Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimi geliştirmelimiyim yoksa satıp yeni bir bisikletmi almalıyım ?

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Taygun Hasoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Taygun Hasoğlu

Taygun Hasoğlu Üye

Seviye:
    Öncelikle herkese selam.Gördüğünüz gibi bisikletin son hali aşağıdaki fotoğraftaki gibidir.Ben kadromu seviyorum fakat yeni parçalar alıp bisikletimi geliştirdiğimde maaliyetin birazcık yüksek olacağını düşünüyorum.Bisikletim 21 vitestir ve mekanik disk fren mevcuttur.Siz benim yerimde olsanız geliştirirmiydiniz ? yoksa satıp yeni bir bisikletmi alırdınız ? Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

2. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    yani bana sorarsanız ilk öncelikle cebinizde ki paraya bakıp ona göre değerlendirme yapmanız olucaktır daha sonra gelişme yada yeni bir bisiklet temin etme yoluna gidin derim kaldı ki yeni bir bisiklet aldığınızda bu bisikleti satma gibi bir durum söz konusu olucaksa biraz fazla zaman kaybedersiniz diyorum ama ben gelgelelim yeni bir bisiklet alma yoluna gitmenizi tavsiye ederim eğer bu miwok ihtiyaçlarınızı karşılayamıyorsa :)

3. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    21 vites 7li ruble kullanıyor. Bildiğim kadarıyla 7li rublede kaset ruble seçeneği yok. Eski tip vidalı sistem kullanıyor.

Böyle ise eğer,
    Jant ve bütün vites sistemini bir kerede değiştirmeniz gerekiyor. Bu da oldukça masraf demek.

4. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Taygun bey bu iş öncelikle sevda işi. Siz eğer kadronuzu çok seviyorsanız yeni bir bisiklet almanıza hiç gerek yok. Şahsen Whistle kadrolarına bayılıyorum. Whistle bisikletler artık gelmiyor ve sizi bir Whistle kadroya sahip olmanızdan ötürü çok şanslı görüyorum. Gel gelelim bisikletindeki ön ve arka attırıcılar düşük seviyede. Ben olsam ilk önce Deore 9lu vites sistemine geçerdim(Deore ön-arka attırıcı ve vites kolları). Bu geliştirmeyi yaptığınız takdirde bisikletinizin sürüş keyfi açısından çok daha iyi bir duruma geleceğini söyleyebilirim. Fren konusunda ise hidrolik fren tabi ki en iyisi ama mekanik frenden memnunsanız ve sizin için yeterliyse değiştirmenize gerek yok bence. Extreme işlerle uğraşmıyorsanız sırf vites sistemindeki değişiklik yeter de artar bile.

5. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Yerinde olsam bu bisikleti satıp üstüne para koyup hidrolik diskli 24,27 yada 30 vitesli bir bisiklet almak olurdu.

6. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    whistle görüntü olarak benmde beyendiğim tasarımlar yapıyor fakat çok hantal kadroya sahip deore 9 lu sisteme geçmek cok kolay değil cok masraflı şuan en uygun 9 lu sisteme geçiym dese arkadas 600 lirası gider. şuan tam mevsimi düzgün 2. el bi bisiklet tüm sorunları kökünden cözebilir. bunuda satıldıgı fiyata gönderirsn gider.

7. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Gökhan bahsettiğin konuya bir ekleme yapayım 7 li sistem kaset hub ve rublede var shimanoda ama 7 li rublenin kullanıldığı freewheel(hub) ile 8 ve yukarısının ölçüsü farklı yani 7 li sistem kaset de olsa aynı kasede 8 li veya 9 lu ruble takamıyorsun kısa kalıyor.

8. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kadron herşeyiyle güzel. Fren ve komple çekiş sistemini yenilersen iyi olur. Satışlarda genellikle zarar ediliyor...

