Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimle Yaptığım 3. Kaza

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Ali Ceylan tarafından paylaşıldı.

1. Ali Ceylan

Ali Ceylan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar bisikletimle bugün yaptığım 3. kazayı anlatacağım.Bisikletle 7-8 km turladıktan sonra evimin önüne geldim.Ordan da biraz kaçayım dedim.Neyse üst sokağa çıktım.Yokuştan indim yaklaşık 15 km/h gibi hızla.Tabi vites 21 viteste.Sonra bastım bastım geliyorum evime gelmeden 20 metre ötelerden 34 km/h hıza çıktım.Sonra maç yapan bir çocuk.Topa bakıyor.Bende o arada km saatine bakıyordum.Kafamı kaldırdım,çocukta kafasını kaldırdığı gibi frene asıldım.Yaklaşık 19-20 km/h hızlarında çocuğa tosladım.Yerinden oynadı çocuk :).İyi ki çocuğa bir şey olmadı.Yoksa yanıyorduk :D .Bisiklet sürüyorken acayip dikkatli olacağım artık :).

2. mavinehir

mavinehir Kıdemli Üye

Seviye:
    geçmiş olsun.iyi çocuğa bişey olmamış.araba kullanırkende bazen olabiliyor bu gibi durumlar.

3. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    km saatine baktıktan sonra değil, bakmadan önce önüne bakmak lazım :) önüne çıkabilecek birşey varsa hızını öğrenmek için riske girmeye gerek yoktur. anlık hızdan çok ortalama hız, mesafe gibi şeyler için kullanıyorum ben saati.
    kaskın yoksa bir kask da al en kısa sürede, kazada kask darbe aldıysa da değiştirmen gerekir. aynı kask darbe aldıktan sonra kullanılmamalı.

4. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yol bisikleti alana kadar ekipmansız geziyorum malesef :).

5. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Geçmiş olsun.

Ekipmanınız olmadan hız yapmasını biliyorsunuz ama! Ne olur yapmayın böyle, sebepsiz yere üzmeyin sevenlerinizi...

Yanlış anlamazsanız konuyu uzatmak istiyorum. Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncüde yakalanır derler bilirsiniz. Siz üçüncüden de sağ çıkmışken alın şu kaskı ve eldiveni. :)

6. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun. Fakat gerçekten önemli sürüş anında yaptıklarımız. Forumdan Betül arkadaşla dönerden bende buna benzer bir hataya düştüm. Sağdan ana yola giren bir araç sürücüsüne bizi görmedinmi hala niye çıkış yapıyorsun diye laf yetiştirirken bir yandan da sürüyordum. onunla aynı hizadaydım. Ve sürücü biraz yavaşladı. Ve bir an hızlanıp onu geçmeye teşebbüs ettim. Geçtim ama önümdeki araç frene bastı ve benim araçla aramdaki mesafe bir anda sıfır oldu. Nerdeyse ben arabanın üstüne çıkacaktım ki bir anda sağ manevra yapıp arabanın sağına geçtim. Fakat sırtım buz gibi oldu o an gerildim. Neyseki tatsız bir durum olmadı ama gerçekten çok daha fazla dikkat gerekiyor iki teker üsünde..

Çağlayan bunu beğendi.
  7. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben de toprak yolda slalom yaparken çok kötü düşmüştüm. Sol taraf iptal olduydu :D Neyse geçmiş olsun. Kasksız yola çıkmayın kask almak için beklemeyin... ! Benim arkadaşta da 80-85 model peugeot var ama o bile kask takıyor :D

8. Nyusha

Nyusha Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    aynı kazayı bende yaptım. tek farkı km saatine değil gidon boğazına bakıyordum, ayakta sürerek hızlanmaya çalışıyordum,kafam aşağıya bakıyo tabi, o sırada önüme bi baktım 7-8 yaşlarında bi çocuk yolun karşısına geçmek için asfaltın ortasında durmuş,tabi ben onu görüp frene bastığımda 1metre vardı aramızda. ben takla attım,çocukta kafasını bacağını tutuyordu. evine kadar bıraktım çocuğu. akşaam 9-10 sularında oldu zaten. çocuk bakkaldan sigara almış eve gidiyormuş

9. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun,neyse ki her ikinize bir şey olmamış..

Kask çok önemli,en kısa zamanda temin etmeniz gerekir ve gerektiği zaman kafanızda kask olmaz ise , çok ciddi sonuçlar oluşabilir.

10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Ali kardeşim ben yeni bir kask almayı düşünüyorum. Haliyle kaskım boşa çıkacak. Senin uslu duracağın da yok. Gel ben sana benim kaskımı hediye edeyim yeni kask aldığım vakit. Beni Babik'ten tanırsın, Bayrampaşa'dayım. Facebook tan ulaş bana :)

ali umur, Tahir Keskin ve Çağlayan bunu beğendi.
  11. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    :alkis: Tebrik ediyorum.

Çağlayan bunu beğendi.
  12. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bence tebrik edilmesi gereken Ali. Güvenlik önlemlerini almayıp top oynayan çocuklara çarptığı için değil tabi :D bisiklet alabilmek ve bir yerden başlamak adına gösterdiği azim için. Kim bilir belki bu azmi onu daha da ileriye taşıyacaktır. Hedefine ulaşana kadar da kafasını yarmasını istemem :D

13. ouzoo

ouzoo Aktif Üye

Adı:
    Oğuzhan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçmiş olsun aman dikkat lütfen.. Mahalle araları malesef çok hassas bu konuda.. Her an her şey olabilir.

14. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Peki.Artık edinelim o zaman :).

Caddelerden de korkuyorum.Yayalar bir anda yola atlar diye.

Çok teşekkürler abi :).Bu iyiliğinizi hiç unutmayacağım.

Ahh bir bilseniz yol bisikleti için kendimi nasıl yırttığımı :D.Ama hem stokta yok,hem şuan biraz çok borç var.O yüzden alamıyorum.Yaklaşık 1-2 ay sonra :D.İnşallah taşır fakat beni değil hepimizi taşısın.Zaten yarış hedeflerim var :p.Kimse istemez ki bir bisikletlinin kafası yarılsın :D.

Çağlayan bunu beğendi.
  15. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Geçmiş olsun'da bir de yol bisikletine geçeceksiniz öylemi ohhh,ohhh allah yardımcınız olsun.artık ne çocuk ,ne kadın, ne adam bırakmazsınız ali bey:):):)

16. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet yolunda yaya görürsem direk çarparım ama :).Affetmem :).Ama caddelerde falan dikkat edeceğiz tabi ki :).Biraz asabi biriyim galiba :D.Mangalcı görürsem bisiklet yolunda mangala bir tekme bas gaza :D.

17. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bu yüzden bisiklete km saati takmıyorum işte, geçmiş olsun.
    1 saniye şu km saatine bakayım derken arabaya çarpanlar da oluyor çok tehlikeli eğer dikkatinizi dağıtıyorsa telefon uygulamaları kullanın derim.

Berke bunu beğendi.
  18. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende bakıyorum ama dikkatli bir şekilde ,20 km lik bir turda 20 sms atıyorum hızımı 5 kmye düşürerek :)

19. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Telefonum yok :).

Performans turlarında olmaz öyle şey :D.

20. Caner Kartalgöz

Caner Kartalgöz Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

Bence kaskın gerekliliği modele göre değişmez bende 1975 Olympus var bende takıyorum fakat bana göre Market bisikletinden de Pinarello dan da düştüğünüzde ölümcül darbeler alabilirsiniz Kask almak için beklemeyin sözünüze katılıyorum..

enes savaş bunu beğendi.