Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimle ilgili sorunlar ve çözüm önerileri

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında yigit ozmen tarafından paylaşıldı.

1. yigit ozmen

yigit ozmen Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, teknik bölüm aradım ama bulamadım o yüzden genel başlığına açıyorum. Yanlışlık yaptıysam kusura bakmayın.

Bisikletim Salcano CityFun 60 2014 model. Açıkçası bu güne kadar hiç bakıma götürmedim, yaklaşık 650km toplam sürüşüm var.

İç lastik değişimi sırasında bisikleti ters yatırmışken farkettiğim bir şey var;

Pedallara basıp sonra pedalları serbest bırakınca, arka tekerlek kendi kendine dönüyorken, ruble lünaparktaki balerin gibi, S şeklinde bir salınım yapıyor. Bu normal mi? Açıkçası bisikletçime gittiğim zaman bunun normal olduğunu söyledi ama daha önce dikkat etmemiştim ve hareket biraz fazla gibi görünüyor üstelik tur attıkca da bir "tık" sesi çok az da olsa duyuluyor.
    Bu bir sorunsa bunu nasıl çözebilirim? Göbek ve rubleyi değiştirmeli miyim?

Bir diğer sorum ise, jant ayarı sanırım bozuk çünkü bisiklet döndükçe yeni takılan fren pabucuna hafif temas ediyor, pabuçları elle ayarlayınca temas etmiyor ama tur attıkça bir kenarı dediğim gibi temas ettiğine göre jant da ayarsız ve hafif sekiz çiziyor. Youtube da nasıl yapıldığına göz attım kendim deneyebilirim ama evde anahtarım yok tabi ki. Akort anahtarı olmadan alternatif bir ev aracı var mıdır bunu deneyebileceğim?

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    @yigit ozmen

Rublenin ''S'' yapması gayet normal. Jantların da bir akort ayarına ihtiyacı var.

Bisiklet konusunda bilmediğiniz hiç bir işlem yapmayın!..