Bisikletimin Çalınma Anı

semih_07

Aktif Üye
Tepki
52
Bisiklet
Sedona
kusura bakmayında burada ben suçu size buluyorum bisikleti kilitsiz şekilde marketin içine bırakmışsınız.adamın niyeti yoksa da bisikleti öyle görünce çalmak aklına gelmiştir.bende aynı hatayı yaptım aynı şekilde kendime kızdım acelem olduğu için dükkanın önüne koyup içeri girmiştim, bisikletle aramda yarım metre yoktu ve 30 saniyelik bir dalgınlıkta bisikleti çaldırmıştım.bu bana büyük ders oldu şimdi gözümün önünden ayırmıyorum.iyi bir kilit aldım ve nereye gidersem gideyim kilitli de olsa gözümün önünden ayırmıyorum ya da arada sırada kontrol ediyorum.keşke böyle bir dünyada yaşamasaydık nefret ediyorum bazen insanlardan ama yapacak birşey yok böyle şerefsizler dünyanın her yerinde var ve sayıları her geçen gün artıyor.

• Beğen
Tepkiler: VolkanÖzcan
Scudo

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
Zaten bisiklet kucukmus neden iceriye sokmadiniz elinizde? Ben 10 sn gozumun onumden ayirmam bisikletimi , gecmis olsun

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Yusufclp
yuh :) ben o kadar yapmıyorum giriş kapının oraya koyuyorum ve bakıyorum, girişten çıkmakta kolay değil ya, içeri girip bisikleti görüp kimin olduğunu tahmin edip, yine aynı kapıdan çıkabilecek adam varsa zaten "catch me if you can"

esnaflı olaylarda lastiği dışarıdan görecek şekilde yapıp bütün vitesleri zincir birdeyken çekebileceğim en yüsek vitese çekiyorum kollardan, denese çatır çutur ses, hızlanmayacak belki zincir atacak. üstelik bir de bisikletin öfkeli sahibi peşinden koşacak :) neyse gelmesinde başıma hiç
manav reyonu en iyisi ;)

şöylede bi konu var, bilginize...
(link)

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun...

Aklıma gelen farklı bir senaryo... 3-4 arkadaş aynı bu markete gidilir. Birisi aynı bu vakadaki arkadaş gibi bisikleti bırakıp içeri girer. Kalanlar çaktırmadan kenarda bekler. Hırsız bisikleti çalmak için geldiğinde bir miktar işini yapmasına müsaade edip sonra tam iş üzerinde "hırsız vaar" diye ortalık ayağa kaldırılır, içeri giren ilk vatandaş geri çıkar, hep birlikte biber gazı, sopa Allah ne verdiyse girişilir; bir miktar marizden sonra polis çağırılır... Bunun gibi farklı birkaç noktada bu senaryo esas alınarak şerefsiz hırsızlara dayak atılarak iç soğutma operasyonu yapılır...

Ancak bu senaryoda korkum odur ki polis gelince, hırsızı bir kenara bırakıp sizi darp etmekten suçlu çıkarabilir mi? Hırsız, "bana şerefsiz dediler" deyip hakaret davası açabilir mi vs vs... Adamlar çalıntı bisiklet konusunda kıllarını kıpırdatmıyorlar ama bize gelince belli mi olur...

mesutmutlu

Üye
Tepki
33
İsim
mesut
Bisiklet
Merida
Yek tokata mahkemelerde sürünürüz...niçin evvelden bu denli arsız değillerdi çünkü bahsettiğinizden daha mükemmel çalışmalar yapılıyordu karşılığında teşekkür alınırdı.son 15 yılda çoook şeyler değişti üzgünüm

