bisikletin kiloya faydası olur mu?

Scudo

ikraertas

Üye
Tepki
63
İsim
İkrâ
Bisiklet
Mosso
Her ne kadar ilk birkaç sürüşünüze kilo verme amacıyla çıkacak olsanız da, daha önce belki milyonlarca kez geçtiğiniz yollardan bisikletle geçince aslında ilk defa oradan geçiyormuşsuunuzcasına keyif alacaksınız :) Bu da sizi daha çok sürmeye, keşfetmeye teşvik edecek. Akabinde farkında olmadan zaten kilo vereceksiniz.
Yine de daha hızlı bir sonuç isterseniz de, sabah erkenden, kahvaltıdan önce yapılan sürüşler daha çok kalori yaktırır (Tabii ki abartıp bayılana kadar sürmeyin)
Ve mutlaka çok sıvı tüketin. Su içmekten, terlemekten korkmayın. Ama her şeyden önce, bisikletli hayatın tadını çıkarın. Bisiklet bir araçtan ziyade amaç olsun hayatınızda.
Saygılar, keyifli sürüşler dilerim

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@KuleyleKavgalıPilot Sizin beslenmenize bagli, ben 5-6 öğün yiyorum yaklasık olarak 10 kilo aldim ancak suan kaldım bu kiloda. Arkadasim 140 kiloydu 95 e düştü beslenmesine dikkat edip koşu yaparak, isteyince neden olmasın?

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@KuleyleKavgalıPilot 1sene boyunca düzenli bisiklet sürerek (Düzenden kastım haftada 4 gün ortalama 40 km, yıllık izinler ve yurtdışı seyahatlerim hariç) Yemek yememden hiçbir şekilde feragat etmeden bugün itibari ile 7 kilo verdim. Biraz boğaz kısmını da aşabilirsem hedef 1.68 boy 65 kg. Şuanda kilom 73.

Tepki
5
Bisiklet
Sedona
@ikraertas yaklaşık olarak haftada 3-4 defa binmek şartıyla 2 aydır sürüyorum. bu zaman zarfında 2 kiloya yakın kilo verdim. çevremdeki arkadaşların bazılarından kiloya etkisi olmaz gibisinden bir takım söylentiler oldu bu yüzden çelişkiye düştüm. gerçekten zevkli bir spor genelde geceleri şehir içinde 10 km kadar sürüyorum. bu da yeni başlamış olduğum için sanırım bana yetiyor şimdilik :) bilgilendirme için teşekkür ederim.

@Auron Sanchez gün içinde fazla yemek yiyemiyorum sadece abur cuburum var biraz onu da azalttım gibi gerçi kilodan çok zevkli geldiği için biniyorum ama kiloyada etkisi olursa fena olmaz :) teşekkürler

@trainspotting35 benimde biraz boğaz kısmına müdahale etmem gerek :) buna ragmen bisiklet kilo almamı durdurdu biraz daha yemeyi azaltırsam sanırım düzene girecek. ortalama 40 km den kastınız günlük mü haftalık mı?

• Beğen
Tepkiler: ikraertas

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@KuleyleKavgalıPilot 40 km den kastım haftada 4 gün çıkabiliyorum. Salı ve Perşembe grup sürüşü (Yaklaşık 15-20 kişi 40 km yol yapıyoruz) Cumartesi- Pazar sabah 6:30 çıkış 2 saatte Allah ne verdiyse. Gelen olursa grup sürüşü olmazsa bireysel. İlk başlarda kilo veremiyorum sandım aslında ilk başlarda kiloda vermiyorsunuz ama kas kütleniz artıyor. Bacaklarınız kalınlaşıyor. Sonra yavaş yavaş kilo vermeye başlıyorsunuz.

@sargonnas Gazlı içeceklerden uzak durmak lazım cola, gazoz, meyveli maden suları bunlardan bir vazgeçebilsem -5 kilo cepte ama :(:(

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
Belki de en önemlisi boğazı sıkı tutmak. Aç kalın demiyorum ama özellikle şeker ve yağı azaltmanızı hatta mümkünse bırakmanızı tavsiye ederim. Aşırı kola ve ekmek tüketirdim ancak artık şekerli gıdaları bıraktım ekmeği kestim (yalnızca sabahları iş yerinde bir parça simit yiyorum). Bunların yanında yoğurt, yumurta, peynir, zeytin ve sebze-meyve vs tüketiyorum suyu artırdım.

Haftasonları en az gün başına yüksek tempolu toplam 45 km sürüyorum (gündüz ve akşam), eğer uygun oluyorsa haftaiçi de sürüyorum (dün akşam sürdüm mesela ve Cuma'ları da geçen hafta başladım)

Tüm bunların sonucunda 3 hafta gibi bir sürede (ki diyetim 10 gün önce kadar başladı) 4 kilodan fazla verdim ve bunun mutluluğunu yaşıyorum. Bu siteye üye olduğumda 84 küsür iken bu sabah tartıda yıllar sonra 79.8 kg'ı gördüm.

Bu arada boyum 178 cm.