Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimin Gidonu ve Pedalı

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında akn tarafından paylaşıldı.

1. akn

akn Üye

Seviye:
    Merhaba,

Geçenlerde Kron city tourer 24 aldım. Bisikletin performansından oldukça memnunum fakat benim hoşuma gitmeyen kısımları var. Mesela gidonu hoşuma gitmiyor. Küçük geliyor ve elcikler çok rahatsız.

Bir de sol pedaldan tak tak sesler geliyor. Dikkatli inceledim bir yere sürtmüyor kendinden geliyor bu ses.

Gidon ve elciği değiştirmemi önerir misiniz yoksa standartlar öyle mi? Bir de pedalları sıksam vs tamir gerekir mi yoksa onu da mı değiştirmeliyim? Teşekkürler

2. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Gidonu bilmeme ama elcikleri daha rahat bi şeylerle değiştirebilirsiniz,pedalı da değiştirmeye gerek yok mahalle bisikletçisi sorunu halleder.

akn bunu beğendi.
  3. akn

akn Üye

Seviye:
    Normalde gidon değiştirilmez mi?

4. Çağrı Akoğlu

Çağrı Akoğlu Üye

Seviye:
    Küçük derken genelde stok gidonlar çok geniş gelir ve insanlar omuz açıklığı + 5 yada 10 cm olacak ölçüde kestirirler. Ama eğer ki değişim istiyorsanız size o bisiklete yakışacak butterfly bar veya trekking bar olarak da bilinen multifonksiyonel tur gidonunu öneririm. 4-5 ayrı tutuş pozisyonu ve farklı açılarda ayarlama olanağıyla inanılmaz rahat edebilirsiniz.

Elcik olarak da gene bir tur bisikletine yakışacak ergonomik avuç içi destekli elcikleri öneririm. Aşağıdakiler gayet uygun fiyat olarak da ergonomi olarak ta kendim de kullanıyorum gayet memnunum. Ergonomik elciklerde avuç içini destekleyen kısmın destekleyebilmesi için çok yumuşak olmamasına özen gösterin almak isterseniz eğer.

http://www.erdoganlarbisiklet.com/v2.0.2/yedek-parca/elcek/handlz-comfort-elcek-002-siyah-gri.html

http://www.erdoganlarbisiklet.com/v2.0.2/yedek-parca/elcek/handlz-comfort-elcek-001-siyah.html

akn bunu beğendi.
  5. akn

akn Üye

Seviye:
    biraz kısa geliyor.. benim omuzlarım gidona göre daha geniş kalıyor. Kısa derken ondan bahsettim.. Bahsettiğiniz siyah elcikleri beğendim. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Peki pedallar olarak neyi önerirsiniz. Üzerindeki pedallar yeterli midir?

6. Çağrı Akoğlu

Çağrı Akoğlu Üye

Seviye:
    Bence bir problemi yoksa üzerindeki pedalları kullanabilirsiniz. Ben Scott Sub 40'ımın üzerindeki pedalları alırken yetersiz bulup Wellgo C27'lerle değiştirmiştim ama özensiz üretilmişler akıcılıklarından hiç memnun değilim yakın bir zamanda tamamen söküp yeniden yağlayacağım. En olmadı SPD pedallara geçeceğim.