Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimin Amortisörünü Söktüm Veee.

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Gökhan Gözde tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan Gözde

Gökhan Gözde Yeni Üye

Hiç bir şey çıkmadı içinden:eek: Açıkcası ufak bir bisiklet toplattırmayı düşünüyordum sonradan dedim ki hiç uğraşmayayım gittim öyle Praktiker'den aldım bir bisiklet.Sonra baktım ki amortisör takılarak iniyor sonra ufak bir araştırma ile bende söktüm amortisörü ve baktım hiç birşey yok.Bu neyin nesi şimdi?

EKLEME:Amortisör sökmeden önce 1 cm kalana kadar iniyordu şimdi ise yarıya kadar iniyor.

2. Gökhan Gözde

Gökhan Gözde Yeni Üye

Yukarııııııııııııı

3. Gökhan Gözde

Gökhan Gözde Yeni Üye

4 adet üyeden cevap gelimyor ilginç neyse iyi forumlar.

4. Deniz Ali

Deniz Ali Üye

Seviye:
    tam detay bilmiyorum ama havalı ise havası yoktur belki amartisör pompaları var bunun içindir belki :S

5. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Yani şimdiye kadar hiç bisiklet amortisörü sökmedim. Ama bildiğim kadarıyla iki tip amortisör var. Birisi pnömatik (içeriğini bilmiyorum, azot olabilir, hava olabilir), diğeri ise hidrolik (yağlı) olan türler. Eğer hidrolik olsaydı içinden bir tür hidrolik sıvı (genellikle yağ) gelmeliydi diye düşünüyorum. Yok eğer pnömatik tip ise siz söktüğünüzde içerisindeki gaz akışkanın (muhtemelen hava) basıncı düşmüş oluyor doğal olarak. Amortisörü izolasyonunu düzgünce sağlayacak şekilde toplamayı ve içerisine yeniden hava basmayı becerebilirseniz bir sorun kalmaz diye düşünüyorum. Tabii mekanik bir sorun (imalat kusuru, eğiklik, vs.) yoksa.