Bisikletimin Marka ve Modelini bulamıyorum.. Yol/Yarış Bisikleti

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@Mehmet Rıza Çileli benim kadronun aynısı mevcut sizde de genel benim çektiğim gibi kadro özelliklerinin fotoğraflarını çekip yükler misiniz ?

Scudo

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@Mehmet Rıza Çileli Hocam bizim bisikletler aynı ya sadece maşa falan farklı ikimizin :) Ama ben hala bir türlü markalı halinin fotoğraflarını aha bu diye bulamadım o.o

Tepki
233
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sabırla bir bileni bekliyorum :(

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Aynakolun baglanti noktasinin tam yola (yani tam alti) denk gelen gorunmeyen kismina bakmanizi rica edecegim. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)
(link)
(link)

Bu tip kadrolardan binlercesi vardır herhalde benzerini bulsanız bile karşılaştırma yapabileceğiniz bir bilgi yok

Schwinn'in tüm bisikletlerini liste yapan bir site resimleri de var çoğuda benziyor

(link)

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
Benden de 5 kangal bulgaristan sucuğu :D

:kötü:Sanırım verilen bilgi doğru ? Elimdeki kadro gerçekten tommasini bu fotoğrafları buldum ebay da satılıyor. Sizde bir bakın fikrinizi belirtin ?:) @Mehmet Rıza Çileli @Murat Cömez
İlan: (link)

Birde bunları bisikletin üzerine uygun olacak şekilde üretebilecek bi yer var mı ? Tommasini çıkartmaları için soruyorum :)

Dosyalar

Tepki
45
İsim
Gökhan Şahin
Bisiklet
Bianchi
çok garip bir bisiklet bende bulamadım.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Umtdgny
Selamlar. Bana da sormusunda hic anladigim bir konu olmadigindan ses etmedim. Ustundeki stickerleri face hesabin varsa tines sticker diye arat bulursun. O arkadas yapiyor

• Beğen
Tepkiler: Umtdgny

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bisikletkniz tomasini olması için en azından dropoutlar campagnolo olmalı. Bu en basit belirti ve markalı birşey olsa yine dropoutlar kaliteli olmalı yani Campa vs panoları olmalı.
Gerçekler malesef tomasiniden yana değil başka bir diğer arkadaş gibi sizde kendinizi kandirmasaniz ve öyle olduğuna inanmasaniz çok iyi olur.

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@Murat Cömez dropoutlarda campagnolo yazmıyor evet grup set frenler harici campagnolo ama bir türlü bulamıyorum kadronun markasını sizin yorumunuz nedir ?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Umtdgny
Bisikletiniz hakkinda bir sey diyemem cünkü bu tür biribirine benzeyen yüzlerce ayni kadro var. Dedigim gibi dropoutlar da herhangi bir sey yazmiyorsa zaten önemli bir kadro olmadigi oradan anlasilir. Aynizamanda aynakol göbeginin BSA mi yoksa ITA mi oldugunu tespit edin böylece hic yoktan Italyan yada baska bir ülkeye ait oldugunu anlarsiniz.
Kadro numarasindan hic arastirmaniza gerek yok cünkü kadro numarasindan hangi üretici oldugunu bulamasiniz ve bugüne kadarda o numaralarda üreticiye ait bir rakam yok.
Eger tomasini yada baska bir ünlü marka olsaydi 1 veya 1den fazla pantosu olurdu ki sizin bisikletin hic bir yerinde pantoda yok. Bisikletinizin boyasi veya Kromu sonradan atilmis cünkü hatasi/yanlisi arka catalardan belli oluyor.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Markasini bulmak gercekten o kadar onemli mi arkadasim? Relaks ol bosver

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@mariokaldato 17-18 gün sonra vatani görevimi bitireceğim. Ardından hemen restorasyona başlayacağım ondan sebep bulmaya çalışıyorum :)

@Murat Cömez bottom braketten mi ? Bahsediyorsunuz ayna kol göbeği ? Üzerinde SKF var