Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletinizin çizilmesinden çekiniyor musunuz?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında alper 76 tarafından paylaşıldı.

?

Bisiklette oluşan Çizikler sizi üzer mi?

1. evet gördükçe üzülürüm ama zamanla geçer

oy sayısı 156
    48,8%
  2. daha dikkatli olmam gerek diye düşünürüm

oy sayısı 61
    19,1%
  3. çizik mi? ne zaman olmuş ?

oy sayısı 33
    10,3%
  4. Hayır hiç sallamam

oy sayısı 70
    21,9%
  1. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Eşayalarına özen gösteren herkes çizikten vs çekinir olunca üzülür vs. Benim sevdiğim eşyam eşyam olan gitarımdaki çiziği görünce hala içim cızlar kendime kızarım.
    Genel durum nedir? ortaya bir tartışma atayım dedim :)

Siz de bisikletinizin çizilmesinden çekiniyor musunuz?
    Ben eşyalarıma çok özen gösteren biriyim belki bundandır. Gitarımdaki çiziği görünce hala içim genelde

2. hidromek

hidromek Kıdemli Üye

Adı:
    Vedat S
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bende kullandığım şeylerin sebebsiz yere zarar görmesine sinir olur üzülürüm ama bende takıntı haline gelmez düzeltebiliyorsam düzeltirim yoksa onunla yaşamaya devam ederim sonuçta olmuşla olacağa çare yoktur:)

3. katran

katran Forum Bağımlısı

Adı:
    harun çevik
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    dün çiziklere rötuş yapayım dedim. tuhaf oldu. geri kazıdım :)

mariokaldato ve BORA34 bunu beğendi.
  4. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben onu arabaya yapmıştım, geriye de kazıyamadım :)))

Utku D ve mariokaldato bunu beğendi.
  5. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bisikletime hiç zincir kadro koruyucu takmadım, sağ alt arka borunun üzerinde boya kalmadı nerdeyse zincir sürtmesinden dolayı. 2 sene yağmur çamur kar sürekli kapının önünde kilitliydi. karların altından altığım oldu. üst boru paslanmaya başladı boyanın altından kahverengi noktalar görünüyor. pişmanmıyım? biraz. vakti zamanında şuan bildiğim şeyleri bilsem önlem alırdım muhtemelen ama olan oldu. benimle mezara gelmeyecek sonuçta gittiği yere kadar :srnsml:

6. katran

katran Forum Bağımlısı

Adı:
    harun çevik
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    zımpara :) tavsiye ederim :)

lampsakos ve mariokaldato bunu beğendi.
  7. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Her fikre açığım çünkü ikisinin de kendince güzel tarafları var. Sonuçta yaşanmışlık kattığına da , üzülüp dikkat etmek diyenlere de. Ben malesef 1.kısımda mutlu olamadığım için dikkat etmeye çalışanlardaım. Sanıırm yapısal bir durum bu.

8. katran

katran Forum Bağımlısı

Adı:
    harun çevik
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    daha önce de bisikletim vardı. çok umursamazdım. seviyorum galiba bisikletimi.

mariokaldato bunu beğendi.
  9. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @katran inan bana arabada kullanmaya korkulası bir şet zımpara. Zaten resim fırçasının ucuyla hafifçe üsrmüştüm. Sonradan anladım ki otomobil boyaları biraz kalın duruyor 10 TL liık boyayla tampon boyanıyormuş. boyacı demişti. Çok takmıyorum artık zaten yakında benim hatun öğrenmeye başlayınca araba mı? hangiis benim falan oluruz...

10. Örümböcük

Örümböcük Üyeliği iptal edildi.

Seviye:
    Bende bu çizik mevzusu hastalık derecesine kadar var. Hele mal sıfırsa.yeni malım çizildiği anda tamamen piskolojim moralim bozulur. En ufak çiziğe dahi görmemek için yüzlerce lira para harcarım.cila,boya,vernik vss...gel gorki bu işlemler herzaman istediğim sonucu vermez.eğer çizik değiştirilecek bir parça üzerinde ise fiyatına bakmam hemen alırım.neden böyleyim?

lampsakos, poet ve alper 76 bunu beğendi.
  11. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Şimdi "bisiklet bu tabiii ki çizilir yeeaw" cılar buraya gelir. Ancak ben bu konuda çok hassasım sonuçta bu iş biraz da görsellik. Bugüne kadar sattığım tüm bisikletler ilk günkü gibi gıcır gıcırdı ve hepsini değerinin çok üstüne sattım. Hemen her sürüşten sonra kadroya sıçrayan çamur, yağ vb. lekeleri temizlerim. Kaza olmadığı sürece birazcık dikkat ve özen ile bisikleti ilk güne yakın tutmak mümkün. Yalnız çok kızdığım bir husus var. Siz ne kadar dikkat ederseniz edin, bazen hadsizin birisi çıkıp kendi malıymış gibi hor kullanıp can sıkabiliyor. Örneğin ben arabamda kılcal çizik olmasın diye alındığı günden bu yana yıkatmaya götürdüğümde fırça dahi vurdurmamışken sığırın birinin kot pantolonuyla park halindeki arabama yaslanması beni çileden çıkarıyor. "E be salak!! O pantolonun arka cebindeki metal benim arabamı çiziyor işte bunu düşünemiyor musun ?" Diye içimden geçirip, nazikçe uyarıyorum :)

12. alper 76

alper 76 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Onur YCL @uninvited yalnız olmadığımı görmek güzelmiş ... Gitar için çok üzlümüştüm Sehpadan kayıp düşmüştü pena almak için kalkmıştım ve betonda çaat diye yattı hayvan...Ancak bir arkadaşımın sözleriyle kendime gelebilmiştim. Benim derdim kenidmleydi "nasıl bu salaklığı yaparsın" dedi ki bana : "Oğlum bak ya gitar çalamazsın ama tertemiz bir gitarın olur, ya da adam gibi çalarsın ufak tefek çizikler ya da ÇİZİKLER olur.
    Sanırım yaşanmışlıklar da güzel ama bu iş yapı meselesi aga... kimine koyar kimine koymaz işte bize koyuyar demek ki. 6senelik nokia kullanıyorum hala 3 gün şarjı gidiyor yahu???

mariokaldato, Örümböcük ve Onur YCL bunu beğendi.
  13. Gökhan Akkaya

Gökhan Akkaya BilgisayarKurdu

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Çizik hoşdir ema banena (!)

katran bunu beğendi.
  14. Yusuf G.

Yusuf G. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    @Onur YCL Yazdıklarınıza aynen katılıyorum, bir de dinlenme tesislerinde arabamı en uzağa park edip sileceğini kaldırdığım halde bahşiş için kamyon tekeri temizlediği fırça ile aramayı temizlemeye çalışanlar var. Yaptığı işe saygım sonsuz ama insanlar yeri geliyor 300-500 lira para verip boya koruma vs. yaptırıyor sen sormadan etmeden fırça ile dalıyorsun! Bisikleti de zarar görmesin diye dikkatlice park edip kilitliyorum ama bazen iş yerinde felan sivri zekalının birisi gelip kurcalıyor, gelişigüzel yaslayıp gidiyor, bir şey söylesen "ne değerli malın varmış, ne olacak sanki" diyerek yine üste çıkacaklar :suspus:

Örümböcük ve poet bunu beğendi.
  15. 7haiku

7haiku Kıdemli Üye

Adı:
    Ömür
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Onur YCL
    Düzeltme yapayım:

"
    Ben geldiiiiiimmm :D
    Öncelikle, 'malım kıymetli' değildir, (yaşamam için gerekli) birincil ihtiyaçlarım dışında (çok gerekirse bunları da) her şeyimi verebilirim. Bir süre sonra mal-mülk insanı esir kılar, özgürlüğü bilgisayara, cep telefonuna, sevgiliye, bisiklete, arabaya bağlarız, bunları tek tek veyâ toplu biçimde yitirdiğimizde kahrolur, "ne yapacağım şimdi", "ben onsuz..." gibi isyan, hüzün, acı, hırs dolu cümleler kurar, âdeta yıkılırız; çünkü özgürlüğümüzü onlara bağlamışızdır. Neyse, detaya inmeyeyim, epeyce uzun olur, okuması da sıkıcı...
    Bisikletim çizildi, çizilsin önemli değil. Çatlarsa da önemli değil. Gider kaynak yaptırırım. Kafamı takmamı gerektirmeyen, dört dörtlük olan, kusursuz şeyler değiller ne de olsa. Ben de öyle, ben de kusursuz değilim. Bununla birlikte, sırf kafamı böyle şeylere yormuyorum diye de, olur-olmaz yerde bisikletten atlayıp değer bilmezce (veyâ başka bir âleti, aracı) kötü şekilde kullanmak da pek uygun değil bence. Her yapılan, üretilen, satın alınan malda öyle veyâ böyle bir emek var, bunun da ötesinde, paramızın yettiği en ucuzundan en pahalısına satın aldığımız malları alamayanlar, iç geçirenler var. Bu durumda değer bilmezce elimizdekileri kullanmak da çok doğru değil gibi. Temiz kullanırsak bizden sonra söz gelimi yeğenlerimiz, arkadaşlarımız kullanır, yeri gelir sıkılır hiçbir değer biçmeden komşumuza veririz... Bu güzel bir şey. Bunun dışında malımızın üzerine titremek, temiz bakacağım, çizilmesin düşüncesiyle iyice pimpiriklenmek, biraz çizilince liralar saçmak, uyku uyuyamamak, kendimizi üzmekten başka bir şey değil. Temiz bakıyor muyuz, gerisi önemli değil, çizilirse çizilir, eninde sonunda bir eşya işte. @Sinan A. nın dediği gibi, mezara götürmeyeceğiz, götürsek de bir faydası olmaz zâten :) Temiz bakıp uykusu kaçanlara sesleniyorum, canınızı sıkmayın, bu dünyâda hiçbir şey dört dörtlük, sen ben, hiçbirimizi kusursuz değiliz ki elimizdekiler de öyle kusursuz olsun!
    Benim de bas gitarlarım var, kimisi çizik, kimisi darbe aldı. Varsın alsın! Soundu (sesi), akustiği etkilemediği sürece hiçbir sıkıntı yok. Etkiliyorsa da iyi bir ustaya götürür bakımını yaptırırım. Ne olacak, eşyâ işte. :)
    Neyse başka bir yerden çağırılıyor muyum bakayım: @Onur YCL Şimdi "bisiklet bu tabiii ki çizilir yeeaw" cılar buraya gelir. :D :D

