Bisikletin çalınmaması için önlem

Scudo

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
Hocam orada durum çok karışık. Zaten en çok olay orada yaşanıyor ama ben olsam master dan aşağı takmaz veya yine sanayi tipi bişey tercih ederdim :) @BF Okuru

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Hocam hırsıza hiçbişey dayanmaz. Gerekirse jet taşıyla gelir kilidi keser. Sonra kameradan kimliği tespit edilir derseniz hırsızın kendini gizlemesi en kolay şey. Peruk takar, karnına minder koyar kilolu gözükür, yüksek topuk ayakkabı giyer, gözlükle gelir bisikleti çalmaya. Hırsız bu yani, en iyisi eve koymak ama azimli sıçan betonu delermiş. Forumda evinden bisiklet çalınan bile var.

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
Maşallah sele demirine takan mı ararsın, jantı söken mi ararsın :) çok seviyorsan koy 2 gazete kucakla çıkar eve, benim bu kış öyle olacak 4. kat bel fıtığı olmasak bari :)

@dodurgalı_06 Yaz usta yaz ver taktikleri

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
Zaten evimizde duruyor bisiklet hocam :D sorun ev değil, sorun dışarısı :)

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
O kadar hırsızlık olan bir yerse alın U kilit, sessiz kesmesi mümkün değil, ama 1.5 kg yanınızda taşırsınız

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
En garantilisi bir yere gidince bisikleti yanindan ayirmamak, evde de oldugu yere kamera yerlestirip odanin icine alarm takmak. Alarm direk polis ve bilgisayar ile baglantili olarak sireni de evin icinde bulundurmak.
5.JPG
6.JPG

Eger gercekten biryere bisiklet ile gidilekse ve kilitlemek mecburiyeti duyulacaksa....

1. Cok güvenli bir yer olmasi

2. Kilitli QR'ler alinmasi, bu QR'lerle jantlarinizin ve seleborusunun calinma riski nerdeyse 0. Özel sirlei kilidi olmadan acilmiyor ve pense vs. tuturacak yeri de yok.
PITLOCK SICHERHEITS-SCHNELLSPANNER
4935_0_400px.jpg

3. ABUS Bordo Granit X-Plus kilit kullanilmasi. PITLOCK QR'ler oldumu bu kilit ile kadroyu biryere baglarsaniz bisikletin calinma riki de nerdeyse 0 olur.
1287410789088-1eu8ki05imyk1-700-80.jpg

Bence yeterli korumalari sundum.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@kaskreis
Türkiye de varmi bilmiyorum ama almanya da cok var. Buna benzer daha cok türler var ama pek güvenli degil, bunlar en güvenillileri. Güvenlik kilit anahtarini kayip etsen kendin bile acamasin.:D Ama yanisira yeterli anahtar geliyor ve yedegi de siparis veriliyor.

Pitlock Sicherheits-Schnellspanner diye google ye yazarsan cikar.

• Beğen
Tepkiler: kaskreis
Tepki
1.680
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bence en garantisi alarm.

Evde kullandığım gibi devreye girince cep telefonunu çaldıran ve bağıran alarmlı kilit olsa hemen takarım.Gerisi hikaye..:)

Bu arada ben mevcut halat kilide bisiklet alarmı taktım.
Halatı oynatsa bile bağırıyor..Ama sadece ve sadece bağırıyor.
Etraftan birileri duyup " bi zahmet" ilgilenirse artık..:):)

soonkaya

Üye
Tepki
1
İsim
orhan
Bisiklet
Mosso
@DKN yaşadığım en büyük sıkıntı bu. Lojmanda kalıyorum bisiklet bina girişinde kilitli kameraların görebileceği noktada ki zaten herkes personel olduğu için çalınma korkum yok ama gelen geçen oynuyor bıraktığım gibi bulamıyorum oda küçük olduğu için çıkaramıyorumda. oda arkadaşım gidince odaya çıkarmaya başlayacağım

ömerözeren

İki teker
Tepki
195
İsim
Ömer Özeren
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisiklette 10 TL lik kilit var daha hiç bir yere kitlemedim milletin bakışları korkutuyor full mat siyah Giant şehir tur bisikletim var gören Avrupa mi bu deyip iyi bir süzüyor kurcalıyor bende kitlemiyorum üstünde hallediyorum işimi :D evde de 3 kat çıkarmıyorum bodruma indiriyorum 2 kapılı bide ve benim yer tam karşında merdivenden inince geçen herkesin kilit başını söküp gitmişler bizimki merdiven inişi diye korkudan dokunmamış ARKADAŞLAR ÇALINCA 10 15 TANESİ MAXIMUM 20 TL EDECEK KAPI KİLİDİNİ ÇALANLAR HER ŞEYİ YAPAR ALLAH KORUSUN.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
hiç üşenmem arkadaşıma yürüyerek giderim yine de bisikletimi kilitleyip dışarıda bırakmam :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu aralar GPS takip cihazı bakınıyorum ama gidon, kadro veya sele borusu gibi yerlere takılanından bulamıyorum. Ya stop lambası gibi olanı var ya da gidon boğazına takılanı.. Önerisi olan var mı?

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
@pohuman Stop lambası gibi olan büyük ihtimalle gidona uyacaktır,bir deneyin bence.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@pohuman
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Simdilik bukadar, yetmese istediginiz kadar link daha atarim. Google de bulmasi tam olarak 10 saniyemi aldi.:)

Yakup.aykl

Üye
Tepki
10
İsim
Yakup A.
Benimde bi sorum var dışarıda bisikleti kilitlediğinizde sele çalınmaması için ne yapıyorsunuz ? [emoji15]

Tepki
1.680
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Yakup.aykl

Seleyi elle sökme kelepçesi yerine vidayla sabitlenen eski tip kelepçe takarsak çalınması zor olur bence.
Dezavantajı : bisikleti farklı kişiler kullanıyorsa sele yükseklik ayarı zor olur.:)