Bisikletinizi nasıl koruyorsunuz?

fulham

Forum Demirbaşı
Tepki
45
İsim
Mustafa
bisikleti bazen bir yerlerde bırakmak zorunda kalıyoruz..
en iyisi şu şifreli kilitler mi? yeterince sağlamlar mı? anahtar taşıma zorunluluğuda yok.

Scudo

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
şifreli olsun olmasın bisikletçilerde satılan sıradan kilitleri ben bile 10 dk içinde açıyorum.( ki birde hırsızı düşünün) bence en güvenli yol mümkünse balkon (ben öyle yapııyorum ve balkonda bile kitliyorum 4 kata kim çıkacaksa), eğer apartman içi filansa kaliteli güzel kilitlerden alacaksın (kalın olursa ii olur) 2 -3 tane ve farklı yerlerinden kitleyeceksin. Ben apartmanda bırakacağım zaman bi lastiklerden bi de kadrodan kitliyorum...

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
valla bende kalın bi kilit kullanyorum ama bu seferde apartmandaki çoçuklar bi gün tekeri indiriyorlar bi gün frenlerle,viteslerle,seleyle uğraşıoyrlar...
en sonunda bi kamera koyup evde canlı yayın syredecem o olacak...

Anıl(shopar)

Forum Demirbaşı
Tepki
228
evde odama koyuyom dışarda yanından ayrılmıom ayrılmam gerekirse 3 tane kilitim var :D

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
valla evdede gözümün önünde iki bisikletimde odamın ortsaında (4. kata çıkartıp evin içinden annemin bağırışları arasında salondan geçirip bi üst katta olan odama koyuyorum) dışarıdada asla gözümün önünden ayırmıyorum eğe işim çok acil ise en çabuk şekilde halletmeye bakıyorum 2 yerden kilitleyip...

• Beğen
Tepkiler: Anıl(shopar)

Akrep_Kral

Üye
Tepki
33
dünyanın en iyi kildini de taksanız bisikletiniz yine çalınır. çünkü hırsızlarda teknolojiyi takip ediyor salak değiller ya bunlar.

Akrep_Kral

Üye
Tepki
33
ben hayatın gerçeklerini söylüyorum. en süper arabayı iyi bitr şekilde alarmalrla korunan arabayı 7 sn de çalıyorlarsa bisikjlet çocuk oyuncağı

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
ben seneler once 2000 dolar verip topladigim bisikletimi ilk ayinda caldirmistim. aradan 2 sene sonra sans eseri bisikleti bi bisiklet tamircisinin onunde gordum. icerdeki tamirciye durumu anlattim. tamircide bisikletin 1 gun once tamire birakildigini aksama dogru geri alacaklarini soyledi. hemen polise telefon actim. 2 tane sivil polis yolladilar. sivil polisler aksam cocuk gelene kadar oralarda gezdiler (tabii bende)aksam cocuk yakalandi. mahkemeye ciktik. calan cocuk 14-15 yaslarinda bi cocuk daha once hirsizliktan yakalanmis zaten. bu bisikleti o kadar copk beyenmis ki elinden cikarmamis :). o kadar uzulmustum ku o bisikleti caldirdigima. sans iste.

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
vay be sendeki şans işte...bi anda 2 bisikletin olmuştur o zaman senin..:D
çocukta bisikletten anlıyomuşki satmamış...velede bak..:boese157:

obsolate

Daimi Üye
Tepki
265
ben evde yatağımın baş ucunda bulunduruyorum uyurkende bir elim onun üzerinde, bi hareket sezince uyanıyorum. :D iş yerinde de güvenlik görevli, kameralı otopark var.. gerçi güvenliğe güven tartışılır, koca arabayı güvenliğin gözü önünde götürüyorlar. Aslında kadronun içine istenildiği zaman bulunduğu koordinatı sms atacak mini bir gps koymak lazım. 5999 euro luk bisikletlerde esirgemem valla.

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Ben evimizin altindaki atölye seklindeki bodrumda birakiyorum. Zaten kapisi normal bir bina kapisi gibi kilitli. Gerçi çalmayi kafaya koyan adam onu açar. Ama yine de orada tutuyorum. Su ana kadar disarda biraktigimda yanina bile kimse yaklasmadi. Umarim ne çalinir, ne de basina baska bir olay gelir. Allah bizleri ve bisikletlerimizi korusun...

Eger iyi bir güvenlik önlemi almak istiyorsaniz, bence tek çözüm 220V elektrik vermek :)

Anıl(shopar)

Forum Demirbaşı
Tepki
228
evet sercan kardeş elektrik en güzeli bi mekanizma fln yapcan süper olur elini bile süremez alçak hırsız ökkeşime :D:D:D

hecatomber

Üye
Tepki
3
cidden gözüm korktu.
Antalya'da kullanırken genelde hiç sorun yaşamamıştım. Zaten bisikletim de dandik sayılırdı :) sadece ara sıra kilometre sayacımı çıkarmayı unuttuğumda alır götürürlerdi.

Şimdi ise 1000ytl'lik bir bisiklet alıyorum. zaten sadece fakülte önünde kilitlemeyi düşünüyorum. onun dışında ise 7. kattaki evime asansörle çıkaracağım. umarım sorun olmaz :D . sanırım en mantıklısı çift kilit yapmak. en azından sağlam kilit tavsiyelerini ve bağlama yöntemlerini belirtebilirseniz burada çok makbule geçecektir.

Mesela benim en çok rastladığım şey sadece tekerlekten bağlayanlar. genelde de sadece tekerleklerini görürler bağladıkları yerde. sadece kadrodan bağlayanların da tekerlekleri çalınıyor. Benim uyguladığım yöntem ise yaklaşık 1 metre uzunluğundaki spiral şifreli kilit ile önce kadrodan sonra tekerlekten geçirerek ilgili yere bağlamaktı.

Akrep_Kral

Üye
Tepki
33
@hecatomber

bir hırsız bir şeyi çalacak olduktan sonra bırak çift kilidi 100 kilit olsa onları açar ve çalar. istersen en baba alarm koy üsütne onun çaresine bakar yine açlar. senin tek çöüzümün çarşıda iken gözünün önünden ayırmayacan. ve bisikletine bulailirsen sırf çelikten kilit ve sesli uyaarn alarm taktır uyufun fiyatlı. başka bir şey önermeiyorum

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Kapi, pencere gibi yerlere takilan alarmlardan ben kendime bir alarm yaptim. Ama artik kullanmiyorum. O alarmin karsitini kadroya monte ettim. Alarmi da aynakola koyarak kullaniyordum. Ama biraz kötüydü :) Rüzgarda falan bile aynakol ya da pedal titreyince düsüyor ve ötüyordu... Gelistirilebilirse güzel olur. Benimkisi biraz saçmaydi :)

Akrep_Kral

Üye
Tepki
33
@Sercan

saçma maçma ama yinede kendine bir alarm yapmışın. bende ona yakın ama farklı bir şekilde yaptım.