Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletin fiyatını öğrenince ne oluyor?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Gökhan S. tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan S.

Gökhan S. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sorum "Bisikletlerimizin Fotoğrafları" bölümünde, ilk iş bisikletin fiyatını soran arkadaşlara. Çok merak ediyorum, fiyatı öğrenince neler hissediyorsunuz o bisiklete karşı?

ersen t. bunu beğendi.
  2. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok derin duygular besliyorum... :)

Şaka bir yana insan gördüğü şeyin fiyatını merak edebilir. Gayet normal bişey bence.

Cem Coşkun bunu beğendi.
  3. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Son günlerde bu forumda bu çok olmaya başladı. Arkadaşlar burası forum ve her insan düşüncelerini özgürce yazabilir buraya. Kimisi X parçasının modelini merak eder, kimisi fiyatı merak eder, kimisi kaç km yaptığını merak eder. Adam bisiklet alacaktır piyasayı öğrenmek için soruyordur birşey diyemeyiz. Kurallara aykırı bir durum olsa zaten olaya yöneticiler el koyar. Herkes birbirinin yazdıklarından kıl kapmaya başlamış, boşverin sorsunlar fiyatı ne farkeder. Bu sorudan rahatsız olan kişi zaten fiyatı belirtmek istemediğini söyler ve konu kapanır, bu kadar basit bence.

4. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    türk toplumu olarak meraklıyızdır :)

5. Gökhan S.

Gökhan S. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ben sormasınlar demedim, öğrenince ne oluyor onu öğrenmeye çalışıyorum. Mesele kullanışlılığı yerine fiyatıysa bir sonra ki bisikletimin fiyat etiketini çıkartmayacağım amacım bu.

6. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bu yaklaşım çok saçma bence. sonuçta bisiklet para ile alınan bir şey ve burası da bisiklet hakkında her şeyin konusulabildigi bir forum. fiyat performans oranı, farklı satıcılar arası kıyaslama, merak Vb. Bir çok şey soylenip liste uzatılabilir.

7. yusuf dündar

yusuf dündar Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Son bisikletimi yeni aldığımda ben de çok merak ederdim.Acaba kazıkmı yedim yoksa aynı paraya daha iyisi varmıydı diye düşündüğüm zamanlar oldu,araştırmadan begenip almıştım ama şimdi iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum ve diğer bisikletlerin fiyatlarını merak etmiyorum.Yeni bisiklet alırım belki yine başlar. :)

8. Cem Coşkun

Cem Coşkun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Neden merak ettiğinizi anlayamadım. Sosyo-psikolojik bir araştırma mı yapıyorsunuz?

Bir bisikletin fiyatını merak etmek anlaşılabilir bir şey bence ama, bir insanın bisiklet fiyatını öğrenince ne hissettiğini merak etmek... :bilmiom: Neyse, merakınızı giderirsiniz umarım.

9. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Aynı ürünü alacak kişinin, aynı ürünü almış kişilerin ortalama ne kadar fiyata aldığını tespit etmek için sorar (çünkü bisikletlerin liste satış fiyatı ile satıcıların satış fiyatı arasında nerdeyse %5-%20 arası fiyat farkı var)..

10. Gökhan S.

Gökhan S. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    fiyat sorusu ile bisiklet sahibinin nazar boncuğu takması arasında ki ilişkiyi araştırıyorum :)

11. ybayrak

ybayrak Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisikleti beğenmişimdir acaba benim bütçemede uygunmu diye merak ederim veya kendi bisikletimle kıyaslarım fiyat ve özelliklerini...zaten diğer olabilecek ihtimallerde yazılmış...

12. caner ünsal

caner ünsal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Seri üretimi olan bir malı değerlendirirken kullanılan boyutlardan önde geleni de maliyetidir. Bir sanat eseri, bir sembol ya da bir canlı söz konusu ise mal gibi değerlendirilmez tabi ki.

13. Gökhan S.

Gökhan S. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İlk başlarda gelen cevaplarda arkadaşlar biraz alınganlık gösterdi ama Caner Bey'in de dediği gibi:
    -Eğer seri üretim bir malsa zaten google a sorunca fiyatı çıkıyor. Tamam o arkadaş X yerinden Kayserili olduğu için 2 liraya almıştır, etiketi 2,5 liradır..bizim kabiliyetimize kalmış bir olay ne kadara aldığımız ki ticarettir kimisi indirim yaptırır kimisi yaptıramaz. Üzmeye gerek yok kendimizi.
    -Bisiklet toplamadır. Sahibi 1 senesini parça toplamakla, montajıyla geçirmiştir. Emeğini bizler görelim diye sergilemiştir çat soru: "-Kaç para tuttu?" İşte ben bu gibi durumlarda o bisikletin sahibine sabır diliyorum :)

14. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben sormam,internetten parçanın adını yazınca çıkıyor zaten.Ama bisikletçiye yada başka mağazalara girince her parçanın adından fiyatına kadar sorarım.Bu arada 1 liradan alınan(toptancıdan) iç lastğin 7 8 liraya satılması soygun mu yoksa ticaret mi?