Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimi en uygun fiyata hangi kargoyla getirtebilirim ?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Cosmic camel tarafından paylaşıldı.

1. Cosmic camel

Cosmic camel Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar birkaç ay önce İzmir'den eski bir yol bisikleti satın aldım ancak İstanbul'a bir türlü getiremiyorum çünkü kargo bedeli bisiklet fiyatından da pahalı çıkıyor. Bisikletimi getirmem için uygun bir yol bilen bisiklet severlerin yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler hoşçakalın :)

2. kadir karademir

kadir karademir Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Otobüse verebilirsin.

Cosmic camel bunu beğendi.
  3. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    PTT kargo yada daha da ucuz olsun derseniz otobüs bagajına koydurtup göndertmek.

Daha uygunu olur mu bilmiyorum.

4. Cosmic camel

Cosmic camel Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    ptt kargo ile 118 TL çıkıyor yüksek bi fiyat bence zaten bisikleti 150 TL'ye aldım :D Otobüsler getirir mi acaba ?

5. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    PTT kargo ile İzmir'den standart bir bisiklet kutusunu(142 x 82 x 26) İstanbul'a gönderme ücreti 73,6TL'dir. 118TL rakamı neye göre çıktı anlayamadım. Yine de bisikletin fiyatıyla kıyaslandığında yüksek bir maliyet. En temizi 20TL verip otobüse vermek. Başına bir iş gelirse, kaybolur veya çalınırsa üzülmek yok ama...

6. Cosmic camel

Cosmic camel Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Teşekkürler Halil bey tavsiyeniz bisiklet çalınırsa biraz üzülürüm ama herhangi bi hasar olursa problem değil eski bi bisiklet zaten kendim toparlamak için aldım ama aklıma takılan otobüs firimaları bisiklet taşımayı kabul eder mi ?

7. Ömer D.

Ömer D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Ön tekeri, gidonu, seleyi ve pedalları söküp olabilecek en küçük boyutta birbirine bantlayıp etrafını komple hava kabarcıklı koruma poşeti ile sararsanız hem zarar gelmez hemde otobüs firmaları almıyoruz diyemez diye düşünüyorum.

8. Cosmic camel

Cosmic camel Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Ömer bey malesef kendim istanbulda olduğum için bisikletin gidonunu ve pedallarını sökme ihtimalim yok. Bisikletimi izmirde okuyan bir arkadaşıma aldırmıştım ona söyledim sizin saydığınız bu işlemleri yapmasını ancak arkadaşım bisikletle pek ilgili olmadığı için denedi ama bu parçalrı sökemedi. Orada tanıdığım başka arkadaşımda yok tamirhaneye söktürmesini söyledim civarda tamirhane de yom diyor. Kendisi bornovada yaşıyor bu arada. Ne yapacağımı bilmiyorum bisikletim izmirde kalacak gibi görünüyor :D

9. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bornova tarafında oturan ve müsait bir zamanı olan bir üyemiz yardımcı olabilir kendisine. Bu yönde bir yardım talebinde bulunun bence...

10. Cosmic camel

Cosmic camel Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu çok iyi bir fikir Halil bey çok teşekkürler hiç aklıma gelmemişti :D

11. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşınız gidip bir bisikletçiden bisiklet kolisi rica edecek, sonra diğer üyelerin dediği gibi bisikletin tekerlerini vd. sökecek, güzelce paketleyecek, sonra Kamil Koç gibi (nispeten) güvenilir firmalardan birine gidip bisikleti otobüse yükleyecek. Tahminen 20-30 lira isterler taşıma için. Otobüsün İstanbul'a varış saatini öğrenecek, siz de gidip Otogar'da otobüsü karşılayıp koliyi teslim alacaksınız. En ucuz ve mantıklı yol budur.

Bu arada ben kargolara güvenmek yerine otobüsle getirtmeyi tercih ederdim. En azından bagaja bir kez yüklenip İstanbul'a kadar dümdüz taşınacak. Kargolar çok fazla indir-bindir yapıyor ve zarar görme olasılığı daha yüksek (hatta kaybolma olasılığı bile daha yüksek).

