Bisikletin sürekli dışarıda kalması (güneş yağmur ve kar etkisi)

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@Mert C.

Bakalım yönetim görünce ne diyecek :)

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Berksan

http://i.imgur.com/uCuQay6.jpg
lobideki masanın önünden geçtim zaten, birşey denmedi. bakalım birkaç gün arka arkaya olunca laf etcekler mi...

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
birşey derlerse edirnedeki bisikletcileri topla :)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Bahadır Ulusoy

nerden bulup nasıl toplayayım :D hem kim niye uğraşsın :rolleyes:

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
@Mert C.

tamam tamam ben gelirim :)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
yağmurda kalmasın derken asansörde çizmezsem güzel :D bir elle bisikleti dik tutarken bir elle düğmeye basıp inerken de kapıya çarpmadan koridora çıkartmak lazım :D
yazık bana lan.

ama üç beş çizik sürekli dışarıda kalarak alacağı hasarın yanında önemsiz kalır. nasılsa satmak gibi derdim yok ileride, sürekli kullanacağım sonuçta 5-10 senede çizilince gerekirse yeniden boyanır ya da karbon kaplanır. :) illaki içeri alınacak her gün bundan sonra.

Tepki
14
Bisiklet
Claud Butler
bi özel mesajına bakar oraya adam yığmamız ;)
şaka bir yana küçük bir kulübe yapmak hakkında ciddi şekilde konuşabilirsin yönetimle

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
adamların önerdiği çözümler:
1-aşağı merdiven boşluğuna(depo kapısı önü) çekmem(kilitleyecek bir yer de yok öyle boşta dışarıda kalacak.
2-kışın paketleyip depoya kaldırmam, kullanmamam.(yağmura çözüm de yok)
3-aynen devam

bir de bisikletçim kullanmayacağın zaman dükkana bırakabilirsin dedi... uzun mesafeli kullanıyor olsam bu uyabilirdi, kron alıp dükkanda onu bırakıp salcanomla devam ederdim ama zaten kısa mesafeli kullandığımdan bu da uymuyor...

şuan odaya çıkartacağım işte bir süre ama her gün temizlik gerekecek odaya...

lobi geniş kocaman yer. isteseler ayarlanır bir köşecik 5tane bisiklete ama bakalım... okullar açıldığında diğer öğrenciler de illaki rahatsız olacak koridorda gezen bisikletten. o zaman belki lobide bırakmayı kabul ettiririm.

bahsedilen depo benzeri kulübe işi imkansız ne yazıkki.
ben koridorda oda kapımın önünde bırakmaya bile razıyım, içeriyi batırmak kötü...

Tepki
14
Bisiklet
Claud Butler
@Mert C.

o zaman temizlik yerine iki tekerin yere değdiği ebat kadar bez veya tahtadan yuva yaparsın her eve koyacağında o yuvaya koyarsın temizliğe gerek kalmaz, çıkartacağın zamanda o yuvalardan kaldırıp çıkartır gidersin, temizlik yapmaya değmez her gün

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Can Fidanoğlu

o da olabilir gibi. pazartesi-salı gibi sanayiye gidip sorayım bakalım marangozlardan var mı ona göre tahta yapacak 2 tane... çok para istemezlerse geçici çözüm olur. seneye de tekrar eve çıkarım...

Tepki
14
Bisiklet
Claud Butler
@Mert C.

bahsettiğim 2 tane dikdörtgen şeklinde 10 cm uzunluğunda 5 cm genişliğinde 3 cm yüksekliğinde bir tahta ve altına taban niyetinde çakılmış ince bir tahta onun üstüne de bez, sünger tarzı bir şey, mantıklı bence aslında bende öyle yapabilirim balkon için, yarın yaptırırım örnek olarak fotoğraf paylaşırım hatta konu açarım

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Can Fidanoğlu

öyle daha güzel olur, anlatma konusunda pek başarılı olamam sanırım :D fotoğrafı alır gösterirsem kolaylık olur bana...

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
@Mert C.

Çürümesin diyede abartmaya gerek yok. O zaman iyice sarın sarmalayin bir yerde muhafaza edin hiç kullanmayın yada hiç satın almasaydiniz en iyisi.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@mustafa genç

abartmak mı kar altında bırakmamak? ben yine aynı şekilde kullanacağım bisikletimi...
bilmiyorum sizin kullanma-kıyaslama şansınız oldu mu hiç, ancak ben 1 yıl aralıksız karda yağmurda yaz-kış sürekli olarak dışarıda kalmış bisikletler gördüm ve kullandım...
düz yola bile zor gidiyorsunuz, hızlanamıyorsunuz, dik yokuşlarda 8-10km hızlar sevindiriyor... bunları 1 yıllık bisikletlerde yaşadım ben. kron markalı, çok da kötü olmayan bisikletler bunlar.
dümdüz asfaltta sarsılıyor, çünkü kendi parçaları sarsılıyor bisikletin...

o hale gelmesini istemiyorum sadece, kullanım ömrü 2-3 yıl olan bir parça varsa onu 2-3 ayda çöpe atmayayım bana yeter.
kullanmayacağım şeyi almam ben, aldığım şeyi kullanırken de acımam.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
En güzeli,odanın en güzel yerine asmak..

Güneşten ve yağmurdan,etkilenmesin kıyamam :)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Çağlayan

asma işini nasıl yapacağız ki? pedallar ve gidon duvara sürtüyor denediğimde. iki adet klipsli çanta için olan omuz askılarından var
onlarla asmayı denedim başaramadım düzgün bir şekilde...

avizeye asacağım o olacak ha :D düşene kadar sallanacak odanın ortasında :D

minicik oda zaten tek kişilik diye adım atmadan önce kenara çekip duruyom :D

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@Mert C.

Aşağıdaki link yardımcı olacaktır :)

(link)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Çağlayan

bunla da duvarı deldirtmezlerse olmaz işim :D yine yurt olması sorun oluyor...

Uğur Ece

Daimi Üye
Tepki
30
Bisiklet
Kron
ya kardeş tek bişey söylicem, allah yardım etsin be. yani konuyu okudum ve benim içim darlandı umarım en kısa sürede çözersin sorununu :d

şaka bir yana, yurdun ne derece büyük bir zulüm olduğunu yaşamadım ama çevremdei arkadaşlarımdan yaşamış kadar oldum açıkçası. gerçekten allah sabır versin.

okuduğum çözümler arasından en tatmin edici duranı, yere tekerleri oturtabileceğin bir stand. gayet kolay birşey aynı zamanda o.

ha bir de, şunu bir bak. (link) bence hem ön tekere hem arka tekere uyar bu. iki tane alsan 44 t ediyor, çok da para değil, tertemiz stand. iki tane alırsan belki kargoda da yardımcı olur satıcı. bi düşün derim ben böyle yapardım açıkçası.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Uğur Ece

bisikletçiye de gideyim önce de sorayım evde koymaya bişey hazır varsa onu denerim.

yurt olarak olabilecek en iyisi şuan kaldığım, ama yine de berbat... yurdun iyisi yokmuş ben onu anladım...