Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimi çaldırdıktan sonra yeni bisiklet bakıyorum:(

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında serge mersin tarafından paylaşıldı.

1. serge mersin

serge mersin Üye

Seviye:
    Bugun carrarro race bisikletim çalındı.Moraller 0.Bisikleti günlük hayatımda da çok kullandığımdan hemen yeni bir tane almam gerekiyor(araba sevmıyorum motor sevmıyorum)

Kullanım tarzımı yazacağım ona göre teknik olarak bu işi anlayan arkadaşlardan önerileri bekliyorum.

-Arka sokaklarda hızlı hızlı dolaşırım,kaldırımlardan atlarım yada ön tekeri kaldırarak tırmanırım.Belirli rotalarım vardır.
    -Trafiğe de sık çıkarım.Bacaklarım kuvvetlidir,bisikleti tüm vücudumla kullanırım.Kalkışda yüksek viteslerde sorun yaşamam.

Bu durumda özetlemek gerekirse hızı seviyorum ama dayanıklı bir bisiklet de gerekiyor kaldırımlara sert çıktığım içim.
    Süspansiyon konusunda kararsız kaldım.Araziye hiç bir şekilde gitmeyeceğim ama kaldırımdan atlarken bisiklet zarar görmez diye düşündüm. MTB de de suspansıyon ağırlığı bu durumda boşa olmaz mı?

Yani daha çok dirty street rider takılıyorum.İşime gelince trafik işime gelince yaya ayağına yatıyorum.Lütfen ahlakımı tartışmayalım bu konu altında.

Bütçe 1000-1500.
    Toplama bisiklet mi alsam ya da bir abimiz var öyle..O durumda da neleri tercih edeyim ?

2. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    geçmiş olsun çalındığı için üzüldüm öncelikle onu belirteyim,şimdi açıkcası bende sizin gibi kullanıyorum bisiklet ve zarar görmüyor benim bisikletlerim öyle kolay kolay ama size şu bisikleti öneririm bütçeniz aralıgında
    http://www.sedonabisiklet.com/#!741/ceg0
    ayrıca yüksek viteste bisiklet kaldırmayın kısa zamanda rubleyi ve arka göbeği dağıtırsınız ruble küçük dişlileri çabuk erimeye meğillidir :)

3. serge mersin

serge mersin Üye

Seviye:
    Sağol dostum dikkat etmek lazım napalım hata bizde.
    27 vitesli falan şeker bişeye benziyor.Ben teknik olarak pek anlamıyorum dostum haklısın dikkat ederim.
    Fiyat ve performans açısından önerim tatmin edici ama süspansiyon işi aklımı kurcalıyor.Süspansıyondan vazgecıp agırlıgı azaltmak istiyorum.O durumda da atlama zıplama işleri nolcak?Bmxlerde de süspansıyon yok ama zıplanıyor yani.

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ona bakarsan yol bisikletiyle de atlanıyor, zıplanıyor. Fakat bisikletin buna dayanma haddi var. Asıl işi başka bisikletin. BMX'le de tura çıkılmaz, değil mi?

Kaldırımdan atlama fantezisinden vazgeçersen, düz maşalı şehir bisikletleri önerebilirim. Onun dışında hem atlayıp zıplayayım, hem düz maşalı olsun, hem de hızlı olsun, uçsun, kaçsın dersen, birinden birini elemek zorunda kalırsın.

5. serge mersin

serge mersin Üye

Seviye:
    Şİmdi kaldırımdan atlama fanteziden çok gereklilik oluyor.Yayalar yolu kapıyor (bunu bisiklet yolunda dahi yaşıyoruz) bende atlayıp aradan sıyrılıyorum.Onun dışında süspansiyon bi işime yaramıyor.Ayrıca olan genelde arka tekere oluyor.ön tekerken inerken öyle.Bilmiyorum bi yolu olması lazım yanı düz maşa da dayanabilir hababam atlamıyorum ama sabırsızım yayaları da bekleyemiyorum

6. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yolu var tabii ki. Sağlam göbekler ve jantlar ile halledersin. O da sana bir bisiklet parasına mal olur zaten. Jant ve göbek bakımlarını yaptığın sürece, sorun olmayacaktır fakat 1500 liralık bisiklette jantların akordu her atlayışta kaçacaktır. Üşenmem, yaptırırım dersen, kolay gelsin. :) Benim önerim ikinci elden temiz bir Specliazied Sirrus Elite bulmandır. Agresif açılara sahip, konforlu bir şehir bisikleti. Yok sıfır alayım dersen ona göre yazayım.

7. serge mersin

serge mersin Üye

Seviye:
    Söylediğin bisiklet çok hoş.Ben bu toplayan abiye bir bakayım.Ben bu işlerden biraz anlasam ordan da alıcam belki ama anlamadığım için o konuda da kendime güvenmiyorum.Sıfır olması çok önemli değil işimi gören sağlam bişey olsun bana yeter.Ben ordan bisikletlere bakayım sonra burda özellikleri yayımlıyım ozaman

8. serge mersin

serge mersin Üye

Seviye:
  9. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sıfır almak istiyorsanız Elite AF'yi kaçırmayın, sağlam indirime girmiş. %20 ve Aktif Pedal ikilisi pek yanyana gelmez. :) Stoklarda kaldıysa tabi.

10. serge mersin

serge mersin Üye

Seviye:
    Sports için ne diyorsunuz hocam?

11. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    O daha alt seviye bir bisiklet. Daha iyisi daha ucuza varken, tabii ki hayır diyorum. İndirime girmediği için, haliyle daha pahalı şu anda.

12. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Cyclocross al, senin kullanımına en uygun bisiklet o.

13. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hocam giriş seviyesi bir cyclocross için 2500-3000 lira gerekiyor. Benim de aklıma gelen oydu ama maalesef, ülkemizde yaygınlaşmadı ve çeşit yok. Olanlar da pahalı.

14. serge mersin

serge mersin Üye

Seviye:
    Bugun sabredemedim gittim sirrus elite AF aldım.Zaten uzun zamandır hız zevki de yaşamak istiyordum.Bisikleti İzmir hatay küçükyalıdan PARKUR bisikletten aldım.Bikaç kaldırım tümsek çıktı önüme atlayamadım üzüldüm ama caddede ne olduğunu anlayamadım yani tankla dolaşıyomuşuz resmen bunca zaman.Acayip kaçıyor.
    ahmetcan44 bu sirrus konusunda bayağı bilgilendirdin sağolasın.Bu kararı vermemde senin de bayağı etkin oldu.Memnun kalmassam senden:p
    Şaka bi yana güzel bisiklet,sürüş tarzımı biraz değiştirecek olsam da sorun değil zaten bu tarz bir değişiklik arıyordum.Bisikletle ilgili konu açıcağım fotoraflarını çekip.Donanımsal olarak eksiği gediği hatası varsa dikkatli arkadaşlar uyarıyor iyi oluyor.Hem almayı düşünenler için de bir rehber olur pek teknik detay bilmesemde..

15. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Aynı indirim orada da geçerli miymiş? Ayrıca katkım olduysa ne mutlu bana. Ne kadar insanı MTB'den uzak tutarsak, o kadar iyi. :) Fotoğrafları bekliyoruz. Çok güzel bir seçim oldu, emin ol hocam. Sen bir de jantları Shimano R500 gibi bir jantla değiştirince gör manzarayı. Takipte kal 150-200 liraya bulursun bu jantların ikinci elini. Sonra dua edersin bisikleti üretene. :p

Enes D. bunu beğendi.
  16. serge mersin

serge mersin Üye

Seviye: