Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimi Yenilemek İstiyorum

Konu, 'Bisiklet Toplama' kısmında Onurcan Ökse tarafından paylaşıldı.

1. Onurcan Ökse

Onurcan Ökse Kıdemli Üye

Adı:
    Onur Can Ökse
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Arkadaşlar Bisikletin Şuanki Hali Bu 1 sene 4 aydır hiç bir bakım yapmadan parça değişimi yapamadan ömrünü tamamladı diyebilirim maşallahı var diyebilirim.Yol bisikletlerinin arkasında yüksek tempolar yaptım her yere götürdü beni bisiklet in sadece bisiklet olmadığını yeri geldiğinde bir araba kadar güçlü ve hızlı olduğunu filan her yere bisiklet ile gidilebileceğini bana huzuru ve mutluluğu keyfi yaşattı. Yeni bir bisiklet almak gelmiyor içimden güzel gözüküyor bana her zaman bu yüzdende parçalarını değiştirmek istiyorum viteslerinde bir şey yok ama fren tertibatı bitti ilk aldığım günden bu yana da biraz sıkıntılıydı bu yüzden fren tertibatını değiştirmek istiyorum aynakolumun dişlileri yamuldu onu komple değiştirmek istiyorum ön aktarıcımı da hasarlı diyebilirim bu yüzden oda değişecek birde biraz yüklenince aynakol boşa dönebiliyor takılıyormuş gibi oluyo tekliyo yani arka ruble ve zincir de değişecek mi bilmiyorum.Sele ve Sele borumuda değiştireceğim sele borusunun ağzı yamuk gibi bir şey sele zaten sert ti vede yıprandı artık elciklerim değişecek. Bar-end li bir elcik ile değiştirmek istiyorum.Bisikleti Uzun Yatılı filan turlar da da kullanacağım yeri gelecek dağda parkurlarda gezeceğim buna göre parça tavsiye ederseniz sevinirim. Bütçem 1000 tl ayırdım bana parça önerir misiniz acaba ? Bu arada 2.el fazla düşünmüyorum. Öğrenciyim bu yüzden nakit para veremiyorum malesef hem güvenemiyorum da. Yorum atan yardımcı olan herkese teşekkürler

2. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    "Fren tertibati bitti"den kastiniz nedir? Avid elixir 1 alt seviye fren var bu modelde bildigim. Ancak yagini degistirip, balatalari yenilerseniz uzun sure gidecektir sanirim. Rotorlar yamulduysa duzelttirebilir veya yenilersiniz. Uyumlu disklerde 20 - 30 TL / adetten baslayip kalitesine gore cikar.
    Masraf yapacaksaniz ilk etapta aynakol (hollowtec 2 vb), ruble, teker gobeklerinde kaliteli, akici, hafif urunlere yonelin. Sele ve sele borunuzun yanisira kaliteli amortisorlu veya rigid hafif masalara gecin. Ergonomik elicklerde dahil yurtdisi sitelerde yil sonu indirimlerinden guzel firsatlar yakalayabilirsiniz. Yurticide ayni sekilde...

3. Onurcan Ökse

Onurcan Ökse Kıdemli Üye

Adı:
    Onur Can Ökse
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    Yağı bitti bir de ön fren kablosuda koptu sanırım ben öyle düşünüyorum hazır başlamışken bunu da değiştireyim yokuş inerken şişme yapıyordu zaten fren kollarım da kabarcıklar filan oluşmuştu kabuk atıyordu bir de sağ fren kolunuda yamultmuşum zaten

4. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Full Deore bir vites hareketli aktarma seti.
    Fren için de iyileştirmeler yapılabilir, işi bilen kişi tarafından..

5. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Rotorlariniz temiz ve duzgunse, uyumlu bir fren sistemi alin. Shimano, Avid, Hayes, Magura setler olabilir. Yurtici veya yurtdisi sitelerde indirimli bir set yakalayabilirsiniz...

r.ezk bunu beğendi.