Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimle yaptığım kaza

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında atteleia tarafından paylaşıldı.

1. atteleia

atteleia Üye

Seviye:
    2007 yazında yaptığım bir kazaydı. Bilenler için Antalya Kaleiçi fırının yanındaki marketin önünde gerçekleşti. Her esnafın yaptığı gibi markette sabah sabah önünü hortumla sulamış.(O zamanalar kaleiçinin yerleri bugünkü gibi taş değil betondu,taşlıktı.) Bende dikkat etmediğimden virajı alırken ön teker kaydı ve ben çene üstü yere çakıldım. Ben altta bisiklet üstte uzun bir süre süründük yerde. Başımda kask oolmasına rağmen "ististai bir durumdur" hiç bir işe yaramadı :D Hatta çizik bile yoktu. Yerden kalkıp marketin aynasına bakınca çenemde ki açıklığı gördüm ve bir parça deri kopmuş zannettim. İnsan fotodaki çeneyi görünce telaşa kapılıyor. Hemen bir taksi buldum ancak taksici bisikleti arabaya almayacağını bir demire kilitlememi söyledi. Bırakırmıyım " Daha taksidini bitirmedim çalınmasına göz yumamam" dedim ve aldım taksiye :D ve sonu hastane idi. Çene açıklığı ile gidip ayağımda çatlak olduğunu belirlediklerinden yarım alçı ile hastaneden çıkmıştım.

Bana iyi bir ders oldu ki o günden sonra hem arabayla olsun hem bisikletle olsun yaptığım bu kaza ıslak zeminlerde temkinli gitmeyi öğretti.

2. R.HarunYeniçeri

R.HarunYeniçeri Aktif Üye

Seviye:
    Çenenin o hali insanı bisikletten soğutur desem nasıl bi tepki alırım merak ediyorum :)

3. Emre Gürses

Emre Gürses Üye

Seviye:
    geçmiş olsun dikkat et kendine :)

atteleia bunu beğendi.
  4. atteleia

atteleia Üye

Seviye:
    Belli bir süre binemedim tabi bisiklete. Ayağm yarım alçıda kaldığı için kireçlendi ve bağlar o şekilde kitlendi ve açılması uzun zaman aldı. :(

Bu kaza bisiklete binmemem için bir neden oluşturmadı.Ki suratımdanda belli olduğu gibi bir üzüntü içerisinde değildim. :D Kendi düşen ağlamazmış ;)

5. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Erkek adama bu yakisir, yaralanmak ve gulmek.

sonEr´´ ve atteleia bunu beğendi.
  6. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    tekrardan çok geçmiş olsun, kimsenin başına gelmemesi dileğiyle herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim. :in:

atteleia bunu beğendi.
  7. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kartepe'de virajları alamayıp 2 kez uçtum...2.cisinde 3-4 metre sonra güzel bir uçurum olduğunu gördüm..ve sonra arkama baktığımda büyük yapraklı bitkilerin yol oluşturduğunu gördüm güldüm durdum :D:D o an aklıma geldi ne olursa olsun gülüp geçmek lazım üzülmeye değmiyor..Geçmiş olsun :)

atteleia bunu beğendi.
  8. ismail direnci

ismail direnci Aktif Üye

Seviye:
    bende bir keresinde eskişehir kanatlının orda yağmur yağarken ön frene asılmam sonucu düşmüştüm :)
    iyiki kırmızı ışık yanıyordu yoksa bisikletimde bende haşat olurduk :)
    Ayrıca geçmiş olsun :)

atteleia bunu beğendi.
  9. Ahmet Salih Özenir

Ahmet Salih Özenir Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Olay eski de olsa geçmiş olsun diliyorum... Ağzıma 5 dikiş atılmasına sebep olan kazayı yeniden hissederek... :(

atteleia bunu beğendi.
  10. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Malesef bazen bir musibet insan için çok öğretici oluyor, söylediğiniz gibi bende ıslak zeminde düştüm ve o günden sonra ıslak zeminleri hiç ama hiç ıskalamıyorum, inanılmaz derecede dikkat ediyorum ıslak zeminden geçerken :)

11. Şafak Atilla Akpınar

Şafak Atilla Akpınar Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Sen ne yaptın.Midem kalktı arkadaş ya...bende taksiyle çarpışıp taksinin arka koltuğuna girmiş yüzüm sırtımda dikişler olmuştu ama ben böylesini görmedim.Geçmiş olsun umarım iz kalmamıştır

