Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimle ilk Kazamı Yaptım İnşallah Son OLUR!!!!!!........

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Saruz26 tarafından paylaşıldı.

1. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar herkese merhaba.Bugün akşam işim olduğu için şehiriçine indim.(malatyadayım). çok Güzel giden bir yolculuğum esnasında birazda süratimi arttırmıştım(30km/h) ama çok kontrollü gidiyordum. bu arada karşıya geçmek için bekleyen bir kadın birden önüme atladı. Bend e Bismillah dedim asıldım frenlere.Başta arka frene çok yüklendim ama baktım kadına çarpacağım önüde iyice sıktım hızım azaldı ama bisikletin arkasının kalkmasına mani olamadım tabii. neyse Yavaş sayılabilecek şekilde yere düştüm.
    Ama beni üzen ve sinirimi bozan ne oldu biliyormusunuz pervasızca önüme atlayan kadın hiçbirşey olmamış gibi çekti gitti, yüzüme bile bakmadan... Kimsenin canını yakmak istemeyen birisiyim ama acaba çarpsam daha mı ii olurdu aklı başına gelirmiydi diye de düşünmedim değil. Neyse siz siz olun dikkat edin ortalıkta çok leyla var

2. huseyin kılıc

huseyin kılıc Forum Bağımlısı

Seviye:
    :) öncelikle geçmiş olsun arkadaşım bu arada bende malatyalıyım ;) sonuçta ne olursa olsun bi insana zarar vermek kötü sen en iyisini yapmışsın bisikleti yatırmakla tebrik ediyorum seni ;)

Saruz26 bunu beğendi.
  3. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Geçmiş olsun.

Saruz26 bunu beğendi.
  4. sevims

sevims Aktif Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun dostum... Sen yine yapman gerekeni yapmışsın, ucuz atlatmışsın. Gerisini boşver....

Saruz26 bunu beğendi.
  5. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun.Bunlarda işin tadı tuzu. ;)

Saruz26 bunu beğendi.
  6. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    geçmiş olsun. sen üzerine düşeni yapmıssın. sana kazasız sürüşler diliyorum...

Saruz26 bunu beğendi.
  7. discocox

discocox Kıdemli Üye

Seviye:
    geçmiş olsun, kimsenin zarar görmemesi en iyisini, inşallah ilk ve son olmuştur.

Saruz26 bunu beğendi.
  8. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun, bu gibi durumlarda frene asılmak yerine yön değiştirmeye çalışmaya alışkanlık edinmeye çalışın derim ...

Saruz26 bunu beğendi.
  9. Gunesak

Gunesak Aktif Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun. Bu konuda benim de gözlem, deneyim ve tespitlerim var. Genellikle yayalar yola indiklerinde gözleri öncelikle araba, otobüs ve kamyon gibi taşıtları seçiyor. Bisikletliyi görenler de ilginç bir şekilde üzerlerine gelen bisikleti bir şekilde ciddiye almıyorlar. Sanıyorum bir kısmı (kendi bisiklete binme deneyimleri doğrultusunda olsa gerek) uzakta görmüş oldukları bisikletin o kadar çabuk bir şekilde yanlarına gelebileceğine ihtimal vermiyorlar. Bir anda burunlarının dibinde görünce de şaşırıyorlar ya da bisikletin süper manevra kabiliyetine sahip olan bir alet olduğunu düşünüp üzerlerine doğru gelen bisikletlinin nasıl olsa son anda bir manevra yapıp etrafından geçeceğini düşünüyorlar. Daha da umursamaz olanlar ise belki "Aman canım çarpsa ne olacak ki? Alt tarafı bisiklet" de diyor olabilirler.
    Sonuç itibarı ile yayaların yolda bisiklet gördükleri zaman şapşala döndükleri bir gerçek. Bunun sebeplerini araştırmaktansa olası bir kazayı engellemek için biz neler yapabiliriz onun üstünde odaklansak daha iyi diye düşünüyorum.
    Tekrardan geçmiş olsun.

