Bisikletinizin çizilmesinden çekiniyor musunuz?

Bisiklette oluşan Çizikler sizi üzer mi?

• evet gördükçe üzülürüm ama zamanla geçer

• daha dikkatli olmam gerek diye düşünürüm

• çizik mi? ne zaman olmuş ?

• Hayır hiç sallamam

• Toplam katılım
    505

PsyBeowulf

Aktif Üye
Tepki
157
Bisiklet
Merida
ne kadar dikkat etsem de çiziliyor yani yapacak bir şey yok sanırım

Scudo

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
@I am the Uptown R.

yok zaten aynı fikirdeyim alıştım pek aklıma bile gelmiyor zaten çok da fazla değil şükür.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
mtb için hayır yol için evet :)

Neil deGrasse Tyson

Daimi Üye
Tepki
383
İsim
Mehmet Ç.
Bisiklet
Canyon
sürüş sırasında oluşan çiziklerden(dağ bisikleti kullanıyorum) çekinmem.Savaşta aldığın yaralardan dolayı gurur duymalısın:koptum:
ancak saçma sapan çiziklerden, bisikleti bir yere dayayınca düşüp çizilmesi kutularken,araç taşıyıcısına takarken, taşıma sırasında vs. çizilirse ona üzülürüm

• Beğen
Tepkiler: H.T

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Her zaman bir şeyler oluyor, hiç bir şey olmasa çamur iz bırakıyor içerdiği kum yüzünden. Zamanın bıraktığı etkiler işte yüzümüzde gittikçe oluşan kırışıklıklar ve yaşanmışlıklar gibi...

@Neil deGrasse Tyson SAnırım sizinle aynı fikirdeyim çünkü bir yere dayayıp da düşünce çizilmiş olması beni de deli ederdi. Siz söyleiynce fakr ettim.:)

Tepki
89
İsim
selim
Bisiklet
Scott
Eski kadro (2008 model) bir bisikletim olduğundan haliyle çizikleri var ama bende takılmıyorum. Önemli olan üstündeki vites&fren seti bence. Tabii ki bisikletin rengine de önem veriyorum ama çiziklere takılmıyorum.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Bisikleti alalı beri 2 sene oldu, çizikler zamanla artıyor. Ama bu gün 4 saat akort ile ugrasınca jant baslarını ugrasmaktan yalama ettim. Bazılarını yenileyeceğim bakınca da gayet belli oluyor artık :) :) kedi gözleri de 4000km den sonra yavastan döküldü :)
yine de iyi bakıyorum çizmiyorum bisikletimi :)

Mr. BlacK

Aktif Üye
Tepki
56
Bende biraz takıntılı bir durum bu sadece bisiklet için değil kullandığım diğer şeyler için de geçerli. Oldukça temiz ve dikkatli kullanmaya çalışırım çizik darbe vb. olursa da inanılmaz takarım. O kadar dikkat etmeme rağmen arkadaşların da dediği gibi maalesef zamanla bisiklette de çizikler oluyor benimkinde de olduğu gibi.

• Beğen
Tepkiler: Batuhan0332

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikleti yeni aldım gıcır gıcır park ayağı takayım derken çizdirdim boya kalktı aldım siyah asetat kalemi çiziği boyadım parmakla üstünden geçince belli bile olmadı ama iki bisiklet var iyi ki ikisinde de siyah renk seçmişim :)

cracura

Üye
Tepki
20
İsim
Emre
Bisiklet
Mosso
Ben de 1 aylık bisikletimi gözüm gibi korurken sinyalsiz aniden sokağa girmeye çalışan bir araca çarptım:acpsnr:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yarış bisikletimin evet ama mtb olan bisikletimin hayır.mtb bu çizilmeyeni makbul değil bence.

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.383
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her 500 km'de bir pasta cila ile küçük çizikleri gideriyorum. Büyük çizik olursa rötuş üzerine pasta cila belli bile olmuyor. Ruble ve zinciri mazot ile yıkayıp yağlıyorum. Arada akort için yolum bisikletçiye düştüğümde bisikletçi bisiklet yeni mi diye soruyor. Şu an 7000 km'yi geçti hala yeni gibi. İkinci zincir yeni uzamaya başladı.

• Beğen
Tepkiler: Fake Guru

Deadman42

Üye
Tepki
24
2 senedir ayni tur bisikletimle defalarca dustum defalarca surttum ve hic pisman degilim bunun icin.
bu biraz kutuphanendeki kitaplari cizerek mi yoksa hic iz birakmadan mi okursun , sorusuna benziyor. ben cizer dagitir hatta koparirim. yasanmislik iz birakmayi gerektirir zira

BarkinD

Yola bakan,lastik yakan :)
Tepki
487
İsim
Barkın DEMİRKIRAN
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başkası çizerse kimse elimden alamaz :D

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç. ve K-Pax

Fake Guru

Üye
Tepki
190
İsim
Mahir Ç.
Bisiklet
Atala
Doğal ufak tefek çizikler çok bozmuyo ama nedeni tamamen kendi salaklığımız olun çizikler daha bi üzücü oluyor.
Onun dışında en rahatsız edici şey yemek yemek ya da çay içmek üzere dinlenirken,kaldırıma dayadığınız bisikletinizin düşürülmesi, gerçi kimin çarpıp düşüreceğini gelişinden anlıyorum artık ama yinede yediğim yemek o anda boğazıma düğümleniyor. Mtb durduğu yerde düşünce çok sıkıntı çıkartmıyor ama yol bisikleti düşünce baya üzücü sesler çıkartıyo :(

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
En son şöyle bir baktım 2015 scott s20 me 2016 da sezon sonu ucuzluğunda almıştım. Sildim temizledim zincirini yağladım. Her gün eve alınca tekerini siler öyle sokarım eve. Fena durmuyor tertemiz fazla çiziğimiz de yok. Ancak pedallar sağdan soldan, ve aynakol SPD ayakkabıyı sürtmemden dlayı azıcık çizildmiş.
olur o kadar...

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Dağ bisikleti utanmasa durduğu yerde çiziliyor zaten. Taşlar, dallar, hatta kuruyan çamur... Fazla derinleşmiş çiziklere aynı renk oje sürüyorum. Kusursuz olmuyor ama çizik kadar kötü durmuyor. Çizik demek yaşanmışlık demek. Çokta şeyetmemek lazım.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Dağ bisikleti kullanıcısı olarak çizik kaçınılmazsa zevk almaya bakacaksın diyorum :ssrtcbya:
Gidonum dışında hiçbir yerinin çizilmesi umrumda olmaz. Gidonu yeni aldım, birkaç ay sonra o da umrumda olmaz muhtemelen :krsn:

• Beğen
Tepkiler: C.Koc

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
yol bisikletim var karbon gözüm gibi bakıyordum taki işyerinde üstüne birşey düşürmüşler ve zedelenmiş 1 cm kadar bir içime oturdu anlatamam şöyle düşünün yeni araba almışsınız arabanızı anahtarla çizildiğini düşünün aynı şey ilk başlarda çok üzüldüm ama daha sonradan yapabilicek birşeyim olmayınca dedim canınız sağolsun ( sorsan kimse ben yaptım demiyor zaten ) kesin kıskanan birisi yapmıştır bu arada bu bisikletleri alınca adak filan adamamız mı gerekiyo geçen bi arkadaş söyledi kendine o araba aldı polo 1.6 turbodizel adak kestirdi bana diyoki benim arabanin 3 te biri senin bisiklet sen niye adak kesmedin şaşırdım bende siz kurban kestinizmi :kötü: