Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimi Uçakla Nasıl Taşıyacağım?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında BF Okuru_ tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlarımın yanına yurtdışına gidip onlarla tura katılmak istiyorum fakat bisikletimi türkiyeden uçakla yurtdışına nasıl götüreceğim ve geri getireceğim?

2. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    bunları alabileceğim siteler varsa yazarmısınız?ve gümrük bi sorun çıkarmaz dimi?

3. Mustafa Volkan Koca

Mustafa Volkan Koca Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ben yurt dışına degilde yurt içinde taşıdım sorun olmadı kendi şahsi bagajınız oldugu icin sorun olmayacaktır bisikletciden bir bisiklet kutusu alın bisikleti parçalayabilecegi kadar parçalayın tercihen pedallar,jantlar, sele bunları sökerseniz kutuyu dahada kücültebilirsiniz tahminen kutu dahil 16 kg falan tutuyor bu şekilde sorunsuz taşırsınız

4. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    verdiğiniz linkteki valizi alabilirim hoş gözüküyor ve taşıma için kolay görünüyor.gümrük bi sorun çıkarmaz dimi?ayrıca aklıma bişey geldi yurtdışından gidince bisiklet alırsam bu valizle getirirsem gümrükte sorun çıkarırlar mı? :D

5. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    iki bisiklet ile gelirseniz sorun olur. adamlar zaten soracaklar kutudaki nedir diye ? bakmak isterlerse başınız ağrır. ancak tüm parçaların yedeğini yani üst modellerini getirseniz birşey demezler. sporcuyum vs malzeme ihtiyacım dersin bir sorun çıkarmazlar.

Halil abi, kolilere özel kırılabilir damgası vurduruyoruz. ayrıca Atatürk hava limanında bizlerin bagajını ayrı bir kaç bagajcı gelip almıştı. 8 kişi kadar alanya yarışına gitmiştik.

çanta ise sorun çıkartabiliyor aksine. özellikle bavul tarzı olmayanlar, yumuşak yapılı olanlar yolculuk esnasında kadroya zarar veriyor. karbon kadrosu kırılan arkadaşım var ve firmanın(flypgs) yetkilileri bagajınızı açıp hava alanında baksaydınız demişler. herhangi bir maddi ödeme yapmamışlar. bu tip sorunlar olabilir çok dikkat etmek lazım.

BF Okuru_ bunu beğendi.
  6. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    ekstradan bir valiz daha yanıma alırsam ona aldığım 2. bisikleti koyarsam sorun çıkarıyorlarmı çünkü sporcular bazen 2 bisiklet kullanıyor

7. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    çıkartabilirler kesin bir şey yok, 5 laptop getirende gördüm yani

8. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    haklısınız bu gümrük işi tamamen şansa bağlı :(

9. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    bisikleti daha önce hiç parçaların ayırmadım.bunun için kullanma klavuzu gibi birşeyler var mı? ve ayrıca bisikletim hidrolik frenli sorun olur mu sökersek?

10. Mustafa Volkan Koca

Mustafa Volkan Koca Forum Bağımlısı

Seviye:
    Parcalama için klavuza gerek yok jatları sökersin hidrolik için sorun olmaz pedalları 13 14 anahtarla sökersin sele borusunu cıkar baya yerden tasarruf edersin

11. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    arkadaşın verdiği linkteki valize sığacak kadar söksem yeter.