Bisikletinizi nereye koyuyorsunuz?

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Çoğumuzun evinde, amerikan evlerindeki o kocaman garajlardan yoktur sanırım. Bu durumda bisikleti evde bir yerlere koymak gerekiyor. Merdivene bağlamaya kıyabiliyorsanız o ayrı bir konu. Milli bir alışkanlık olarak , vitesli bisiklet gören birinin ilk işi vites kolunu sonuna kadar zorlamak ve teli kırmak oluyor. Çalınma riski her zaman mevcut zaten. Şahsen eşimde bir bisiklet sever olduğu için, evimizde sadece 3. kat ta olduğundan, apartman kapısındaki ufak bir temizlikten sonra (fırça ile kurumuş çamurları vb.) ben iki bisikletimizi de evime çıkarabiliyorum. Bilgasayar masamın yanında, diğer dağcılık - kamp malzemelerimiz - botlar - ayakkabılar vb. kardeş kardeş duruyorlar. Ama sanırım çoğumuzun evinde bu kadar boş bir yer yoktur veya eş ve annelerimiz her zaman müsamaha göstermeyebilirler. Yağmurda bindiğimizde kuruması için kapıda beklettiğim veya oto yıkamada çamurlarını yıkattığım günlerde oluyor bazen. Alt tarafına gazete sermekde işe yarıyor. Belki bu konudaki bilgilerimizi paylaşırsak, benzer sorunu olanlara bir çıkış kapısı göstermiş oluruz? Ta ki her amerikan dizisinde gördüğümüz, o iki katlı, garajlı (onlarca yıl taksitle, burada diyelim ki okmaydanındaki izbe bir apartman dairesinden bile ucuza satılan) evler burada da yapılana kadar.

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
çok şanslısın, kesinlikle çok şanslısın.. ben de önceleri odama alıyordum, oda düzenini değiştirince yer bulamadım, katta trabzanlara kilitliyorum, gürültü olunca hemen delikten katı gözetliyorum :)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
valla 1 yada 2 ayda bir binebiliyorum kış aylarında onun için çatıda iii bi muhafaza ediyorum..tek düşmanı toz ama

_bluessy_

Aktif Üye
Tepki
76
Ya gerçekten bende ne yapacağımı bilemiyorum..en zorlandığım konu bu oluyor. Kış aylarının en kötü zamanlarında bende içeri aldım mecburen odamda hiç yer olmamasına rağmen..Ama onun dışında balkonda tutuyorum..bir şekilde iyice sarıp sarmalayıp...çünkü başka çarem yok ..sık sık bakımını yapıp tekrar sarıyorum ve hava sartları çok kötü olduğunda da içeri alıyorum...Bana %100 garanti de verseler, apartmanda bırakmaya kıyamıyorum =(( sanki benim bir parçam gibi o dışarda oldukça ben içerde huzurlu olamıyorum =) hani başımın üstünde yeri var dedikleri olay galpa..çok seviyorum bisikletimi :D

• Beğen
Tepkiler: kursat2ooo
T

Tuğrul

Misafir
Yaz - kış balkonda duruyor.Balkon, panjurlu şimdiye kadar bir problem olmadı.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bende de 2 tane var. Boş olan karşı dairemizde duruyorlar kardeş kardeş. Temizlikten bakıma her dertlerinin çaresini orada giderebiliyorum. Hatta makara üzerinde antrenman bile yapıyorum :)

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Benımde ıkı bısıkletım ıkı ayrı balkonda duruyor. 7 kattayız. Panjurlu ve korumalı oldugu ıcın sorun yok.

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
benim evin topu topu 1 salondan olusuyo.yani cok fazla secenek yok koymayi dusunmek icin.yatagimin yaninda basucumda duruyo.kiz arkadasim hic hosnut deil.cok kiskaniyo :))

shealien

Aktif Üye
Tepki
39
odamın duvarında dubelli civiler var kocaman kocaman herhalde 100 kg cekerler bi tanesi orada asılı duruyor digeri onun altında duvara dayalı
tavsiye ederim cok kullanıslı

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Benım makıne kömürlükte duruyor..

Bızım komurluk yayla gıbı maşallah,su ana kadar bır sıkıntımız yok.

Çalınma rıskı dersek oda muhtemelen olamaz..olursada cıkamaz...:)

saygılar..

Gunesak

Aktif Üye
Tepki
224
Bende de iki tane bisiklet var ve zaten küçük olan evimizin bir odasında altlı üstülü duruyorlar. Yalnız en büyük sorun çamaşırları da astığımız odada bazen yeni yıkanmış çamaşırların bisikletin zincirine değmesi, farkedilmeden katlanıp kaldırılması ve tam giyileceği anda üzerindeki yağlı zincir lekesinin farkedilmesi. Giysi bana ait olursa sorun yok ama geçenlerde eşimin montunun yakasındaki zincir lekesi az kalsın bisikletimin balkondan atılarak uçuş testine tabi tutulmasına sebep oluyordu.:)

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
Benim ev müstakil..
Bisikleti pencerenin korkuluk demirlerine baglıyorum.
Birgün çalınacak gibi bir his var içimde..
Halat çelik..bilmem kesebilirlermi?:rolleyes:

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
ben de şimdilik bir tane var.yakında 2. birtane daha alınca onu odanın duvarına asacam...

şimdikinide genelde evimizin dış kapısının önündeki korkuluklara kitliyorum..ev 8.
katta ve bina giriş çıkışlarıda kamera ile denetlendiği için şu an çalınma gibi bir sorun yok..

ama 2. side gelince 2sinide odamın duvarına asacam..

sevgili annemi bu konuda ikna biraz zor olacak ama..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Allah'tan bir yerlerde açık adreslerimiz yok. Yoksa bu konu hırsızlara çok güzel liste teşkil ederdi :eek:... Allah hepimizi korusun kötülerden/kötülüklerden... ;)

_bluessy_

Aktif Üye
Tepki
76
Benim bisikletimi çalacak adamın gazabımdan korkması lazım =) ben o bisikleti bozuk para biriktirerek aldım :D:D

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
yatak odamın balkonunda saklıyorum ayrıca kapı yaz kış açık duruyor plastik pencereli fakat hanım çok dırdır ediyor en sonunda rest çektim bisikletime laf edersen salonda yatarsın diye :D

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
Bende öyle diyorum ama sanki birgün benim çelik halat kesilecekmiş gibi geliyor:rolleyes: