Bisikletimin Markası Hakkında Yardım İsteği

Tepki
42
Bisiklet
Lapierre
Merhaba arkadaşlar yaklaşık bir ay kadar önce sahip olduğum ve klasik olduğunu düşündüğüm bisikletimin markasını merak ediyorum bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olabilirlerse çok memnun olurum yardımcı olması açısından üzerindeki komponentlerin marka ve modellerinide belirteyim:
jantlar: mavic ma2
arka aktarıcı:shimano 105
ön aktarıcı: compagnolo (modelini bilemiyorum.
fren ayakları:suntour superbe pro
aynakol:suntour superbe pro
ön ve arka göbekler shimano 105

arkadaşlar birde restorasyon yapmaya değermi ve bu konuda fikirlerinizide almaktan mutluluk duyarım.

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/633/BMfhcm.jpg

Scudo

TayyipKARALİ

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Cannondale
restorasyon fazlası ile değer bir bisiklet olduğu kesın ama marka ve model bulmak için ilk başta ne malı olduğunu bulmak lazım :) sağını solunu inceleyıp bir yazı aramanız daha rahat bulmanızı saglar . üstündeki parcalardan anlayan da cıka bilir gerci iyi forumlar .

• Beğen
Tepkiler: şahin bora
Tepki
42
Bisiklet
Lapierre
Teşekkür ederim :) inanın üzerinde seri numarası hariç hiç bişey yok markaların ürettikleri eski modelleri bile inceledim ama bişey çıkaramadım. Sanırım toplama bi bisiklet kadro özel olarak yaptırılıyormu yada no name bi kadromu çözemedim. Üzerinde special bcycle service yazısı vardı söktüm onuda.

Tepki
42
Bisiklet
Lapierre
bi arkadaşımdan satın aldım çok sevdim bende kendisini.

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
Tam bir Klasik kadro gerçekten Bayıldım, benimde aklımda böyle bi kadro alıp toplamak var ama bakalım kısmet :)) Kazasız belasız Bol Pedallar :D

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel görünüyor :)

• Beğen

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Tek resimden yeterince detay çıkaramadım ama gördüğüm kadarıyla;

Fren vites kolları yenilenmiş, bisikletin üzerinde gelen orjinalleri değil.
Jantlar yenilenmiş, bisikletin üzerinde gelen orjinalleri değil.
Aynakol orjinal gibi duruyor ama detayları seçmek bu resimle mümkün değil.

En önemlisi arka çataldaki bagaj/çamurluk delikleri. Bu da bize kadronun en yeni 1980'li yıllara ait( 70 - 80 arası olması muhtemel) şehir bisikleti olarak üretildiği.Arka açıdan resim olsa çamurluk sığacak mesafeye sahip olduğunu düşünüyorum. Maşa net görünmüyor ama tahminen çamurluk sığacak boşluğu sahipse tespitimi destekleyecektir. Fren bacaklarının uzun olması da bu tespiti destekliyor.

Gidon boynu da sonradan değiştirilmiş.

Lugların işçiliklerine bakılırsa bu resimden kesin birşey söylemek mümkün değil ama 80 li yılların Bisan - Beldesan marka dropbar şehir bisikletlerine benziyor.

Kadro ağırlığı daha net bilgi verecektir.

Yenilemeye değer mi? Kesinlikle ilgiyi hakkediyor. Nasıl bir yenileme yapacağınız size kalmış. İster dönemine sadık kalırsınız iaterseniz modernize edersiniz. Her durumda yapacağınız emek ve masrafı hakkediyor ve size yıllarca keyifle eşlik edecektir.

• Beğen
Tepki
42
Bisiklet
Lapierre
Tolga bey mükemmel yorumlarınız için teşekkür ederim. Fren kollarını aldığımda bozuk olduğu için (zaten onlarda yeni tipti) değiştirdim jantların eski olduğunu düşünüyorum kadro ağırlığını yakında boyatmak için kadroyu boşalttığımda yazıcam :) bisikleti aldığım kişiye markasını sordum bu arada maalesef onunda bilgisi yok.

1421087107240-849446053.jpg

1421087238333-1372745057.jpg

1421087278052-887804774.jpg

Furkan bey umarım daha iyisine sahip olursunuz.

• Beğen
Tepkiler: Furkan BOZKUR

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Maşa ve çatal genişliği bir önceki mesajımdaki yorumumu destekliyor. Şimdi bu bisikletin 70 - 80li yıllara ait bir şehir bisikleti olduğu konusunda daha iddaalıyım. Marka olarak tahminim halen Bisan veya Beldesan marka şehir bisikleti olduğu yönünde.

@doğukanaksu konuyu görürse çok daha kesin bilgi verebilir ki bu konularda bilgi birikimi çok fazladır.

Bisiklet çok diri duruyor ve siz de çok seviyorsunuz belli. Bu nedenle yapacağınız her müdahale size keyf olarak dönecektir.

Mutlu günlerde binmeniz dileğiyle.

Tepki
42
Bisiklet
Lapierre
Teşekkür ederim doğukan beyin paylaşımlarını bende çok beğeniyorum umarım bakar :)

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
ben tolga beyle aynı görüşte değilim yerli kadro değil beldesanlarda veya bisanlarda çelik kadrolarda hem kadro kulağı yoktu hemde kadro üstünde bulununan vites monte yerleri ki şuan cablestop takılmış yılına ait tahminim ise 80-90 arası birde toplayan arkadaşınsa eğer uğraşarak toplamış ve bozmadan binsenizde olur kanaatindeyim

• Beğen
Tepki
42
Bisiklet
Lapierre
@sadık özer
Bozmayı düşünmüyorum sadece kadroyu boyatıp komponentleri temizlemeyi planlıyorum.

Tepki
1
Vites Fren kolları orjinal görüntüyü biraz bozuyor sanki.. Onları daha klasik bir vites fren koluyla değiştirebilirseniz çok daha iyi duracaktır diye düşünüyorum. Genel olarak bisiklet çok güzel zaten =))

• Beğen

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
Merhaba, seat stay bağlantıları, droplar, luglar , brake bridge, maşa ve bb nin alt fotolarını gönderirseniz marka hakkında bir şeyler söyleyebilirim.

Bunun dışında daha öncede belirtildiği gibi rack pivotları kadronun değerini biraz düşürür, çünkü randonneur yada tur bisikleti için tasarlanmışlar. Kadro bu nedenle hafif olmayan daha çok sağlamlığı ön plana çıkaran borulardan imal edilir.