Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimi bu şekilde kullanmamın zararı var mı?

Konu, 'Arşiv' kısmında Wheelie39 tarafından paylaşıldı.

1. Wheelie39

Wheelie39 Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar ben geçen hafta yeni bir bisiklet aldım Carraro force 510 MD bisikletimden memnunum.
    Eskiden bisan fokker bi bisikletim vardı yaklaşık 10 senelik. Onunla her türlü hareketleri yapıyodum hiç acımadan ön-arka kaldırma, kaldırımlardan atlayıp zıplama falan ama yeni bisiklette bisiklete zarar veririm diye yapmıyorum sizce bunları yapmamın bisiklete ne gibi zararları olur ve bakımlarda nereleri kontrol ettirmem gerekir ?

2. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    eskiye bişe olmuyorduysa yenisine hiç bişe olmas raat ol bunar daha yeni teknoloji sağlam aletler

Wheelie39 bunu beğendi.
  3. Wheelie39

Wheelie39 Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @chnkrmz Vallaha eskiye bişey olmadı diyemeyiz :) Şuan sağlam yeri yok denilebilir ama pek bakmıyordum bisiklete

4. bua

bua Kıdemli Üye

Adı:
    Burak Akdağ
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ne gerek var böyle yankeeliklere :) size yapmayın demiyorum, hobi olarak yine yap ama insan ve araç trafiğinin olmadığı yerde yapın :)

bisikletlere gelirsek az da olsa zarar görür tabii, onlar için üretilmiyorlar :)

Wheelie39 bunu beğendi.
  5. bforummurat

bforummurat Kıdemli Üye

Adı:
    Arif
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    aldığın bisiklet dağ bisikleti , kötü de değil zaten, en fazla 1-2 sene içinde ufak tefek bi yeri bozulur belki onuda değiştirirsin nolcak, zevkine bak
    bir gün gelir bisiklet süremeyebilirsin Allah korusun. alacağın tada bak yani :)

bende de carraro force 540 hd var, dağ taş vuruyom ben :D bişey olduğu yok şimdilik

Wheelie39 bunu beğendi.
  6. Wheelie39

Wheelie39 Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @bua Zaten hiçbir zaman insanların ve araçların olduğu yerde yapmıyorum. Boş ve sakin yerlerde yapıyorum

@bforummurat Anladım sağolun :)

bforummurat bunu beğendi.
  7. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    13-14 yaşlarımda benimde yapmaktan çılgınca zevk aldığım hareketlerdi. Sonra işte sivilceydi akneydi derken araya ergenlik girdi. Ergenlik vazifemi yerine getirdikten sonran bu tip hareketlerden lezzet alamaz oldum. Buna tıp dilinde büyüyorsunus olgunlasiyoris diyorlarmış. Sonradan haberim oldu. Bu bünyedeki değişim zararlı bir şey değilmiş yani. Lakin uzmanlar vaktini geçirmiş bünyelerde böyle ön arka kaldırma gibi hareketlerin devamının tehlikeli birer hastalık belirtisini olduğunu söylüyorlar. Adınada çocuklukus diyorlarmış ve cemiyette hiçde hoş karşılanmıyormuş. Bence sende ön arka kaldırma...