Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisikletin bir faydası daha var

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında ali cengiz tarafından paylaşıldı.

1. ali cengiz

ali cengiz Yeni Üye

Seviye:
    evet bir faydasını daha kesfettim pazar günü tam bilemeyicegim ama 10 veya 15 km yol yaptım beni bayagı terlettti pzt sabahı göbek altı kasıklara vuran bir agrıyla uyandım epey bir tırmaladım acilde ki voltarenden sonra rahatladım bide aksam üzeri aynı sekilde yaptı şimdi artık mesanede eet bisiklet ameliyata gereksinim duymnadan börek tasınızı hemen düsürüyo tüm dostlara tavsiye ederim varsa eger tası

2. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    :)Geçmiş olsun.

Benim de uyku problemim vardı. Uyuyamıyordum hiç, 5 saat filan uyuyordum. Şimdi geçen cumadan beridir günde bir saat bisiklete biniyorum tempolu, düzgün saatte yatıyorum düzgün saatte uyanıyorum artık. Yakında bir saat de koşu ekliycem üstüne. Düzenli spor yapmak gibisi yok. Bisikletle özellikle şehiriçi trafiğinde dur kalklar aradan kaçmalar vs beni çok keyiflendiriyor, mutlu oluyorum, büyük bir haz alıyorum:)

3. austa1959

austa1959 Üye

Seviye:
    Selim sana aynen katılıyorum.Düzenli binildiğinde bisiklet bir çok problemi çözüyor. Özellikle strese bağlı olumsuzlukları ortadan kaldırıyor.Uykusuzluk iştahsızlık hayattan zevk alamam gibi bir çok olumsuzluğun kesin çözümü bisiklet. Şöylede tarif edebilirim örneğin kuvvetli bir diş ağrısında nasıl bir ağrı kesici ilaç kullanıyorsak.Moralinizin düzgün olmadığında da bisiklete binip bir kaç saat dolaşmak aynı etkiyi yapar.

4. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    alla alla :) enteresan seyler özellikle böbrege yararlı olması :) uyku sorunu vucut olarak yorgunluktan dolayı düzelmş olabilir.

bende bisilete bindikten sonra böyle kendimi cok mutlu huzurlu hissediyordum.. bence psikolojiyede etkisi var hemde iyi bir sekilde ...

5. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar bisiklete binmenin yüzlerce faydası dışında vücutta endorfin yani mutluluk hormonu salgılattırıyor bu sayede bisiklete binince stresimizden kurtuluyor, hafifliyor kendimizi iyi hissediyoruz... Eee canımız sıkkınsa ne yapacağımızı biliyoruz değil mi ;)

6. kaan

kaan Forum Demirbaşı

Seviye:
    hakan abi iyi diyosunda ben sinirlenince canım sıkılınca daha çok bisikletten uzaklaşıyorum.çünkü sinirliyken bisiklete çok deli biniyorum arabaların arasında makas atmalar ara sokaklarda hızlı gitmeler vs. hani sinirimi atacam yaa :D

7. Fatih Özgenlik

Fatih Özgenlik Forum Bağımlısı

Seviye:
    bisikletin ve sporun faydaları saymakla bitmez. özellikle endorfin denilen mutluluk hormonu insanı spor sonrası acayip huzurlu kılıyor.

8. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    O zaman reçete olarak Yıldız parkı veya Belgrad ormanı yazıyorum :D

9. kaan

kaan Forum Demirbaşı

Seviye:
    saol hakan abi ilaç gibi gelicekde ben eskişehirliyim :D

10. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Doğru ya o zaman kent orman falan vardı sizin orda sanırım ;)

11. kaan

kaan Forum Demirbaşı

Seviye:
    ewet kent orman war.oda eskişehirin belgratı:D