Ouz Deniz ve Saruz26 bunu beğendi.
  10. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    beni göre göre önümde duruyosa önce çekil derim onu geçice de küfür ederim böyle insanlarla böyle konuşulur

11. bts.elektronik

bts.elektronik Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok çok iyi bir gözlem yapmışsın,aynen benim söylemek istediklerimi yazmışsın tebrik ederim seni:in:

12. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:
    haklısın arada olacaktır bu tip şeyler. herşeye rağmen bunların işi tuzu biberi

13. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:

ağzına sağlık çok haklısın. dediğin gibi onlar üzerinde çok büyük değişiklik yapamayacağımıza göre kendimiz ne yapabiliriz ona bakmalıyız. bir de hakan abicim frenlere mecburen asıldım çünkü diğer tarafta da kenarda duran yayalar vardı biraz mecburiyetten anlayacağın:in:

14. M.Haktan Derin

M.Haktan Derin Forum Bağımlısı

Seviye:
    en iyisi sanada bendeki gibi bir zil alalım suleyman :) :)

15. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:

süper bir çözüm benimde aklımda zaten sordum birkaç bisikletçiye ama bulamadım senin ki gibi birşey. bakalım şimdi antepteyim yavuz bisiklette vardır belki. yoksa sana sipariş edeceğim istanbuldan getirmen için;)

16. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    kardeş geçmiş olsun diyorum benimde başıma benzer bir olay geldi yolda iki aracın arasında 20 km hızla gidiyordum işlekde bir caddeydi bir anda ne olduğunu anlamadım önümde giden adam aniden frene bastı bende biraz geç tepki verdim herelde ve araca çarptım adam zaten kenara çekiliyodu ben kendimi yerde buldum arkamdan gelen araç çok yakınmış hiç fark etmedim ben bisikletten düştüm arkadan gelen adam hemen durdu ama benim arka aktarıcıya çarptı ALLAHtan aktarıcıda bişi yok neyse seonra öndeki araçtan adam indi yanında karısı varmış karısı başladı kim yaptı felan demeye bilmiyoki kocası yaptı sonra ben olayın etkisindeyim hala hiç bişi demedim sonra kanayan dizime rağmen kalktım bisikletimi kontrol ettim bayağı hasar vardı adam bastı gitti arkadn gelen adam yanımda durdu epeyce dedi istersen gel hastaneye gidelim ben yok dedim bisikletime bakıyodum gidon boynu ön jant ve iki vitesimin üst kapağı kırılmıştı adam dedi sitersen ben yaptırırım bisikletini ben gururuma yedidremedim bu olayı halbuki bu nu diğer basıp giden adamın demesi lazımdı kabul etmedim kalktım bisiklete bindim yavaşça uzaklaştım verilmiş sadakam varmış diye düşünüyorum ALLAH korudu beni umarım ne ben nede başkası kaza yapmaz

17. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Artık ben bu duruma o kadar alıştım ki uzakta hişt diye sesleniyorum sallamazyanlara kızınca iyice yavaşlayıp adım atarken arkada kalan ayaklarına çarpıyorum bazıları düşüyor bazıları sendeliyor ama çoğu kızıyor bende cadde ortasında bağırıp rezil ediyorum. "Sağına soluna baksana" , "burası zaten yol benim hakkım" deyince mal oluyorlar.

18. ugurcani

ugurcani Kıdemli Üye

Seviye:
    az önce ben de sonanda kurtuldun kazadan yolun diğer tarafı kapalı arabalar tek şeridi kullanıyorlar bende farkında değildim diğer şeride geceyim derkene düüüüüüüüüüüüüt son anda manevra yaparak kurtuldum çok şükür

19. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:

dostum sana çok büyük geçmiş olsun. senin durum benimkinden baya bir kötüymüş. olsun genede kendinde fazla bir hasarın olmaması sevindirici. bisikletinide inşallah en kısa sürede eski haline getirirsin. çok dükkatli olmak lazım çooooooooook