Bisikletimi Satıp Yeni Bir Tane Almak İstiyorum Önerileriniz.

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar Kron XC 250 Disk Fren bisikletimi satıp daha üst bir model almak istiyorum sizce hangi bisikleti almayılım önerilerinizi yazarsanız sevinirim daha çok şehir içi kullanacağım ama MTB tercihimdir.

Kron'dan pek memnun kalmadım kaliteli ve sağlam bir bisiklet arıyorum max bütçe 1000 TL.

Scudo

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
burada önemli bütce meselesidir,bisiklet çok ne de olsa :)

Enis Avcı

Aktif Üye
Tepki
15
Bisiklet
Carraro
bütçen yeterse sedonanın modellerine baj bence

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
Kron'dan pek memnun kalmadım kaliteli ve sağlam bir bisiklet arıyorum max bütçe 1000 TL. :)

aliynk

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Trek
1000 tl'e kaliteli bişi alamazsınız..Kalite istiyorsanız şöyle 4-6 bin lirayı gözden çıkaracaksınız..

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
@aliynk

Kron'dan daha kaliteli bir bisiklet kastettim, okadar bütçem olsa motor alırım zaten. :)

orcunkaralar

Aktif Üye
Tepki
29
aynı talepten dolayı bende çok araştırdım. ancak ben şehir-tur bisikleti düşünüyorum bu sebeple specialized crosstrail, giant roam 1 ve scott sportster 50 arasında gidip geldim. hiçbiryerde giant roam 1 bulamadım. specialized üzerinde yoğunlaştım. bisikleti satar satmaz alacağım.

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
Daha bisikletime 10 kere bile binmedim fakat bir kaç ufak problem çıkardı bu yüzden soğudum bisikletimden yarın bakıma götüreceğim ardından satış konusu açacağım.
Önerilerinizi yazarsanız sevinirim. :)

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Kron,aslında kadrosu sağlamdır.Ben memnunum.Yerliler bisikletler içinde kalitelidir.(link) Alman malı,donanım olarak iyi.Bisiklet seçiminde mekanik disk frenden uzak kal.Kron xc 250 alırken mekanik disk frenli almışsın aynı hatayı tekrar yapma.Kolları yorar.Tutuşu o kadar iyi değildir.Sorunludur.Disk fren için hidrolik fren iyi tercihtir.V-frende her zaman favori.Kullanışı kolay.Daha hafif ve tamiri basittir.Masrafı fazla olmaz.Kilitli maşa da asfaltta iyi tercih olur.Extra olarak, şehiriçi kullanım için slim(ince) lastik kullanmakta akıcı ve zevkli sürüş keyfi verecektir.1.40-1.50 gibi.

Çağatay Çağlar

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Carraro Daytona'yı incelemeni öneririm. 1046 TL satış fiyatı sanırım ama pazarlık yapılarak 1000 TL altına çekilebilir. Sıkıntı yaratacak bir bisiklet asla değil. Hele ki Kron XC250 ile kıyasla.

Ancak şu da var ki temiz 2.el bisikletlere bakarsan şayet bu fiyata çok daha yüksek mtb ler bulabilirsin..

• Beğen
Tepkiler: -OnuR-

Ergun Yavuz

Daimi Üye
Tepki
73
Bisiklet
Salcano
Carrayo bak güzel bi modeli var deore var üstünde hid.disk 27 vites sitsinden bulabilirsin arkadaşımda vardı adı tam aklıma gelmedi..

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
@Çağatay Çağlar

Tip olarakta beğendim bisikleti belki bunu alabilirim ama biraz daha araştırmakta fayda var diye düşünüyorum, teşekkürler. :)

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar hala bisiklet arıyorum bütçeyi 1500 TL civarında zorlayabilirim sonuçta bisikletimi satacağım, önerilerinizi hala bekliyorum teşekkürler. :)

Daha çok şehir içi kullanacağım.

Tepki
8
Kron Xc250'si olan birine 1000 TL'lik çok güzel bisikletler vardır. Lütfen, yorumu yaparken bunu dikkate alınız. İnsanların ufkunu açayım derken tamamen de kapatabilirsiniz :)

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
Sedona 341'e karar kıldım galiba yakında alabilirim. :)

Tepki
0
Ben Ağustos ayında Sedona 759 aldım. Üzerinde Elixir 1 Fren sistemi var. Çok iyi frenler. Vites olarak da Sram X5 var. Ondan da gayet memnunum. Sonuç olarak bisikletimden fazlasıyla memnunum. Sedonayı tavsiye ederim. Bianchi almaya karar vermiştim. 29 jant fazla modeli olmadığı (veya bulunmadığı ) için Sedona aldım. Bainchi pek önermiyorlar. ( bianchi ve diğer ürünlerinden bahsediyorum Whistle gibi.) Ama ben bilemem kullanmadım. Çok farklı seçenekleri var gibi görünüyor Bianchi ve Whistleda. Sonuç: Sedona al bence.

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar konuyu hortlattım kusura bakmayın yeni konu açıp forumu kirletmek istemedim sizce Sedona 341 şehir içi uygunmudur o paraya
değer mi (750$ = 1350 TL) ?

(link)

sercansekkin

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
@aliynk

maşallah arkadaş biraz uçmuş..

Sercan Can

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Carraro
Bütçeni az birşey daha zorla Sedona 341 al. Çok iyi bir bisiklet.

-OnuR-

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
Onur
Bisiklet
Carraro
@Sercan Can

Aklım o bisiklette ama hd fren olması beni azda olsa caydırıyor.