Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletin mevsimi neden yaz?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında toprakakalin1 tarafından paylaşıldı.

1. toprakakalin1

toprakakalin1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Şahsen ben kışın serin serin bisiklet sürmeyi daha çok seviyorum. Yazın felaket sıcak oluyor. Yakıcı güneş, terden ıslanmış kıyafetler, 1-2 saat sürünce kollarda ve yüzde yanmalar falan. Peki neden bisiklet sezonu olarak yaz görülüyor? Kışın neden sevilmiyor?

2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bisiklet mevsimi yaz değil bence ama bisiklet mevsimi olmayan mevsim kış denebilir bence. En azından 700x28 ve altında lastik kullananlar için durum bu. Karda-çamurda pek mümkün olmuyor. Onun dışında problem değil. Yanınıza yeterli miktarda sıvı alıp yola çıkarsanız, hava sıcaklığının pek önemi yok. Tabi tur sonrası duşa koşmak şartıyla. :p

3. yiğt

yiğt Aktif Üye

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Sorun bizim Mersin'de olmamız :) Temmuz da 20 gün kadar Eskişehirde kaldım terleme vs hiçbirşey yok. Bizim kışımız onların ilk baharı , yazı. Bu şekilde düşünenlerde büyük ihtimalle sıcak memlekette yaşamıyordur

4. Ömer frk

Ömer frk Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kendimce şöyle bir yorumda bulunmak istiyorum.Tatiller,günlerin uzun olması,bundan önceki zamanlar da hep bisikletlilerin yaz aylarında ortaya çıkması,yurtdışından gelen yabancı bisikletçilerin yaz aylarını seçmesi vb.gibi örneklerle çoğaltılabilir.bu gibi sebeplerden dolayı herkesin hafızasında bisiklet=yaz olgusu olmuştur :)

5. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bana kalırsa bisiklet sürmenin mevsimi olmaz. kışın şartlar biraz daha zorluyor insanı, ama bisiklet sürmeye engel bir durum değil. en uygun mevsim ise bahar mevsimi; ne çok sıcak, ne de çok soğuk. böyle güzel bir mevsim olamaz zaten : )

Ömer frk bunu beğendi.
  6. toprakakalin1

toprakakalin1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hocam ateş gibi gündüz vakti çıkılmıyor ya. :) Gerçi ben aşırı terleyen bir kişiyim, Niğde gibi kuru bir yerde bile cımcırık oluyordum. Bana kutup iklimi lazım herhalde ya. :)

7. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben bisikletten kışın daha çok zevk alıyorum hele o karın sesi off yok böyle bir şey :) Hele yağmurda sürmek, paha biçilemez. :) İnsanlar beni karda yağmurda bisiklet sürerken öyle bir bakıyorlar ki :)) ama benden başka karda süren görmedim Yozgat'da. Yazın toprakta, ormanda sürmek güzel oluyor. Ama çamur banyosu çok güzel bir şey çamurluk bence mtb'nin mantığına aykırı :) (imzam da da yazdığı gibi :) )

8. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet mevsiminin yaz olması satış bazlıdır. Okullar tatil olur. Ebeveynler çocuklarına tatil/karne hediyesi olarak bisiklet almak isterler vee böylece sezon açılmış olur. Rekabetin kızıştığı bu dönemde fiyatlar taban seviyesine çekilir. Eylül - Ekim aylarına tekrar yükselişe geçerek gelecek sezonun modelleri podyumlarda bir bir boy göstermeye başlar. Tabii ki tavan fiyatlarıyla. Yoksa kullanım bazında bisiklet mevsimi/sezonu diye birşey yoktur. Olay bundan ibarettir...

9. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yetişkin bisiklet kullanıcılarıg enelde dört mevsimde bisiklet kullanıyor... mevsim koşulları nedeniyle kışın belki uzun turlar yapılamıyor ama yinede şehiriçi turlar gerçekleştirilebiliyor

10. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Bisiklet mevsimi bana göre ilkbahardır

11. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bence de mevsimi yoktur bisiklete binmenin sadece her mevsimin kendine göre kuralları vardır..

Ben aynı zamanda dalıcıyım, o da öyle dalış yapmanın mevsimi yoktur sadece her hava koşulunun kendine has durumları vardır.

suat akman bunu beğendi.