mariokaldato, Abdullah07 ve suat akman bunu beğendi.
  16. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Üzerinde benden izler taşımayan bisiklet kesinlikle benim bisikletim değildir. Her bir çiziğin, yamuğun bende anısı var. Kullandığım sürece bisiklete hiçbir şey olmuyorsa, mağazadaki gibi parlak, çiziksiz durumdaysa, büyük ihtimalle ya ben kullanmamışımdır ya da emaneten veya göstermelik kullanıyorumdur. Çizikler gizlenecek, saklanacak şeyler değil ki, aksine her birisinin anısı var paylaşılacak. Çizikleri saklamak, yaptığımız acemilikleri veya diğer insani şeyleri gizlemek gibi bir şey geliyor bana.

17. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sahip olduklarimi severim, duzenli bakim vb. ihtiyaclari varsa elimden geldigince yapmaya, temiz kullanmaya calisirim.
    Ama yasamdan beklentilerimin ve alacagim keyfin onune gecmesine azla izin vermem!
    Konu bisiklete dair acildigina gore:
    Kaptirmis gidiyorsam zeminden tekerin kadroya catir cutur firlattigi taslar umurumda olmaz! Hemen yavaslamak, kenara cekip neresi ne kadar hasarlanmış bakmak tarzim degil ;)
    Cali cirpi arasindan hizla gecerken kolum ve bacagim ciziliyor. Cizilen derime uzulmek yerine adrenalin basarken bisiklet ciziliyor diye mi uzulecegim! Bosversenize :)
    Kayip dustugumde cizilip cizilmedigine degil bende hasar olup olmadigina ve bisikletin isler durumda kalip kalmadigina bakarim!
    Temizlerken bisikletin aldigi facalari gorunce de "olsun guzel eglendik" der gulumser gecerim.
    Ama ihtiyaci oldugunda temizler, yaglar, gerekiyorsa parcasini degistiririm :harika:

Anak; bir kenara park ettigimde birisi carpip dusururse veya benim hatamla kayip duserse uzulurum... Cunku durduk yere olmamasi gereken bir bicimde cizilmistir :(
    Uzerindeki hali hazirda duran 15-20 cizik keyifle yaptigimiz gezilerde oldugu icin uzulmem de o bir tane cizige, sacma bir park hatasindan olan cizige icim burkulur iste :)
    Ancak o da en fazla 1 dakika ;)

18. Yağız Gökmen

Yağız Gökmen sen kapatma ben seni areyceğim

Adı:
    Yağız GÖKMEN
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    çizik bisikletin karakteridir derim hep :harika:

19. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    valla hiç sallamam. arkadaşlarım bile benim bisikletimdeki çiziklere onu hor kullanmama üzülüyolar ama benim hoşuma gidiyo. her çizik benden bi hatıra aslında.

20. Ertan M.

Ertan M. Forum Bağımlısı

Adı:
    Ertan
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Bisikletin çizilmesini istemiyorsak dışarı çıkarmamamız gerekiyor.Her bisiklette çizik olur ne kadar iyi baksakta.

mariokaldato, ratm ve suat akman bunu beğendi.