Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisikletimin boyası çok narin

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında abdurrahman keleş tarafından paylaşıldı.

1. abdurrahman keleş

abdurrahman keleş Aktif Üye

Seviye:
    trek fx 7.2
    tahtaya yaslıyorum çiziliyor kilidi bağlıyorum bağladığım yer çiziliyor eski çelik kasrolu bisikletimi yerden yere vuruyordum hiç çiziği olmuyordu
    bu yeni nesillerde hep mi böyle yoksa bunun boyasımı kalitesiz

2. strongyucel

strongyucel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ne yazikkİ bazi bİsİkletlerde bu durum sÖz konusu benİm bİr arkadaŞimda modelİnİ hatirlamadiĞin bİr carraro vardi ayni Şekİlde boya kalİtesİ Çok İyİ olmadiĞindan en kÜÇÜk darbelerde bİle Çİzİlmeler oluyordu ben cannondale sl1 aldim ve alirken bu boya olayini Çok araŞtirdim gerÇekten bİsİkletİmİn boya kalİtesİ ve kaynak İŞÇİlİĞİ Çok İyİ elleyİnce bİle anlaŞiliyor sİze tavsİyem arabalardada kullanilan boya koruyucu ÜrÜnler kullanmaniz olur

3. strongyucel

strongyucel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    ayrıca mat boyalı bisikletler çok hoş görünsede ne yazıkki çizilmeye dayanıksız oluyorlar boyanın yapısı gereği darbelere karşı dayanıklığı daha az oluyor buda bir neden olabilir (sanırım trek 7.2 mat renkliydi)

4. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    evet haklısın.trek boyası gorunum olarak cok teknik boyama kullanilmasina ragmen nedense ufak dokunuslarda cabuk sıyrılıyor.bendede ayakligi olmadıgı icin merdivene dayamıstım kibarca, tekeri hafif kayınca mermerin kenarı jilet gibi boyayı cizdi.o kadar abartili bir durumda olmadı.gozumun onunde mani olamadim.gercekten cok hassas.cizik icin zar zor metal kalem buldum aynı renk tonda onu surdum sonra mat vernikle eski gorunume kavustu.boyası tam bas belası uzerinde degisik boyama teknigi var.kaba kullanmaya gelmiyor.diger türlü macun+boya+zımparayla eskisinden bile guzel yapiyorum ama trekte bayag zor.alan artik buna katlancak.bir de su gercek var aluminyum dünyada en cok cıkan bulunan yumusak dayanıksız- saglam olmayan madde.hafif ve ucuz oldugu icin kaziklaniyoruz. celik en iyisi aslinda ama hi-ten celik degil ikinci dönüsümlü degilde yuksek teknoloji celik kadrolar harika saglam rijit. makale arastirmasi bile yapilmis. http://www.mtbtr.com/gezi_yayin/yayin.asp?kayitno=1313 işte bu.alu-karbon kadrolar aslinda esek gibi efor kaybı yaratıyor.bazıları dizlerim agriyor-kollarım agriyor şikayetinde bulunuyor.rüzgar-yercekiminde hafif kadrolar kullanilirsa daha cok baş agritir.alu-karbon.

5. abdurrahman keleş

abdurrahman keleş Aktif Üye

Seviye:
    aslına bakarsanız rüzgar gerçekten sürüklüyor bisikleti hatta öyleki aşağı doğru eğimli yolda durma noktasına bile gelebiliyor.