Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletini Bodrum Kata Koymak

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında Caner Can Pehlivan tarafından paylaşıldı.

1. Caner Can Pehlivan

Caner Can Pehlivan Üye

Seviye:
    evde yer olmadığı için bisiklet aldığımda ya yukarda kapı önüne doğalgaz borusuna zincirleyeceğim ya da bodrum kata koyacağım. Fakat ikisi de sanki bana riskli geliyor acaba zincirleri ve kilidi kırıp bisikleti çalarlar mı acaba diye düşünmeden edemiyorum.

Acaba aranızda benim gibi tereddütte kalan ve bir çözüm yolu bulan var mı? Bisiklet almak istiyorum fakat nereye koyacağımı bilmiyorum (evin içinde gerçekten yer yok sadece açık balkon var ve kışın nasıl yaparım bilmiyorum.

2. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kesinlikle açık biyere kilitlemeni tavsiye etmem, birisi gözüne kestirip bisikletine zarar verebilir. Yıllar önce zemin katın demirlerine kitledim ön jantımı komple aldılar, başka bir komşumunda aynı yerden direk kilidi keserek bisikletini çaldılar. Ben şu anda bodrumda herkesin odaları var kilitli oraya kilitliyorum, üstünede bodrum kapısını kapatıyorum :). Benim sana önerim balkona koyman olur, üstünede bisiklet brandasını koyarsan hiç bişey olmaz. ;)

3. engin güner

engin güner Forum Demirbaşı

Seviye:
    bisiklet brandası temin edin en iki zencir de al :D varsa koridor falan oraya diklemesine puntala geçişe müsait ise tabi :boese157: benim bisikleti kilitli bodrumda yediler

4. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Ben merdiven altına bırakıyorum.7 aydır da hiçbir şey olmadı.Çünkü burası küçük şehir,İzmir-İstanbul vb. olsa hayatta bırakmam.

5. Oğuz Taş

Oğuz Taş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Adamların motor kilidini sökmeleri 5 dk'larını almıyor. Açık bir yere koyduğun zaman çalınmasa bile, apartmandaki çocuklar veya dışardan gelen kişiler bisikleti kurcalayıp hatta bütün ayarlarını bozabilirler. Bir iş hanına kilitlemiştim ben. Geldiğimde bisikletin zinciri boşalmış, vites 24'e arttırılmış ve bilimum şeyler işte.

Duvar askıları var, ondan alıp evin müsait bir duvarına asabilirsin veya evdeki birkaç gereksiz eşyayı atabilirsin :D

6. Caner Can Pehlivan

Caner Can Pehlivan Üye

Seviye:
    Cevaplar için Teşekkürler
    Bisiklet Brandası nerden temin edilir? Pahalı Birşey midir?

7. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Duvar askısını ben anneme söylemiştim.Olur mu öyle şey diyor.Bir türlü ikna edemedim.

8. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bisiklet brandası olaki pahalı gelirse.. pazarcıların çadır diktirdikleri yerler var her şehirde bulunacak cinsten dükkanlar..oraya gittiğinizde suyu geçirmeyecek ucuzundan pahalısına kadar bir sürü branda bezi görürsün. istediğiniz boy ve ölçülerde kestirin..isterseniz derme çatma ev bile yaparsınız bisikletinize XD.. bisiklet brandaları ne kadar bilmiyorum ama bu dedğim çadırlar çokta pahalı değil..dikme işini aldığınız yer büyük ihtimalle yapar..:D Kalın sağlıcakla..

9. Sabri Atalay

Sabri Atalay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba,
    Ben de bisikletimi evde bodrumda tutuyorum tabi en büyük düşmanım rutubet haftada bir siliyorum.Üstünü süreki bezle örtülü bırakıyorum.
    Size tavsiyem balkona koyun branda ile sarın ki yağmur, kırağı etki etmesin.Branda pahalı diyorsan ikinci önerim nalburlarda satılan naylon ile sarmandır ancak buda hava almadığı için nem yapar.Teknelerde rutubetli yerlere konulan rutubet çeken kimyasallardan var onlardan alıp kullanman.Bisikletini naylon ile kapatmadan bu kimyasallardan koyman.http://www.marintek.com.tr/marintekstore/?catId=197&p=1
    bu adresteki ürünler mesela ancak bu uygulamayı yapmadan kimyasallar ilgili olarak satıcıdan bilgi al işini görürmü diye.
    Kolay gelsin.

10. Ahmet Gürkan

Ahmet Gürkan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Apartmana kilitlememeni öneririm, hırsızlık olmasa bile apartmandaki yaramaz bebeler vitesiyle, freniyle oynarlar, gıcıklığına çizerler, lastiğin havasını indirirler, canını sıkarlar yani... Onun için evde o garibe de bir yer açın, valide hanıma söylersin bir tas yemek koysun önüne sevaptır be :)

Cengiz Dalsal ve Kamil BULUT bunu beğendi.
  11. Darth Sirrus

Darth Sirrus Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    selamlar

bodrumda rutubet ve pas canını sıkabilir ayrıca kesinilikle dışarıda kalmasın hırsıza kilit olmaz :D kadroyu götüremese bile parçalarından secmece yapabilir ayrıca sırf kıskançlık yüzünden çizilme vs sorunlar olabilir benim evim bir oda bir salon aynende 2 li koltuğun önünde duruyor kullanılmadığı zaman üzerine battaniye örtülü şekilde :D zaten yeni bir bisiklet alıcaksan oralara bırakmaya için elvermez diye düşünüyorum

kazasız sürüşler

12. emre evgin

emre evgin Aktif Üye

Seviye:
    Bence apartmanda,koridorda,bodrumda bisiklet zarar görüyor mutlaka elleyen parçalarını kurcalayan kötü niyetle bakan insanlar oluyor.Eve almak en iyisi bence ama bunada karşıt sorunlarla karşılaşılabiliyor.Mesela 10. katta oturuyosanız hergün asonsörle inmek çıkarmak biraz sıkabilir sizi yada yöneticiniz tip biri ise garip garip bakabilir.Balkona koymak en mantıklısı balkonda bisiklet için güzel bir branda ayarlanılabilir.Duvar askıları çok güzel ama her anne izin vermez.
    bol pedallar.

13. Doğu Biçer

Doğu Biçer Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklet Brandaları 15 İla 40 TL Arası ve Daha Yüksek Fiyatlara Bulmak Mümkün
    Kipada Görmüşdüm 1 Ay Kadar Önce 20 TL idi ( Mersin)

En Güvenli Yer Kuşkusuz Eviniz Olacaktır İyi Bir Korumayla Balkon Olabilir.

Umarım Sorunsuz Bir Yer Bulabilirsin.

14. Bora Yurttutan

Bora Yurttutan Aktif Üye

Seviye:
    Bende iki kat taşıyıp eve sokuyorum bisikleti
    Allah korusun

15. Kamil BULUT

Kamil BULUT Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynı düşüncelerle 5.kattaki evimin balkonunda muhafaza ediyorum.

16. Alper Uğur

Alper Uğur Aktif Üye

Adı:
    Alper Uğur.
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Kesinlikle balkon. Bodrumda rutubet, kemirgenler ve kotu niyetli kisilerin bisiklete zarar verebilecegi kanisindayim. Apartman icerisinde zira cocuklar ve merakli komsularin mudahalelerine maruz kalabilir. Bu nedenle ben bisikletimi her tur sonrasi 5.kata cikariyor ve evimizin arka balkonunda muhafaza ediyorum :)

17. yusuf can

yusuf can Üye

Seviye:
    nerede saklanırsa saklansın arada çıkarıp rutin bakımların yapılması şart.. her ne kadar havadar, temiz ortamda saklansa da.

18. Yılmaz Engin

Yılmaz Engin Üye

Seviye:
    Üşenmeden 7.kata çıkarıyorum. Apartmana kolidora bırakmaya gönlüm razı olmuyor. Duvara asma aparatı harika bir fikir. insanın kendi odasında kendi duvarına bisikletini asması güzel olurdu. Odada yeterince yer varsa tabi.