Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimi İstanbul'a nasıl getirebilirim??

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında ilse tarafından paylaşıldı.

1. ilse

ilse Üye

Seviye:
    :rolleyes:
    Merhaba arkadaşlar,

Bir İzmir'li olarak, İstanbul dan İzmir'e geleceğim tatilimi geçirmek için...Ve bisikletimi getirmek istiyorum ulaşım araçlarına bisikletimi alırlar mı acaba??

2. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    kamil koç firması bisiklet konusunda yardımcı oluyor hatırladıgım kadarı ile.

ilse bunu beğendi.
  3. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    tek bisiklet olduğu sürece pek problem çıkarmıyorlar,problem olursada yanında kalın büyük boy (genellikle katı atık poşeti deniyor adına) poşet al,problem olursa tekerlekleri söküp ayrı ayrı poşetlere koydunmu gövde içinde iki poşeti karşılıklı geçirip ortadan bantladınmı olay bitmiştir.
    şimdiden iyi yolculuklar sana.

4. bicycle16

bicycle16 Forum Demirbaşı

Seviye:
    her otobüs firması bagaja bisiklet alıyor..!

5. livingdeath

livingdeath Yeni Üye

Seviye:
    Gece hareket eden otobüsler nispeten boş olduğu için, bisiklet kabul etme ihtimalleri oldukça yüksek oluyor.

6. SILyAN

SILyAN Kıdemli Üye

Seviye:
    kamil koç firması bisikletleri kabul ediyor ilk uygulamada kamil kocta basladı ve baska firmalarda olup olmadıonı bılmıyorum ama kamil koç. alıyor

7. ilse

ilse Üye

Seviye:
    teşekkür ederim arkadaşlar :)

8. ozgurtex

ozgurtex Aktif Üye

Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=16128
    Bu konudaki bilgiler işinize yarayacaktır. Daha ayrıntılı bilgilerin olduğu başlık da vardı ama şimdi bulamadım.

Benim ekleyeceğim;
    Mümkün olduğunca Kamil Koç'u tercih et,
    Çok valiz taşınabilecek zamanların dışında almaya çalış,
    Gezmek için değil, profesyonel sporcu olduğunu yeri gelirse söyle veya öyle düşünsünler (kaskın yanında olabilir mesela)
    Bagaj parası olarak ek bir ücret verme (başka yüklü eşyan yoksa) zaten 30 kg taşıma hakkın var,
    Muavinin tereddüt yaşaması halinde bu konulardaki bilgileri tecrübe etmişcesine bildiklerini söylemekten çekinme :) Aslında az yer kapladığını ve zaten demontajını senin yapacağını 5 dk. sonra geldiğinde herşey yolunda olacağını falan söylersin..
    Otobüs perona girdiğinde orada bulun...
    Çok küçültmeye gerek yoksa sadece ön tekeri çıkartıp gidonu 90 derece kırman yeterli olacaktır. (sadece bu şekilde 9 bisikleti+tüm eşyalar tek kapağın hizasına sığdırarak Isparta'ya gidip geldik)

Şimdilik bu kadar aklıma geliyor

İyi yolculuklar

ilse bunu beğendi.
  9. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:
    evet evet firmaların dorun çıkaracağını sanmıyorum ben de daha dün getiridim elazığdan malatyaya bisikleti... bisiklet otobüsün bagajına çok rahat bir şekilde sığıyor ama dikkat etmen gerekn bisikletine zarar vermeyecek bir yere koydurman onu da halledersen problem kalmaz

10. ilse

ilse Üye

Seviye:
    pekiiiiiiiiiiiii tekerleklerini çıkarmana gerek kaldı mı ?

11. Hakan Akman

Hakan Akman Yeni Üye

Seviye:
    iki hafta önce arkadaşımla izmirden istanbula gittik boğaz köprüsünü geçmek için giderken nilüferle gittik onlar sorun çıkartmadı akşam 11 otobüsüyle gittik hatta taksime kadar servise bile bisikleti aldılar dönüşte nilüferde yer yoktu hakiki koç 30 milyon bagaj parası istedi (bisiklet başı) neyse sonra güzel izmirde de yer bulduk onlarda sorun çıkartmadı ekstra bi masraf istemeden aldılar hakiki koç dışında bi sorun çıkmıyor ama en azından ön tekerleği çıkartmak gerekiyor öbür türlü çaprazlama anca sığıyor çizilmeye karşıda en azından bir örtü benzeri birşeyle korumanı öneririm benim kadronun üstüne koli koymuş muavin kötü çizilmiş bisikleti yerleştirdikten sonra da takip etmeni öneririm bir şekilde zarar verebilecek şeyler koymasınlar bisikletin yakınlarına benim tecrübelerim bu kadar bu arada bisikletten başka bagaja verdiğimiz bi bavul çanta yoktu bu bilgiyi de parantez içinde veriyim hem bavul hem bisiklet için ekstra ücret isterler mi o konuda birşey diyemem şimdiden iyi yolculuklar ve izmir de bol pedallı günler

12. ilse

ilse Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim :)