Bisikletin 600. km sinden Sonra Bel Ağrım Başladı

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
Normalde gidona hiç eğilmeden rahat kullanırdım dün aşırı rüzgar vardı hız kesmemek için gidona biraz eğilerek kullandım ve şu bölgede ağrı oldu tek taraflı 30 km yol gittim 5-6 km sinde eğilmişimdir çok çok

(link)

bu ağrı eğilmekten mi olmuş olabilir yoksa başka sebepleri olabilir mi ?

Scudo
Tepki
19
İsim
Alptekin CANATAR
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
Benimde yokuşlarda çok zorlandığım zaman aynı noktada oluyor ağrı , hala çözemedim nedenini :)

Ramazan Gürel

Daimi Üye
Tepki
98
Bisiklet
Bianchi
vucut alışıyor o bölgede yağ varsa özellikle ilk bir kaç ay çok normal bi süreç :))

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
600km dediğiniz, 25 ortalama ile toplamda 24 saat sürer.
24 saat bisikleti sürdünüz, bir ağrı olmadı. Şimdi ağrı var, acaba bisiklette mi sorun var? Garip bir soru.

• Beğen
Tepkiler: Tamer KAMIŞLI

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
soruyu yanlış anlamışsınız yani 600 km gittim diyorum bisiklette bir şey var demiyorum o msafede bir şey olmadı şimdi oldu pozisyondan mı diyorum bisikleti nerden karıştırdınız :D

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
ben ilk bindigimde başladı ağrı belimde hiç bisiklet kullanmaz dım daha önce hurda bisikletle en fazla 1.5,2 km bakkala git gel hepsi bu şimdi uzun süreli pedal çeviriyorum mesela dün 38 km yol yaptım bursada bel ağrım olmadı ama ilk bildiğim de 20 km yol yapmışım dır belim acayip ağırdı iki gün bana öyle geliyorki beli calistirmadim hiç birden yüklenince böyle oldu hamlamışım yani iyikide geçti yoksa dayanilacak gibi değil o ağrı bisiklete bi dünya para verdim binemeyecek tim yoksa ağrı yüzünden. Bisikletim sedona 721

Kerem Kekeç

Aktif Üye
Tepki
28
Bisiklet
Whistle
Eğilmekten olur, bunun dışında bahsettiğiniz gibi dirence karşı daha fazla kasılarak sürüldüğünde ve dönüşlerde bilhassa bu ağrı oluşur. Bisiklet dışında öncelikli bel-karın kasları güçlendirilmelidir.