Bisikletin ağırlığını tartmak için kancalı asma elektronik terazi - İnceleme ve uyarı

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
http://i.imgur.com/hmz16fH.jpg
bu teraziden aldım, hassasiyetini ağırlığını bildiğim çeşitli eşyalarla test ettim, 0,01kg hassasiyeti bile tam olarak gösteriyor.
kaskımı, selle italia q-bik seleyi, 5 ve 10kg'lık dambılları vs. tarttım. :islik: kargo dahil 11 liraya geldi, haliyle fiyatına göre çok iyi. :in:

ancak bugün bir başka bisikleti(17kg ya da biraz üzerinde) şu şekilde tartarken:
http://i.imgur.com/UMvrKxYl.jpg
üst kısmındaki ipi yerinden çıktı, bisikleti daha tam olarak serbest bırakmamıştık, neyseki düşmedi. :mlk:

ben de içini açıp ipini olduğundan daha sağlam bir şekilde taktım ve sonrasında 40 kg sınır belirtilmiş teraziyi 30kg'ın üzerinde yükle 5dk asılı bıraktım ve sonra asılarak 42 kg'ye kadar denedim. sorun çıkmadı. :alkis:
http://i.imgur.com/eENl0col.jpg
slazenger çanta da sağlammış bu arada :) aynı ağırlıkları o da kaldırdı...

kısacası, bisikletini tartmak isteyenler için ideal bir ürün, gayet hassas sonuçlar veriyor.
ancak bisikletinizi tartmadan önce içini açıp ipi söküp düğüm kısmını dışarı almanız ve sağlamlaştırmanız doğru olur. :in:
üzerinde 40kg sınır yazdığından ben tartarken asıp, asılı bırakıp fotoğrafını bile çekmiştim hiç korkmadan :D şanslıymışım.

almayı düşünenler için ürünün linki: (link)
12tl +5tl kargo ile 17 tl şuan fiyatı.

Scudo

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Japon pazarı çin pazarı ucuzluk pazarı vs isimlerle anılan yerlerden bir tanesinde bende görmüştüm bunlardan. Elimle şöyle bir denedim pek güvenememiştim hassasiyetine. Bisiklet tartmak için uygun olabilir ama özellikle parça tartmaya yaramayacağını düşünmüştüm. Mesela bir kadro tartmaya kalksam yeteri kadar hassas olmayacağı izlenimi bırakmıştı bende. 1.5 1 kg altında tartım yaptınız mı acaba? Küçük değerlerde de aynı derecede hassasmı? Mesela karbon bir yol bisikleti maşası tartmaya kalksam ne olur? Güvenilir sonuç verir mi? Paylaşım için teşekkür ederim bu arada.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Senin canavar kaç kilo şimdi Mert :)

• Beğen
Tepkiler: Mert C.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@ömer karan

selle italia q-bik sele'yi 0,27kg olarak tarttı, internette 270gr olarak yazmakta.
fox striker kaskımı vizörlü 0,30kg olarak tarttı, vizörsüz 286gr ağırlıkta.
alüminyum matara kafesi tarttım, 0.07 olarak tarttı ancak açıklanmış ağırlığı yok.

tartmaya 0,03'den başlıyor, daha düşük ağırlıklardayken göstermiyor.
ancak önce üzerine yük verip sonra o şekilde kalibrasyonu sıfırladıktan sonra boş hali eksi değerlerde gösteriyor(mesela -0,57)
sonrasında üzerine paça bandı astığımda -0,56 olarak gösteriyor ve bir paça bandının ağırlığını bile algılıyor...

hassasiyet aralığı 10gr, parça tartarken genelde 1gr aralıklı tartılar kullanılır en ufak farklar bile önemsendiğinden. ama 10gr aralık yeter derseniz sorunsuz tartıyor. komple bisiklet tartımında da 10gr hata payı hiç sorun olmayacaktır.

@Emre GÜLEN
(link)

• Beğen
Tepkiler: Emre G.