Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimi çalmaya çalışan çocuklar suçüstü yakalandı

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında alierkanimrek tarafından paylaşıldı.

1. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Dün saat 16:00 civarında işyerimdeki bir arkadaş tesadüfen camdan otoparka doğru bakarken iki çocuğun bisiklet ve motor bağlama alanında bir bisikletin başında olduğunu görünce bana ve güvenliğe haber verdi, camdan bakınca iki çocuğun benim bisikletin kilidini kesmek için yoğun bir çalışma içinde olduklarını gördüm :)

Park alanı güvenlik kulübesine 20-30 metre mesafede ancak o anda park etmiş araçlardan görmek imkansız, çocuklar da çömelmiş vaziyette olduğundan güvenlik fark etmemiş. Ben gidene kadar güvenlikçiler 9-10 yaşlarındaki iki çocuğu yakalamıştı, çocuklar kaçmaya bile çalışmamış. (Aslında gitmek için acele etmedim güvenlikçiler gitsin diye bir süre bekledim, önceden çalınan bisikletlerim yüzünden bir an sinirlenip falan yanlış bir şey yaparım, söylerim diye kendimden korktum)

El testeresiyle zinciri değil kilitleme mekanizmasını boylamasına kesmeye çalışmışlar, daha önce çok yaptıkları ve tecrübeli oldukları belli bir işçilikleri vardı.

Polis çağırıldı, çocuklar ne polisten ne başka bir şeyden tedirgin olmadılar, gayet rahat ve yaptıkları çok normalmiş gibi davranıyorlardı, eminim daha önce çok yakalanmışlar, ben yaşları çok küçük olduğu için şikayetçi olmadım, muhtemelen baba, abi gibi büyükleri hırsızdı ve çocukları böyle küçük işlerle yetiştiriyorlar. (Daha önce de aynı yerde arabaların sibop kapaklarını toplarken aynı yaşlarda iki çocuk yakalanmıştı) Polis ne yaptı bilmiyorum, evlerine bırakmıştır büyük ihtimalle.

2. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kilidinizin markasını öğrenebilirmiyim? Çok geçmiş olsun bu arada.

3. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    imzanızı görünce sizinde alıştığınızdan normal karşıladığınızı görür gibi oluyorum :D geçmiş olsun tekrarı olmaz inşallah

YüzSürKoş, Tunakan Önen ve KaanG bunu beğendi.
  4. LeventK.

LeventK. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız , çocuk falan dinlemeden 2 tane patlatmak lazım aslında

5. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    hırsız 50 defa da hırsızlık yapsa 50 defa da yakalansa tutuksuz yargılanıp 7 yıldan az ceza aldığı için ve yaralama öldürme olmadığı için hakimler serbest bıraktığı için mesleğini devam ettirebiliyor demişti. geçen tv de bir programda bir profesör.

6. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    herşeyin başı eğitim, ne dövsen ne sövsen nede ceza versen farketmez.

7. volkan Öz

volkan Öz Forever Young

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Geçmiş olsun.
    Adalet gerekeni yapmıyorsa kendi adaletimizi uygulamak zorunda kalıyoruz demektir.Ufak çocuk deyip geçmeyin.Yarın annenize,ablanıza yakınınıza saldırıp büyük zarar verebilirler.Ben o durumda yakalasaydım çok merhametli olmama karşın parmaklarından bazılarını kırmak zorunda kalabilirdim.Hırsızlık,gasp ve tecavüz olaylarında kendime hakim olamamak gibi bir yapım var galiba.

8. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    bu kadar bisiklet çaldırmanıza rağmen hala dışarıda bisiklet bırakabiliyorsunuz, helal olsun:)

YüzSürKoş ve fatihözüdoğru bunu beğendi.
  9. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hocam siz yapmayın bari yav küçük çocuğu dövmek bize yakışırmı parmaklarını kırmak ne demek bence bu tür çocuklar okula eğitime yönlendirilmeli desteklenmeli...

