Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimi boyatmam lazim adam gİbİ orjİ olmasi icin kime gitmeliyim

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında yunuspasa tarafından paylaşıldı.

1. yunuspasa

yunuspasa Üye

Seviye:
    ARKADAŞLAR BU KONUYU 2.KEZ AÇIYORUM..BİSİLETIMIN KADROSUNU FUL CIKARDIM ,FULL BEYAZA BOYATMAK İSTİYORUM.DAHA ÖNCEDE KENDIM YAPTIM SPREY KUTU İLE FALAN BEĞENMEDİM ACIKCASI,ESKİ BOYA ÜSTÜNE YAPTIGIM İÇİN BİRDE ÇOK ACAYİP OLDU KABARIK KABARIK ..BEN BİSİKLETİ FUL PARCALADIM EVİN ALTINDA BENİ BEKLİYOR..ÖYLE BİR BOYATMALIYIM Kİ ORJİNAL BİR BİSİKLET BOYASINA EŞ DEĞER OLMALI..YANİ EKSİ BOYALARI KOMPLE SÖKMEK VE ADAM GİBİ BİR BOYA ATMAK GEREK.BAZI ARKADAŞLAR ELEKTROSTATİK BOYA İLE YAPTIR DEDİ NEREDE YAPILIR BU İŞ HİÇ BİLGİM YOK..KİMİSİDE SANAYİDE YAPTIR DİYOR AMA KARARSIZ KALDIM DOSTLAR..ŞAYET TECRÜBE SAHİBİ İSENİZ BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ BENDE ÖYLE YAPACAGIM..TÜM PARCALARINI SÖKTÜM BİSİKLETİN ,BU HALDE İKEN DANDİK BİR BOYA ATMAK OLMAZ ADAM GİBİ BİŞEY OLMALI..SİZLERDEN YARDIM RİCA ETSEM : ):rolleyes:

2. Erciyes Çeteci

Erciyes Çeteci Aktif Üye

Seviye:
    Tamamen zımparala ve sanayide bir kaportacıya yada boya atölyesine götür 50-60 lira bişeye boyarlar.

yunuspasa bunu beğendi.
  3. ugur_beldeyama

ugur_beldeyama Üye

Seviye:
    yalnız zımparayla çok yorucu oluyor 3 4 gün uğraşmanız lazım . iyi forumlar...

4. Eray Gündoğdu

Eray Gündoğdu En güzel bisiklet, benim olan bisiklettir.

Adı:
    Eray Gündoğdu
    Bisiklet:
    Claud Butler
    Seviye:
    boya sökücü sprey veya sıvı tarzında bişeyler var sanırım forumda okumuştum.araştırırsan onlardan kullanabilirsin

yunuspasa ve Ahsen Okyay bunu beğendi.
  5. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Boya sökücüler var onlarla çıkarabilirsin. Sprey şeklinde olanları var ama bir kutusu yetmeyecektir birkaç kutuya ihtiyacın olacak. Bence önce bu haliyle götürdüğünde sanayii ne kadara yapar fiyat al. Birde boyayı sen söküp götürürsen ne kadara yapar onunda fiyatını al. Çünkü sende boya sökücü vs alıp masraf yapacaksın. Arada değecek kadar bir tutar yoksa verirsin bu haliyle sanayiye hallederler. Çünkü onlarda daha pratik boya sökme teknikleri vardır. Bizim gibi pek uğraşmazlar.

Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
  6. yunuspasa

yunuspasa Üye

Seviye:
    Aynen kardeşlerim...Ben en iyisi bir sanayiye gidip bilgi almalıyım..Fiyat konusundada ağır gelmemeli zaten.50 60 tl bile çok..O parayı verceğime kendım boyarım daha iyi..Yani taş patlasın 30 liraya kadar olsun iyi olsun attıgım boya..Cok ugraştırdı cunkı ful bisikleti parcaladım,yarım yamalak bir boya atmak olmaz:) Haydi tesekkurler dostlar..Şayet boya konusunda iyi bir yöntem bulurda uygularsam sizlerlede paylaşacagım.Bilgi paylaşılınca güzeldir: )

7. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Konuya istinaden hani arabası olanlar bilir siyah mat boyama ve özellikle kaplama bu aralar çok moda;bir arkadaş sanayide bisikleti kaplatmış manyak olmuş kadro zaten cantlarıda siyahtı süper dehşet bir makina çıkmış ortaya kime,ne kadara ve ne kadar sürede yaptırdı sormadım ama bilgi alacağım.

8. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selam, bir ara Kaan isminde bir arkadaşımız vardı forumda, benim de bir kadromu boyamıştı ve çok memnun kalmıştım. Boyadan başka stcker vs de uyguluyordu. Ancak kendisini göremiyorum uzun zamandır, umarım okuyorsa irtibata geçer, benim de böyle bir niyetim var, kendisini tavsiye ederim.