Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletiniz çalındıktan sonra ne olur?

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında yldrmesut tarafından paylaşıldı.

1. yldrmesut

yldrmesut Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    bisiklet çalındıktan sonra hırsızların elinden nasıl çıkıyor ne gibi işlemlerden geçiyor bunları yazmak istedim. Öncelikle size bizzat yaşadığım bir olayı anlatayım, bisikletim bundan iki üç yıl önce kapımın önünden çalınmıştı, elimden gelen tek şey hırsızlara küfür etmekti, mahalledeki bir çocuk sohbet arasında olayı duyunca 'Abi o gün söyleseydin ya bulurduk' dedi ve anlatmaya başladı, tinercilerin veya bağımlıların, hırsızların 500 - 600 liralık bisikletleri komik rakamlara başkalarına tiner, bally parası çıkarabilmek için 50 - 60 TL'ye sattıklarını duyunca şok oldum. Çalınan yere yakın bisiklet kiralayan yerler var mı diye bakın, oralara gidip sorun, topkapı ve ikitelli çalıntı bisikletlerin toplama merkezi buradaki bisiklet kiralayan yerlere gidin. Bisiklet genelde kadrosu değiştirilerek tekerlekleri değiştirilerek çalıntı bisikletlerden karma bir bisiklet yapılır veya tanınan başka bisiklet kiralayan yerlere veya elden çıksın diye ucuz rakamlara satılır malesef...

sadık1964, Serden Us ve thomisus lx bunu beğendi.