10. Cenk_

Cenk_ Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gerçektende büyük geçmiş olsun. Suçların hepsi aslında büyük ama hırsızlık ve yaralama öldürme dolandırma vs..
    Bunların çok daha ağır cezaları olmalı insanların birikimleirinin birileri tarafından korkusuzca bi anda ellerinden almalarına yasalar yetersiz kalmamalı.
    Belki abarttığımı düşünenlerde olabilir ama.
    Ömür boyu hapis alsalar üzülmem.
    Dilerim bir daha yaşamamanız ve kimsenin bu tür üzücü olaylara maruz kalmaması dileklerimle.

11. alierkanimrek

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Kilidin markası yok ucuz Çin işi, 15-TL'ye almıştım galiba, bisiklette taşıyorum. Evde ise sabit duran Armor ARM750 kullanıyorum, bunu taşımıyorum malum 4kg.civarı.

Evet işyerinde mecburen dışarıda kalıyor, evde de bisikleti eve çıkaramıyorum 5.kat, asansör yok ve bende fıtık var... Her sabah bisikletim acaba çalındı mı duygusuyla bisiklete doğru gidiyorum, evet bu duyguya alıştım. Bisikletin kadrosu beyaz ama ben dikkat çekmesin diye siyan dc-fix ile kapladım, bisikleti özellikle mi çirkinleştirdin diyorlar, evet aynen öyle yaptım :) , daha iyi bir bisiklet alma imkanım var ama tam güvende saklayamayacağımı bildiğimden almıyorum.

Evet aynen öyle, hatta arkadaşla bir süre çocukları çalışırken izledik :D

12. İsmail Kulaoglu

İsmail Kulaoglu Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Allah (c.c) muhafaza abi sizin başınıza en kötüsü gelmiş. Hamdolsun sabredip bekleyebilmişsiniz. O sinirle insanın ne yapacağı belli olmaz.

Mal canın yongasıdır demiş büyüklerimiz ne yapacaz bırakalım da çalsınlar mı? (Fe Subhana Allahu)

13. U BoRa

U BoRa Kaptan

Seviye:
    Yahu ben o yaşta kopya çekmeye yeltenemezdim korkumdan, adam hırsızlık yapıyor, yakalanıyor ve dünya umrunda değil, öyle bi tecrübe. Bu arada ben de bugüne kadar sahip olduğum 3 bisikletin 2'sini çaldırdım, 3.'ü beklemede. Gerçi benimkiler maddi olarak çok kıymetli değildi ama insana ne kadar acı koyduğunu bilirim. Bu sefer ucuz atlatmışsınız, geçmiş olsun.

14. Çağatay Y.

Çağatay Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Abi imzayo görünce uyandım bir carraro vardı onudamı çalacaklar :D Geçmiş olsun demekki kaderin böyleymiş çalıntıların sonu gelmiş.

15. serdar k

serdar k Bize her yer 61

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Selam, imzaya dikkat edince gerçekten şanssız biri olduğunuz ortada. Antalya da sanırım bu olay . Hangi civarda yaşandı acaba ? merak ettim.

16. alierkanimrek

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Zeytinköy desem fazla söze gerek kalmaz herhalde.

serdar k bunu beğendi.
  17. Sey_Yeah

Sey_Yeah Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    iran bu konularda dünyaya örnek

yapılan suç için caydırıcı bir ceza sistemi olmadıkça, insanlar adalete güvenmedikçe herzaman herşey olur

18. Sinan H.

Sinan H. Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    öncelikle geçmiş olsun ama keske yaşlarına aldanmayip şikayetçi olsaydiniz, polislerin yanında rahat olan o çocuklar dediğiniz gibi defalarca yapmışlardir ve sonda değildir, tokat vs konusuna girmiyorum bile direkt siz sanık olurdunuz, maddi zarar olmasa da eylem teşebbüs aşamasında kalmış olsada lütfen şikayetçi olun

(not haziranda yapılan yasa değişikliği ile hırsızlık ceza miktarı arttı ve 5 yıldan başlıyor)

19. Melih Muratoğlu

Melih Muratoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kendi kararlarını kendi verebilirler ve bunun yanlış olduğundan haberleri vardı muhtemelen.Keşke şikayetçi olsaydınız , tavırlarından bahsettiniz demek ki bu bir anlık heves değil de uzun süren bir alışkanlık.

Berkay* bunu beğendi.