Bisikletin sadece kadrosunu degistirmek istiyorum

Ömer6464

Üye
Tepki
5
İsim
Ömer
Herkese selamlar. Benim tur bisikleti sevadam var. Ve su an btwin biraz geliştirilmiş bir bisikletim var. Aldıgım gunden beri kadrosunu değiştirmek gibi bir hayalim var( boyum 190 cm ve kadronun kucuk geldigini dusunuyorum ve sabit maşanın uzun yolda daha verimli olacagını dusunuyorum)20160112_183215.jpg 20160112_183158.jpg Screenshot_2016-01-12-18-34-14.png Screenshot_2016-01-12-18-34-34.png Cok şükür el becerim de iyi. Gecen hafta uygun fiyata sedona 611 kadrosu buldum. Bir haftadır geceleri uyku uyuyamıyıyorum. Büyüklerimden ve tecrubeli arkadaslara "boyle birsey olabilir mi ve sizce gercekten iyi bir yatırım mı olur yoksa gelip gecici bir heves mi" diye sormak istiyiyorum

Scudo

YEA

Üye
Tepki
15
İsim
YUNUS EMRE AKBULUT
Bisiklet
Kron
kullanıcağın vites sistemi,fren sistemi jant ebatların aynakolun göbek yerleri ve yeni alıcağın kodronon boyu sana uyarsa tek kadroyu değişirebilirsin ama bence uymaz gibi gözüküyor neden dersen almak istediğin kadro şimdikinden daha yüksek bir seviyede gibi viteslerin ve frenlerin uymaya bilir ama illaki uyuması gerek bunu da fren ve viteslerinin dış ve iç(metal) kablolarını değiştirerek yapabilirsin

Ömer6464

Üye
Tepki
5
İsim
Ömer
Peki aynakol göbeği standart degil mi?

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.116
Bisiklet
Diğer
Öncelikle almayı düşündüğünüz kadro yol kadrosu tur için çok ideal değil tur bisikletlerindeki konfor pek yok. Muhtemelen 700x28 hadi zorladınız 700x32 lastikle en fazla kullanabilirsiniz. Bu da yine konforu etkileyecektir. Frenlerinizi değiştirmeniz gerek yol için kullanılan kaliper sisteme geçmeniz gerek. Aynakol bsa olduğu için uyar diye tahmin ediyorum ama bu kadroya daha şık bir aynakol almanız daha iyi olur. Yani biraz masraf çıkarır size
özetle minimumda tutarsak
fren bacakları
gidon boğazı
sele borusu
dış lastik

kesin almanız gerekenler bunlar

muhtemelen aynakol+göbek ve jantları da değiştirmeniz gerekebilir.
dişli sistemini göremiyorum fakat kaset göbekli değilse jantla birlikte yeni ruble de almanız gerekebilir.

Ömer6464

Üye
Tepki
5
İsim
Ömer
Yorumlarınız icin tesekkurler benim bisikletin lastiklerine baktım 700x1.75 yazıyor. Aynakola internetten baktım 170mm diyor. Vitesler sram3.0 .sedonanın bitek vites sisteminin sora oldugunu biliyorum. Hangilerinin değişmesi gerekir sizce.