Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimin orta göbeğinden gelen tıkırtı

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Gokalp Gokmenler tarafından paylaşıldı.

1. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar, son birkaç haftadır bisikletimin orta göbeğinden pedal çevirdikçe bir tıkırtı gelmeye başladı. Pedalı ayakta çevirirkende denedim, aynı tıkırtı ayakta pedal çevirirkende devam ediyor. Tıkırtının orta göbekten yada zincirden geldiğinden şüpheleniyorum. Bisikletim Whistle Miwok 1161D ve bisikletim yaklaşık olarak 2300 km'de. Sahip olduğum bisiklette ne tarz bir orta göbek olduğu hakkında hiçbir bilgim yok. Eski bisikletimde bu sorun meydana geldiğinde, orta göbek açılır, içindeki çelik bilyeler yenileri ile değiştirilir, gres yağı ile yağlanarak kapatılırdı. Acaba Whistle Miwok'ta da bu işlem aynı şekilde mi yapılıyor yoksa yeni bir orta göbek almam mı gerekir? Bu orta göbeklerin ömrü aşağı yukarı kaç km'dir? Ayrıca zincirlerin ömrü aşağı yukarı kaç km'dir? Beni bilgilendirebilirseniz sevinirim.

2. Deniz Caz

Deniz Caz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benimde orta göbek sorunum var bugun bisikletcime sordum göbekleri rulmabnlı olduğundan göbeğin değişmesi lazımmış 20 lira da çok bir orta göbek için oclantik göbeği sevmiyorum en iyisi hollowtech

3. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Aynı bisikleti kullanıyoruz biliyosun hatta aynı renkler, alalı 5 ay oldu ve şuan 920km'de.

Benimkindende o tıkırdı yani çıt çıt sesleri geliyordu, pedalları yağlarsan o sorun geçecektir dostum. Ben servise götürdüm hemen pedalları yağlayıp gönderdiler şimdi tık ses yok :) sakın orta göbeği açtırma.

4. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İki hafta öncesine kadar bisikletin orijinal pedallarını kullanıyordum, o zamanda bu ses vardı, ama sağ pedalımın iç kısmında bir kırılma vardı, pedal kırık olduğu için ses yapıyor diye düşünüyordum. İki hafta önce yeni pedal aldım ancak ses aynen devam ediyor, yani pedal ile alakasının olduğunu sanmıyorum.