Bisikletin frenleri ses çıkarıyor

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Benim balatalar resmen şarkı söylüyor

• Beğen
Tepkiler: meren12
Scudo

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Şerif Feridun valla hocam bazen kaldırımda giderken çok işe yarıyor... millet korkup sağa sola kaçıyor

demir.demiray

Aktif Üye
Tepki
72
İsim
Demir Demiray
Bisiklet
Sedona
@mehmetsunu
koptum hocam bu iyiydi :koptum::D

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Arkadaslar frenle ilgili malzemeleri (jant tuzeyi ve pabuc) islak mendille silmeyin cunku gercekten kuruyunca yapis yapis birakiyor.

Pabuclariniz birinci supheli. Pabuc montajina kadar kontrol etmek lazim. Herhangi bir pabuc montaj kilavuzunda dikkat ettiyseniz pabuclarin tam olarak pararlel degil de, once arka, sonra yavas yavas orta ve en son da on kismi janta degecek sekilde hafif açılı bir montaj onerilir. Bu montaj, cikan sesi de en aza indirir.

Jant yuzeyini cif krem ile temizleyebilirsiniz ardindan nemli bezle silip ciften tamamen arindirin

Can007

Üye
Tepki
0
İsim
Can
Bisiklet
b'Twin
öncelikle herkese iyi günler, forumda bu sorunla ilgili bir başlık bulamadığım için yeni başlık açtım hatam varsa kusura bakmayın. rockrider 540 bisikletimin freni ses çıkarıyordu açıp baktım yağ vardı kaliperi temizledim balataları değiştirdim ve rotoru temizleyip tekrar taktım fakat ertesi gün tekrar ses yaptı açıp baktığımda pistonların balatanın arkasında temas ettiği yer yağ olmuştu bu sorunu nasıl çözerim ?

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kullandığın marka kit olarak satıyorsa piston kit olarak kit satın alıp bakımını yaptırabilirsin.

Aynı modelden çıkma kaliper bulabilirsen alıp takabilirsin. Aynı tür hidrolik sıvısı kullanan başka bir markanın kaliperini de alabilirsin.

Toptan freni değiştirebilirsin. Sorunlu olan da yedek parça olarak kenarda durur.

• Beğen
Tepkiler: yenhesa ve Can007

Can007

Üye
Tepki
0
İsim
Can
Bisiklet
b'Twin
@Mustafa Zeybek
öneriniz için teşekkür ederim, pistonları çıkartıp kontrol etme şansım varmı acaba varsa nasıl sökebilirim ? kaliper değişimini en son düşünürüm büyük ihtimalle, hem maddi açıdan hemde görsel olarak hayes kırmızı olduğu için hoşuma gidiyor kit olarak baktım ama hiçbir şey bulamadım.

Can007

Üye
Tepki
0
İsim
Can
Bisiklet
b'Twin
pistonlar hakkında bilgisi olan yok mu ?

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Can007

Pistonları çıkartırsan tekrar yağ doldurman gerekir ki bu durumda zaten akacak yağ boruda durmuyor. Balata takılı değilken fren kolunu pompalarsan piston, sistemdeki yağ ile beraber çıkacaktır. Disk ve etraf batmasın istersen kaliperi kadrodan çıkarıp altında leğenle bunu yapabilirsin.

Yusuf Ziya Aktaş

Katip el-Bayburdî
Tepki
270
İsim
Yusuf Ziya AKTAŞ
Bisiklet
Focus
Ben de Hayes kullanıyorum. Hayes markası çok güçlü frenler yapmasına rağmen biraz sorunlu bir marka. Kaliper yenileme kiti yurtdışında satılıyor. yaklaşık 20$. kargosuyla ne olur bilemiyorum. Ben yenilemekten vazgeçmiştim.

Can007

Üye
Tepki
0
İsim
Can
Bisiklet
b'Twin
dediğiniz kiti bende aradım ama bulamadım hangi sitede vardır acaba?