Bisikletimin akıcılığı eskisi gibi değil!

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
Merhaba arkadaşlar,

bisikletim eskiden daha akıcı iken, son bir haftadır hantal hissediyorum. pedala direncimi vermeme rağmen, sanki gitmek istemiyor, fren yapıyormuşum gibi hissediyorum kendimi. acaba sorun nerden kaynaklanıyordur. tahminime göre; orta göbek ve ya jant göbeklerinde problem var ve yağlanması gerekiyor. başka bir problem olabilir mi acaba?

Scudo

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Akort ayarı bozulup fren pabuçları sürtüyor olabilir şahsen bendede aynı sıkıntı vardı 10-15 gündür daha dün fark ettim.

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir
Tepki
0
Yakın zamanda tekeri söküp taktıysanız geri takarken quick release fazla sıkılmış olabilir, bi' göz atın derim.

• Beğen

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
Akort ve papuç ayarlarında herhangi bir sıkıntı yok kardeşim. yarın bisikletçi de bakımını yaptıracağım ama bir anda niye böyle oldu, merak ediyorum. bütün keyfim kaçtı : )

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
lastik hava basınçları da önemli 10psi lık düşüş lastiğin gözle ve elle kontrolünde pek fark edilmiyor ama lastik sürtünmesi artıyor.

• Beğen

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Firenlerinizi kontrol edin. Fren kaplosunda takılma yada herhangi bir şey (kadro çantası) fren kablosunu geriyormu bakın. Jant göbekleriniz bakım istiyoda olabilir. Yada psikolojik olarak yorgunluk hissedebilirsiniz ondanda olabilir.

• Beğen