Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimin hırsızdan ikinci kurtuluşu

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Ahmet F.ELBİR tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet F.ELBİR

Ahmet F.ELBİR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu sabah 7 gibi apartmanda kilitli olan bisikletimi hırsızlar çalamadan gittiler, allahtan akşam geç saate kadar Pes atmıştık arkadaşla , sabah arkadaş gitmeyip abimle oturmuşlar ve sabah sesi duyunca cama çıkma falan derken adamlar kaçmışlar, bizimkiler önce adamaların sadece kapıyı zorladıklarını sanmışlar halbuki adamlar kilidi açmaya çalışıyorlarmış,
    1. Kurtuluşta ta tesadüfen haftasonu geziye gideceğiz diye bisikleti eve çıkarmıştım o gün hırsız üst kata girmiş , gerçi eve almak da sağlam değil bizim buralar hırsız yatağı 1-2 kurtuldu ama bakalım ne zaman çalınacak , allah bilir

2. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Eğer gerekli önlemleri almaz iseniz falcıların dediği gibi bu bisiklet üç vakte kadar gider çünkü yerini belirlemişler artık denemeye devam edeceklerdir .....

Ali Ç. ve Ahmet F.ELBİR bunu beğendi.
  3. Fatih T.

Fatih T. Deli Hinar

Seviye:
    Bomba tuzakla abi bisiklete. Bu nedir yahu?!

MehmetAliB., Ahmet F.ELBİR ve ERTUNGA bunu beğendi.
  4. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Aslında fena fikir değil tökez teli ile tuzaklama yapabiliriz.:) İlahi Ali bey......

Ahmet F.ELBİR ve Fatih T. bunu beğendi.
  5. Rıdvan SIĞAN

Rıdvan SIĞAN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Bir musibet bin nasihata bedeldir derler siz 2 musibet yaşamışsınız :) Eğer o bisikleti çaldırmak istemiyorsanız bence ucuz kilitleri bırakın ve yakınınızda bulunan Karaköy deki perşembe pazarına uğrayın. Sadece elektrikli aletlerle gürültü çıkarılarak kesilebilen kalın zincirler var. Onlardan 60 - 70 cm alıp ucuna çok sağlam büyükçe bir asma kilit bağlayın. Zincirin üstünü de kadroyu çizmesin zedelemesin diye kumaşla giydirirsiniz. En fazla 50 TL ye mal edeceğiniz bu kilit bisikletinizi diğerlerinden daha iyi koruyacaktır. Gerçi ben olsam apartman boşluğu yerine evde muhafaza ederdim ancak yeriniz sıkışıksa maalesef bisiklete kapı önü görünüyor.

Ahmet F.ELBİR bunu beğendi.
  6. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet önce ben bisiklet için geldiklerini sanmamıştım bizim buralarda başka hırsızlıklar daha ön planda ama artık bisiklet için de gelecekler buna emin oldum

7. Doğukan Şık

Doğukan Şık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence işinizi şansa bırakmayın ve bundan sonra bisikletinizi eve çıkarın.

Ahmet F.ELBİR bunu beğendi.
  8. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fatihte evler malum zaten misafir gelcek diye apartman girişine indiriyorum çok güzel de bir demir yaptırmışlar apartman boşluğuna çocuklar bisiklet kilitlesini diye yıllar önce ,

Antre ye koyuyorum bisikleti artık orda idare edecez ama evdede kilitlemek gerekiyor:)
    Bahsettiğiniz kilit olayını düşündüm hatta geçen forumda biri konu açmıştı gördüm , ama neticede ucuna asma kilit takacaksın ve onu çilingirle açmak daha kolay , bu kilitte adam mekanizmayı iptal etmeye çalışmış pek zaman bulamamış , eğersistemi bozmuş olsaydı bende sprelle kesecektim kilidi

9. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Küçük bir hırsızlık hikayesi anlatayım yeri gelmişken başımdan yıllar önce 22-23 yaşlarındayım benim devrelerle ülkemizin güzide bir ilinde ikamet etmekteyiz evin normal mevcudu 5 kişi 3 oda 1 salon bir ev ...Neyse kısa keseyim evde ki devrelerle muhabbet deyiz diğer devreler de geldi evin mevcudu bir tim düzeyine çıktı yaklaşık 15-16 kişi olduk sabah karşı saat 4 gibi artık yatalım dedik ayılmak için mecburen kahvelerimizi içtik ertesi gün görev var ....Evin her odasına 3-4 kişi geçti yatmaya bizde evin salonun da 5-6 kişi yatak serdik yatışa geçtik ....La oğlum biri şu kahve tepsisini kaldırsın dedim çünkü tepsi salonun ortasında içi tıka basa kahve bardağı dolu duruyor Allahtan hiç bir devrem kaldırmamış ..Neyse sızmışım uyuyorum ta ki büyük bir gümbürtüyle ve kafama çarpan kahve kupalarıyla uyandım devrelerden biri ne oluyo laaa mına.... diyerek salonun ışıklarını açtı salonun ortasında bir adam bizlere bakıyor evin diğer odaların da devrelerde uyandı geldi ....En komiği Sinan devrem odadan geldi hırsıza şöyle bir baktı devrem dedi hemen bayıltmayın ben bir işeyip hemen geliyorum dedi....Sonrası mı ? Sonra ne mi oldu ? Tabiki profesyonel yaklaşımlar.

10. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evimde hırsız görsem vururum.

Hüseyin Külcüoğlu bunu beğendi.
  11. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    o zaman allah göstermesin sana

12. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Abi süper hikaye süper anlatım. Fıkra niteliğinde. Hırsız tabiri caizse epeyce bir yaş tahtaya basmış. Hatta bu olay için bu cümlenin argosu dahi kullanılabilir:D:D:D

Ali Ç. ve ERTUNGA bunu beğendi.
  13. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benzer bir olay geçenyaşandı bizde gene kapıyı kilitlemeyi ya unutmuşuz yada adam çok kolay açmış ,
    salonda misafir yerde yatıyor abi bi uyandım fiyaka giyimli bir adam salonun ortasında bana bakıyordu dedi rüya sandım dedi, gözünü aç kapa yapmış ki adam kapıyı örtüp kaçmış

14. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Ne yazık ki ülkemiz kurallarında haksız siz olmuş olursunuz. Hatta o sizden önce paçayı kurtarır. Ülkemizde hırsızlar konut dokunulmazlığına müdahaleden yargılanıyorlar bir mülke girdiklerinde sonra ne mi oluyor ellerini kollarını sallayarak çıkıyorlar. Mesela evinize giren hırsıza -Ne işin var ulan burda eşşek herif desen, hırsız, polis geldiğinde sizden hakaretten ve tehditten şikayetçi olabilir. Ne komik değil mi?

15. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yüksek katlarda iseniz ve gece geç saatte ise camdan aşağı atın. Gören olmazsa sorun yok. Kim bilecek :)

Evinize giren hırsız size karşı fiili müdehalede bulunuyorsa, tabiiki de sizin de nefsi müdafaa konularında haklarınız var.

Ancak hırsız sizi görür ve kaçmaya çalışır, sizde peşinden yakalar adamı öldürür veya yaralarsanız o zaman durum sizin açınızdan kötü.

16. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gece gece güldürdün beni walla

17. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    O adam o saatte intihar etmek için orayı mı bulmuş demiyecekler mi? Sherlock kafası bir yaklaşım mı oldu ne:D

18. Doğukan Şık

Doğukan Şık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öldürdükten sonra yatak odasına taşırsanız sorun olmaz. Yatak odasına giren hırsıza müdahale edebiliyoruz diye biliyorum.

ERTUNGA bunu beğendi.
  19. Gürkan Ç.

Seviye:
    Biraz öyle oldu sanırım, benim bir anım da var bu konuyla. İstanbul gültepe'de kapkaççının biri bir bayanın çantasını alıp kaçarken sendeleyip düşmüş ve orta yaşın üzerinde üç dört esnaf tutmuşlar hemen adamı. Adam dediğimde 20 li yaşlarda bir genç. Polis beş dakikaya kadar geldi. Ancak amcalar hem çocuğa soruyorlar neden yapıyorsun diye bir tane geçiriyorlar, diyorlar yaşın genç iş bulamadın mı diye bir tane daha vuruyorlar, tabii bu böyle beş dakika sürdü. Beş dakikada çocuk ortalık malı oldu desem hani yalan olmaz. Herhalde kapkaççı genç polisin geldiğine şükretmiştir sanırım. İçimden iyi bir oh olsun demiştim o zaman.

20. Gürkan Ç.

Seviye:
    Sırtından vurursak nasıl izah edeceğiz :)

Neyse amma sadist olduk.

Yakalarsak güvenlik güçlerine teslim etmek en mantıklısı.