere sahip olmaları için dua ve elimizden geliyorsa yardım etmeliyiz. Ama kapitalizm buna izin vermez , durmadan sahip olduğunun artık modasının geçtiğini , onu fırlatıp yenisini alarak mutlu olabileceğini sana aşılar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yardıma ihtiyacı olan aslında hiç sesi çıkmayan ve inanın ki o kadar gururludurlar ki, açlıktan bile ölürler. O elini her şeye açanlar aslında hiçbir şeye muhtaç değildirler. Yardım illaki maddiyatla olmaz. Geçen gün yaşlı teyze tranvaydan karşıya geçmeye korktuğunu fark ettiğimde o tonton ellerinden tutup karşı kaldırıma ulaştırdığımda sevincinden nasıl teşekkür edeceğini bilemiyordu. Aslında o teyzeye değil ben kendi yaşlılığıma yatırım yaptım. eeee etme bulmasıdır bu Dünya ne edersek, onu bulacağız. Kesin ve Net.

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
@mariokaldato

Sen de haklisin hocam. Konuya donersek sanki arabalariyla hava atan insan yok. Bu hava atma meselesi tamamem görmemişlikle alakali oldugunu düsünuyorum. Hatta yillar once usta oyuncu Ilyas Salman'in oynadigi 'Sari Mercedes' filmi aklima gelir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Şöylelerine insan diyerek bize hakaret etmeyiniz lütfen çok rica ediyorum.

Imlampre

Daimi Üye
Tepki
298
İsim
hakan
Bisiklet
Cannondale
100 tl ve civarı önerileriniz benim için önemli... tşkler

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Kardeşim benim onları zaten camianın içine almıyoruz. Onlar kazık yiyip duruyorlar ne bir sohbet edilir onlarla ne eğlenceli bir tur düzenlenir. Açıklık getiriyim yarış serilerini kullanmakla bir slx ve benzeri kullanmak farklar yaratmaz ya da daha düşük kalitede bisikletler kullanmak. Ben ne arkadaşlar gördüm bisan marka bisikleti vardı scottları giantları geçerdi. İş insanda biter, he adamın bisikleti de iyi olsun hava nedir ? Bu tip insanlarla bir yere gitmene gerek yok onlar elimene olacaklardır sen kafanı yorma üzme kendini .... Boş insan çok ...

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bianchircx229
Profesyonel: Bir işi kazanç sağlamak amacıyla yapan (kimse),