Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletine far isteyen bimi ziyaret etmeli

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında alperK tarafından paylaşıldı.

1. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    geçen gün ilanda gördüm bime fener geldiğini anneme almasını söyledim ben yokken almış ,7 tlyen en mükemmel fener diyebilirim 3 tane küçük pille çalışıyor zoom uzavar ve boyutuda güzel takma aparatınıda bir şekilde hallolur

http://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/cok_fonksiyonlu_led_fener/aktuel.aspx

2 kelepçe alarak far tutma aparatı yapabilirsiniz

2. Murat Saygin

Murat Saygin Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    ancak sizi fark etmelerini sağlar gece sürüşü için yeterli aydınlatma istiyorsanız en azından xml t6 veya u2 ledil fenerler lazım

3. Yücel Demirkılıç

Yücel Demirkılıç Forum Bağımlısı

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    Bilgilendirme icin tesekkürler üsenmezsem az sonra gidip almayı düsünüyorum :D

4. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim police'ye benzer bir görünüşü var.
    çalışmak için 3 tane aaa pil kullanması da benzer bir güçte olacağını düşündürdü.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=123357

fiyatı gerçekten çok iyi eğer yakın bir aydınlatma gücü varsa.

5. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    gayet güzel,gecede aydınlatır 3 modu var az ışık ,tam ışık,flaşör şeklinde.en zifiri bir yerde bile gayet güzel aydınlatıyor

seninkinin aynısı ,aynısından bir tane daha almayı düşünüyorum 1 tanede dx ten gelecek 3 tane takıcam

6. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Alper dostum, yanlış bilgilendirme yapma. Zifiri karanlık bir alan da o fener ancak pilleri yeni taktığında kısa bir süre için yeterli aydınlatma sağlıyor, duracell pil de kullansan 3-4 saat sonra sadece fark edilmeni sağlar. 6 aydan fazladır kullanıyorum oradan biliyorum.

7. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben amotör kullananlar için 1-2 saat yeteceğini düşünüyorum ,profesyonel bisikletçiler ve ş.arası yapanlar zaten böyle fenere güvenmez güvenmemesi gerekir ve yanında 2 feneri olur ama amotör kullanıcılar için gayet yeter

8. Mehmet H.

Mehmet H. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    f/p oranı iyidir ben almıştım geçen sene kullanılabilir zoomlu 3 modlu olması artı

9. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
    Şimdi bilhassa gece sürenler var, eve yetişemediği için mecburen akşama kalanlar var. Ben ikinci gruba giriyorum. Asla planlı gece sürüşü yapmam, mecburi akşam sürüşlerim de max 1-2 saat ile sınırlı kalır. Çok süper ekstra bir durumda 3-4 saat gece sürüp pili bitirsem bile akşama şarj ederim yine. Bir gecede 6 saat sürme ihtimalim ise hiç yok. Dolayısıyla bu fener tam benlik. :)

Aynı bunun gibi 3 adet AAA pille çalışan bir kafa lambam var (yine BİM'den almıştım). Kamp yaparken iyi de, kaska takması sıkıntı oluyordu. Öte yandan gece ilerleyebilecek kadar yolu gösteriyor. Bilhassa flaşör modu hem görünürlük hem de iki kat pil ömrü bakımından çok iyi fikir. Yolu görmenizi de engellemiyor pek.

Gidona kalın bir lastik bant ile tutturulabilir. Veya hurda iç lastikten 50 cm kadar şerit kesip uçlarını düğümleyerek sağlam bir lastik halka yapabilirsiniz. Bagaj lastiği kullanmak da çok uygun bir çözüm. Yarın ilk iş bir tane alma niyetindeyim. Bilgilendirme için teşekkürler. :)

10. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben diğer bildiğimiz ledlilerden yapmıştım bunu gördüm dün alsammı almasammı sonuşta power led :D

11. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2 tane kelepçe alarak takabilirsiniz

12. Abdullah.R

Seviye:
    Gidon ve fener çapına yakın çapta, genel amaçlı bir plastik kelepçeden bahsediyorsunuz sanırım. Öyle bir kelepçeyi nerede bulabileceğimi bilmiyorum.

13. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben olsam almazdim. 10-15 gün de pile verecigin parayi biriktir üzerine biraz daha ekle, kaliteli ve sarj yapilan akülü bir lamba al daha iyi.