12. Cosmic camel

Cosmic camel Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Birkan bey arkadaşım bu saydığın işlemleri yapabilse keşke ama yapamıyor malesef :)

13. Soner U.

Soner U. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    hocam bende aralık ayında izmirden erzuruma geçici görevle geldim bende gelirken aynı sorunu yaşadım kargo 180-190 lira tuttu sorunsuz gideceğine dair güvence vermediler uçak kilogram başına 6 tl istedi+ tekerlekleri söküp kolilemem gerekiyormuş falan filan bende erzuruma gelen bir otobüs firmasını arayıp yanımda bisikletimin olduğunu sorun olmayacaksa gelip bilet alacağımı söyledim sağolsunlar bir sorun çıkarmadılar 85 tl ye biletimi +20 lirayada bagajda bisikletimi çok iyi bir yere koydum lastiklerini falanda sökmedim yolculuk epeyce yordu ama en azından problemsiz bir şekilde bisikletimi taşıdım sizde firmaları arayıp bu şekilde sorun çıkarmayacaklarsa eğer bilet alacağınızı veya sadece bisikleti gönderteceğinizi belirtirseniz sıkıntı olmaz özellikle yolcu sayısının az olduğu dönemleri seçerseniz sizin için daha da avantajlı olacaktır

14. Cosmic camel

Cosmic camel Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Soner hocam çok teşekkürler tavsiyeniz için acaba bana kullandığınız otobüs firimasının adını da söyleyebilir misiniz ? Çünkü her firimanın kabul etmediğini duymuştum.

15. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kamil Koç bisiklet taşıyor. Kargo göndermek söz konusu olduğunda (eğer tanıdık değilse) no-name otobüs firmalarına pek güvenmenizi önermem. Akıbetinin ne olacağını bilemezsiniz, sakatlık çıkabilir.

Bu arada arkadaşınızın parçaları sökemeyeceğini yukarıda okudum, birinden yardım alsın işte. Gerçi belki sökmeye de gerek kalmaz. Bence siz hemen bir otobüs firmasını arayın, böyle böyle, bisikletimi taşıyabilir misiniz diyin. Hatta bu işi direkt arkadaşınız yapsın, daha sağlıklı olur. Neticede otobüse o yükleyecek bisikleti. :)

16. Soner U.

Soner U. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    benim geldiğim firma Esadaş idi İzmir-Erzurum arası İzmir-İstanbul seferleri yoktur sanırım

17. Cosmic camel

Cosmic camel Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Doğru diyosunuz Birkan hocam tanımadığım bi fiimaya bisikleti emanet edip hepten bisikletsiz kalmayayım :) Dediğiniz gibi ben en iyisi yarın kamil koç firmasını arayayım umarım ilgilenirler çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için :)

Birhan K. bunu beğendi.
  18. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Merhabalar izmir de oturuyorum arkadaşınız nerede oturuyor (semt olarak bornovanın neresinde)bir kaç bisikletçi söyleyebilirim. Orada parçaları söktürebilir. Taşıma konusunda arkadaşlar zaten gerekli açıklamayı yapmışlar bende kendileri ile aynı fikirdeyim. Yarın pazar olması itibariyle açık olur mu bilemiyorum ama pazartesi günü sorun olmaz hatta yakınsak bende kendisine eşlik edebilirim birlikte gideriz bisikletçiye.

19. Cosmic camel

Cosmic camel Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Soner hocam çok teşekkürler Birkan Hocamın dediği gibi kamil koçla görüşeyeyim o zaman

oww harika olur mustafa bey çok teşekkür ederim samimiyetiniz için :D arkadaşım özkanlar migrosun orada oturuyormuş çıkartabildiniz mi bilmiyorum ? :)

20. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    5 dk yürüme mesafesi :) özelden numarasını atın pazartesi görüşelim arkadaşla bakalım nasıl hallederiz :)