Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimi Nasıl Adam Edebilirim?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mehmet Ulu tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Ulu

Mehmet Ulu Yeni Üye

Bugün arkadaşımla konuşurken bisiklet ile şehirlerarası tur yapma kararı aldık. Yani yeniyiz bu konuda. Bir bisikletim var. Fakat göbek,zincirler,fren,viteslerin değişmesi lazım. Ve ekstra masraflar. Sizce bu masraflar ne kadar tutar, yolculuk için.. Neler yapmam lazım? Deneyimlerinizi aktarırsanız sevinirim. :)

2. Burak AŞIK

Burak AŞIK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence işe buraya bisikletinizin bir resmini koyarak veya hakkında daha detaylı bilgi vererek başlayabilirsiniz:in:

3. Mehmet Ulu

Mehmet Ulu Yeni Üye

Koyamıyorum. Fakat herşeyin değişmesi lazım. Dediğim gibi vites,göbek,zincirler,frenler. Yolculuk için ne gerekiyosa bilgilerinizi paylaşmanızı istiyorum. Ne kadar maliyeti olabilir bana. Normal amortisörlü bir bisiklet.

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    İşte bu tanım aslında çok kısıtlı olduğu için, biz ne söylesek yalan. Madem fotoğraf koyamıyorsunuz, en azından marka-modelden bir başlayın. Tarif edin bisikletinizi, mesela ön arka amortisörlü müdür, sadece ön tarafı mıdır amortisörlü olan?

5. Burak AŞIK

Burak AŞIK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

O zaman basit önerilerle başlayalım.
    • Öncelikle çekiş sisteminizi tur sırasında sorun yaşamamak için sağlam parçalarla değiştirmelisiniz.
    • Bisiklet yük taşıyacağı için jant setinizde önem kazanıyor. Jant setinizinde yeni ise akord ayarının düzgün yapılması, çok kötü durumdaysa yenisinin alınması iyi olur.
    • Yük taşıma konusunda uzun turlarda sırt çantası çok canınızı sıkacağı için bir bagaj ve heybe almanız tavsiye edilir. Toplam ağırlık düşük olması gerektiğinden Alüminyum bir bagaj işinizi fazlasıyla görür. Heybe konusunda da Taiwan malı, geniş hacimli bir heybeyle işlerinizi çok kolaylaştırabilirsiniz.

6. Mehmet Ulu

Mehmet Ulu Yeni Üye

Ne zamandan beri bakmıyodum.Şuan baktım markası Bimaş. Ön arka amortisörlü evet.

7. Mehmet Ulu

Mehmet Ulu Yeni Üye

Teşekkür ederim bunları yapmaya çalışıcam. :)

8. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Anladığım kadarıyla bisikletiniz şehirlerarası tur için pek ideal değil. Hatta şehiriçi için bile ön-arka amortisötlü bisikletler pek tavsiye edilmez. Çünkü çok yorucudur. Ayrıca sanırım bisikletiniz çelik kadrolu, bu da ağır olduğu anlamına gelir ki, ağırlık da sizi uzun yolda yoracaktır. Eğer bu bisikleti toparlamak isterseniz ki tavsiye etmem, boşuna masraf yapmış olursunuz. En akıllıcası, yapacağınız masrafın üzerine ekleyip yeni bir bisiklet almanız. Tur için ideal bir bisiklette asla arka amortisör olmamalı. Ön amortisör de kilitlenebilir veya en azından sertliği ayarlanabilir olmalı. Hatta ön amortisör hiç olmasa daha iyi bile olur. Alüminyum gövdeli, mümkün olduğu kadar hafif, mümkünse jant boyu 26 değil de 28 olursa çok iyi olur. Lastikleriniz ise radial yani yol lastiği olmalı ve ince olmalıdır. Yükünüzü taşımak için de alüminyum bir bagaj ve üstüne gerekli olan bütün eşyalarınızı taşıyabilecek bir heybe almalısınız. Ayrıca yanınızda mutlaka yedek iç ve dış lastik, yama-tamir seti ve pompa bulundurmalısınız ki lastiğiniz patladığında değiştirebilmeli veya yamayabilmelisiniz..

Örneğin şöyle bir bisiklet sizin için ideal ve fiyat olarak da uygun. Kısacası işinizi görecektir.
    http://www.bisikletcim.com/store/ProductDetails.aspx?productid=23318

9. Emirhan Atasöz

Emirhan Atasöz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Parça Parça Değiştireceğine , Hazır Bi Tane Al.
    Daha Uygun Olur.