Tek tokata olucak

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Kurtuluş E.
bir kere şu noktada bu sistem hatalı, bu tuzak kurmak demektir, ve bisikleti çalmaya çalışan kişi bi önceki bisiklet hırsız olmayabilir. hiç bir şekilde insanları tahrik etmemek lazım diye düşünüyorum. zira olayın heyecanıyla ve şakınlığıyla düşüncesizce çalan, ama daha sonra bundan pişman olan ve iade eden örneklere ben rastladım.
girişmek kısmına gelince, kendi adaletinizi mi vermek istiyorsunuz, bildiğimiz adaleti mi kullanmak istiyorsunuz ? ikisini birden uygulamaya çalışmak adil değildir, karşıdaki suçlu bile olsa (çok çetrefilli konular bunlar) darpın niteliğine göre elbetteki suçlusunuz, şikayetçi olursa ya da bi seviyede gerek kalmadan kamu davası açılabilir. darplar para cezasına dönüştürülüyor, 2500 tl olması lazım. zengin değilsen darp etme :( "şerefsiz"den bi numara çıkacağını sanmıyorum, çünkü şerefsiz olduğu halde, bunu kabullenmeyerek dava açan şerefsizlerin sayısı oldukça az. genelde şerefsizliklerini bildikleri için hakaret gibi algılamazlar.
ama absürd kısmını belirteyim, eğer darptan şikayetçi olursa davayı kazanır, çünkü bi tane vurup bisikletden düşürmek başka, linç girişimi başka, bu düşünce taraflar için yıpratıcıdır. birini linç ettikten sonra muhtemelen; "oh be iyi stress attım valla diye düşünmezsiniz", yani umuyorum ki...
dövebiliyorsanız demekki durdurmuşsunuz demektir, fazlası gereksiz şiddete girer. bu kısmı ya adalete bırakın, ya da adalete aksettirmeyin görüşündeyim.
üstelik olası bi kavga durumunda; atıyorum siz yolda duruyorsunuz ben sizi gelip durup dururken bi tane kapattım diyelim :p sizde bana vurduğunuz noktada ikimizede 2500tl ceza kesen kurumun adına ceza mahkemeleri a.ş. denir. aman diyorum hangi ülkede olduğunuzu asla unutmayın yoksa başınıza gelecekler sizi yıpratabilir

polaroid

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Carraro
arkadaşlar merhaba,

caddebostan hırsızlar için cennet adeta.

1 hafta önce aldığım bianchi touring 827 model bisikletim, kitlemiş(basit anahtarlı kilitlerden)olduğum halde belturun oradaki sarı renkteki bisiklet park yerlerinden çalındı. saat 21 sularıydı yani gayet kalabalıktı. oraya direkt gören kamera olmadığı için her hangi bir kayıt yok. 15 dakika bırakmıştım. o kadar kalabalık bir yerde nasıl çalındı aklım almıyor.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160805/2977764c2ce4741a31f67aa0cbdad4b6.jpg

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.024
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
ben bisikletle giriyorum migrosa. birşey demiyorlar.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
ben de marketin içine bisikletle giriyorum..

özellikle ilk mesajdaki çalınma anını izledikten sonra hiç taviz vermez oldum..
bazen kasiyer kızlar yada güvenlik görevlisi öylesine "neden" diye soruyor..
ben de "peynir ekmek gibi çalıyorlar" diyorum..
"kamera var" diyorlar..
"giden gittikten sonra kamera birşeyi değiştirmiyor" diyorum..

hırsızların kameralardan çekineceğini sanıyorlar ama yanılıyorlar!!!

• Beğen
Tepkiler: Helen

mirzaberk

Üye
Tepki
79
İsim
Fatih Mirzaberk ASLANTAŞ
Bisiklet
Carraro
Yolda cukurlardan bile biraz hızlı geçtiğimde icimin acidigi bisikletimi hiç bir zaman gözümün önünden ayırmam ve kilitlerim. Keşke yasalar bu kadar saçma olmasa da suçlular ciddi şekilde cezalandirilsa. Olan canı yanan üzülen insanlara oluyor maalesef. Geçmiş olsun

Helen

Aktif Üye
Tepki
234
Bisiklet
Mosso
Olamaz hem ilk videodaki pişmişlik, hem de bu kadar seri bisiklet çalınırken hala önlem alınmış olmaması çok korkutucu. Çok üzücü :( Geçmiş olsun.