12. Muratcan Gümüş

Muratcan Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    büyük geçmiş olsun, görüntü fena.. 3 gün önce dediğin yerden ince teker ile geçtim.. şimdi dediğin gibi taşlık alan ama 3 sene öncede böyle değilmiydi sanki? herneyse yanlış hatırlıyorda olabilirim.. ben her zaman o aralara daldığımda max. hızım 10km oluyor.. yokuş aşağı olduğu için el her zaman tetikte yani frende :D tabi zemin ıslak olunca daha da dikkatli, hele dik bir yerden inerken ıslak zemin varsa bisikletten inerek o alanı terk edinceye kadar yaya gidilmesi hem kendi hemde karşı tarafın sağlığı açısından tedbir olacaktır diye düşünüyorum.. neyse sağlık olsun, tekrar geçmiş olsun.. :)

13. serhat toy

serhat toy Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bana araba çarptığı zamanı hatırladım :)

çenende oluşan yaranın dikey ve biraz daha uzun versiyonu plaka takıldığı için olmuştu..sağ ayak bileğimden de lastik geçtiği için iki önemli yerde çatlak ve doku ezilmesi vardı... Tabi ekstra olarak arabanın tabanının çarptığı bir kaç yerde daha doku ezilmesi falan vardı.. :)

Yani neredeyse araba çarpmışa dönmüşsün :D

14. atteleia

atteleia Üye

Seviye:
    İz kaltı tabi ama şansıma acilde plastik cerrahiden biri varmış dikişi iyi yapmış. Sıkıntı yaratacak bir görüntü yok şu anda. Sadece sakal çıkmıyor :/

Bende daha dün geçtin ordan. Bisikletleydim ama hemen indim elime aldım bisikleti ve YAYA olarak geçtim gittim. :D Ben kazayı yaptıktan 3 ay sonra Türel kale içi projesini başlattı ve bugünkü taşları döşediler. Kaza yaptığımda çukurlu betonlu ve küçük taşlar vardı.

Bu halimi gören arkadaşlarım bisikletten değilde " Eşekten düşmüşe " benzettiler :D Bu arada bisiklette ne de kaskımda kazadan sonra ne bir çizik ne bir kırılma kısacası hiç bir hasar yoktu. Çünkü altta ben üstte bisikletim vardı :D olan bana oldu :D

15. Halitkin

Halitkin Aktif Üye

Seviye:
    geçmiş olsun. böyle bir kazadan sonra kaskta çizik bile olmaması trajikomik olmuş.

atteleia bunu beğendi.
  16. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun...ben de geçtiğimiz hafta yol kenarına, kaldırıma paralel -muhtemelen kablo için-açılmış ve düzgün kapatılmamış ince uzun bir çukura ön tekeri kaptırınca kendimi yaya yolunda buldum. baldırımda sıyrık, ön kolda dirseğe doğru ezilme ve doku zedelenmesi ile atlattım. eldiven ve tabiki kaskın ne kadar hayati olduğunu bir kez daha anladım. ve tabi ki, şehircilik ve alt yapı hizmetlerinin hiç bir şekilde insani öncelikler gözetilmeden yürütüldüğü ülkemiz yollarında bisiklet kullanırken dikkati hiç elden bırakmamak gerektiğini...

17. atteleia

atteleia Üye

Seviye:

Çok haklısın. Ben belirtmeyi unutmuşum. Sen yazınca aklıma geldi. Yerde sürünürken elimde eldiven olduğu halde avuç içim sıyrılmış ve zedelenmişti. Eldiven olmadan bu kazayı yapsaydım... Düşünemiyorum bile. Dediğin gibi eldivenin büyük yaararını gördüm bu kazada..

18. Cem Avcı

Cem Avcı Yeni Üye

Seviye:
    Fotoğrafları koyman iyi olmuş. Birisi bana ıslak zeminden geçerken dikkat et dese bu kadar etkili olamazdı :) geçmiş olsun.

19. memre

memre Üye

Seviye:
    geçmiş olsun,
    ıslak zeminler, özellikle beklenmedik anda ortaya çıkan ıslak zeminler gerçekten tehlikeli. resimlerin bunu çok net anlatıyor. kaza sonrası kazaya gülebilmek de işin güzel yanı sanırım.. allah daha büyük kazalardan esirgesin..
    kazasız sürüşler

20. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hep merak ederdim insanın başına gelen bu denli ciddi bir şeyi bu denli anlatan var mı diye varmış benden başka da... Yazıların çok samimi geçmiş olsun kardeşim mutlaka internetten ileri sürüş tekniği ile ilgili yazılar oku çok yardımı olur asfalt için en iyi kayan lastik bizim cross lastiklerdir unutma...