9. Wintherr Bulut

Wintherr Bulut Üye

Seviye:
    Hangi amaçla değiştirmek istediğine bağlı, tamamen sıkıntıdan değişikliğe gideceksen başlı başına masraf...
    ne için kullanacaksınız sadece şehir içi yolda kullanıyorsanız ilk tavsiyem öndeki 3 kiloluk maşayı çıkarıp düz bir maşa takmanız olacak bence bisikletiniz için en büyük devrim bu olur. Hız, hafiflik, görüntü tabi biraz alışma süreci geçirirsiniz. Geri kalan tüm değişimler jantından vitesine sağlam masraf edeceğinden emin ol sat üstüne para koyup yeni al daha iyi derim...
    kolay gelsin...:in:

10. halil fatih akbaş

halil fatih akbaş Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bisikletin daha çok yeni duruyor..Ben olsam bu bisikleti eskitmeden hiçbirşeye kalkışmazdım hem kendimi geliştirir hemde bsikleti eskitirdim..Zaten zamanla bu bisikletin kendime yetmeyeceğini düşünüp o zaman bakardım çaresine..Kısacası bu bisiklete yatırım yapmadan keyfini çıkar

11. özcan böcek

özcan böcek Üye

Seviye:
    Slm.Bende de mivok 1052d var.Bende senin gibi düşünerek kadrom kalsın diğer herşeyimi değiştireyim diyerek hareket ettim.he yaptığım masraftan dolayı pişman mıyım?Hayır.
    Komple deore set yaptım rulmanlı göbekler ve marathon lastikler ile akıcılığı ve sürüş zevki gerçekten iyi.Ama baya bi para dökmen gerekiyor bilgin olsun derim..

12. bahtiyar közen

bahtiyar közen Bisikletkolik

Adı:
    Bahtiyar Közen
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bende 1054 miwok var turuncu ben geliştirmeye devam ediyorum bisikleti 28 jant yaptım daha seri oldu benim kadro 2300 gr biraz ağır resimlerim whistle bölümünde mevcut oradan bakabilirsin

13. Taygun Hasoğlu

Taygun Hasoğlu Üye

Seviye:
    Hepinize çok teşekkür ediyorum yorumlarınızı teker teker okudum.Bende kararımı verdim.9 lu sisteme geçmek için komple vites takımını değiştirmem gerekiyor buda nerden baksanız 600-700 lira harcamam gerekiyor.Buda bütçemi aşıyor.Bisikletimi biraz daha eskiteyim gerisini sonra düşünürüz :D

14. Sercan Can

Sercan Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bence geliştirmeye gerek yok.

Bu bisiklet gayet güzel. Sırf 27 veya 30 vites yapacağım diye masrafa girilmez.

Maşası, kadrosu herşeyiyle kaliteli bir bisiklet zaten.

15. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Bisikletin kalitesi ortada. Hem yapılacak değişimlerde verimlilik esası ile hareket etmezseniz yapacağınız harcamalar boşuna gitmiş olacaktır. En iyisi siz bu bisikleti iyice eskittikten ve nasıl bir ihtiyacınız olduğunu kafanızda iyice netleştirdikten sonra yeni bir bisiklete geçersiniz. İnanın, o zaman alacağınız bisikletin tadı başka olacaktır.

16. ßarış Yavaş

ßarış Yavaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bütçene bağlı yeni bir bisikletin maliyetini birde değişecek parçaların maliyetine bak hangisi sana daha yatkın geliyorsa onu yap derim her ikiside olabilir ama bana sorarsan kodron hoşuma gitti :)

17. Hüseyin YILMAZ

Hüseyin YILMAZ Yeni Üye

Seviye:
    Satın yenisini alın.
    Gereksiz 2.el parçalar ile uğraşıp yorulduğunuza değmez. Kim benim kadrom kötü demişki. Uçuran kadro mu varmış :) Her kadroda yol alırsıznız. Yeni bisikletiniz hayırlı olsun.