Tunakan Önen bunu beğendi.
  14. Abdullah.R

Seviye:
    İyi de, zaten bir feneri kimse alkali pille çalıştırmaz ki. Tabi ki NiMH şarj edilebilir pil kullanacaksınız - feneriniz hangi marka-model olursa olsun. O zaman pile sadece bir defa para veriyorsunuz. :)

15. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    şarj makinam var 1 takımda pil aldım mı tamamdır :)7 tl nelere vermiyoruz ki bir günlük sigara parası .sigarada kullanmadığım için :D

16. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    yedek olarak bendeki bozulursa kullanmak için bir tane alıp kenara koydum ben de.
    markası vardem.
    aydınlatma açısından bende var olan police pc-c30'dan biraz daha güçsüz.(aynı pilleri çıkarıp buna taktım. pil farkı yok)
    uzun turlarda kullanmak için uygun değil ancak şehir içi kısa mesafeli mecburi gece yolculuklarına fazlasıyla yeterli.
    police olanla gece 12'de bile rahat rahat önümü görebiliyordum. 1 saatlik kullanımda da aydınlatmada azalma farketmedim, hatta son şarjdan beri toplam 1,5saati geçmiştir ancak halen yeterli aydınlatma sağlıyor.

piller 3x1000mah philips şarjlı

17. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ben tüm spor dallarında görüyorum herşeyi pahalı yaparak sanki o spor sadece zenginler yapabilirmiş gibi lanse ediliyor firmalar ve bazı satıcılar tarafından örneğin bir fara 150 tl verilince süper sonic kaliteymiş gibi algılanması tabi bu üründen 150 tllik performans beklenilmez ama şuna eminim 20 tl etiketi olsa kalitelidir algısı olacaktır.

18. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tbiki buda bir cözüm, yalniz sarj edilen pillerin 3 tanesi kac lira. Bence böyle kar edilmez, yanlis yerlerden kar oluyor gibi geliyor bana.

Fener 7tl
    Sarj edilen piller, 3tanesi 15-20TL

Sonuc yine en az 25 tl'ye geldi. Bu fenerin nekadar dayanacagi belli degil ve yagmura camura karsi nekadar dayanikli? Bu yüzden bence 25Tl'nin üzerine bir 25Tl daha katarak iyi bir sey alina bilir. Ama ben yine de kimsenin isine karismak istemem, sizler nasil uygun görürseniz öyle yapin.

19. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    20tl etiketli ve "aynı" denen ürünle tam olarak aynı değil diyebilirim.
    zoom kısmı yerinde hafifçe sallanıyor, ayarlarken sürtüyor.
    arka kapak açıp kaparken gıcırtı ve sürtme yapıyor.

ama fiyat/performans oranı dersen kötü değil. 6 liralık bir fener için gayet iş görür seviyede.

ayrıca diğerini yağmurda sık sık kullanma şansım oldu(sağanak dahil) bir sorun yaşatmadı. bunu test etme imkanım olmadı su geçirmezlik açısından.
    gücü biraz daha zayıf.

diğer fenerde yeşil olan kısmı bunda kırmızı, o parçayı değiştirip bisiklete uyumlu hale getirmeyi düşünüyorum :)
    bir de içindeki pil bölmesi de iki fenerde uyumlu, yedek pil taşımayı kolaylaştıracak bir etken oldu. yani fenerin kendisini kullanmasam da aldığıma memnun oldum.
    benim fener bozulduğunda ise(bozulursa) yeni fener alana kadar ledini de diğerine takarım.

20. Abdullah.R

Seviye:
    Ayrıca şu da var: Mert C. yazmış, Police fener de 3xAAA pil kullanıyor diye. Her iki fener de aynı verimlilikte LED kullanıyor olması lazım. Sadece güçleri frklı, Police daha fazla aydınlattığına göre daha fazla enerji tüketiyor olmalı. Şimdi Police 10.000 mAh pil kullanıyor olsa tamam diyeceğim ama o da 3x1000 mAh pil kullanıyor. Dolayısıyla aynı pillerle Police'in daha az gidiyor olması lazım. Hadi süper verimli LED teknolojisi kullanıyor diyelim (hiç sanmıyorum, açıklayacağım) BİM'deki fenerle aynı gider. Sonuçta Police ile bu fener yaklaşık aynı klasmandadır. Biri biraz daha parlak, biraz daha kısa ömürlü, diğeri de daha sönük daha uzun ömürlü - aynı kapıya çıkıyor.

Not: Yüksek verimli LED fiyatları o kadar düşük ki, bir fenerin toplam maliyeti yanında LED maliyeti ihmal edilebilir düzeyde. Dolayısıyla BİM'deki fenerin düşük verimli LED kullanması ihtimal dışı gibi bir şey.

Şimdi en pahalı feneri de alsanız, sonuçta aynı şarj edilebilir pili kullanacaksınız. Dolayısıyla pil maliyeti bir değişken değil burada.

Sanırım şunu demek istiyorsunuz: Madem toplamda 25 TL vereceğim, pahalı fener alayım da değsin bari. Eğer bunu demek istiyorsanız, pil ve fenerin birbirlerinin ayrılmaz bütünü olmadıklarını hatırlatırım. Zaten zilyon tane AAA pilli cihaz için çoğu kişinin bir avuç dolusu şarj edilebilir pili vardır. Fener bozulsa bile piller yine sizindir. Kaldı ki, fener basit bir cihazdır ve kötü şartlara genelikle iyi dayanırlar. Bendeki kafa lambası, bu fenerin sadece geometrik olarak değişik versiyonu (daha bile ucuz hatta) ve gayet de dayanıklı çıktı.

Mert C. bunu beğendi.