Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimi Alabilmem İçin Lütfen YARDIM

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Turgay Ak tarafından paylaşıldı.

1. Turgay Ak

Turgay Ak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Mrblar, Salcano NG 255 SRD ' mi alabilmem için gereken para hazır sayılır, fakat ailem sorun çıkarıyor, bisikleti alamazsın falan filan, babam 1 milyarlık bisiklet ile sıradan ucuz bi bisiklet arasındaki tek farkın disk frenler olduğunu ve onları da gereksiz, gösteriş için olduğunu sanıyor, daha önce alacaktım kesin olarak ama babam gitmiş bi bisikletçi arkadaşına sormuş, o adam sokmuş babamın kafasına bu düşünceyi, annem de alma bisiklet fln eğitimine harca fln diyor annem sorun değil de babamı nasıl ikna edebilirim :(
    LÜTFEN, yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum, almam lazım o bisikleti.
    Arkadaşlarım baba parasıyla 2-3 milyarlık bisiklet alıyor ben kendi emeğimle 1 milyarlık bisiklet alamazsam eğer ben o biriktirdiğim parayı bisiklet almak için değil kalacak bir yer bulmak için harcayacağım, olmaz olsun böyle aile :(
    Lütfen YARDIM :(

2. Deniz K.

Deniz K. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    İş sende bitiyor, bisiklet için aileni karşına alma, bir yolunu bulup onları ikna etmeye çalış, burada en zayıf halka annen gibi gözüküyor, önce onu ikna edip yanına almalısın,ayrıca dışarıdan bisikletçi veya bir büyüğünü babanla görüşüp ikna etmek için kullanabilirsin,kolay gelsin.

Turgay Ak bunu beğendi.
  3. Turgay Ak

Seviye:
    Sağolun, Bisikletçi bir abimi babam ile görüştüreceğim inşallah ikna edebilir
    Boşuna çalışmadım ben tatil yapamadım hiç ya :( İşte bu yüzden ailemi karşıma alabilirim, ama amacım ikna etmek zaten :(
    Annem de zayıf değil gereksiz halka

4. Deniz K.

Deniz K. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Gereksiz de olsa en azından anneni karşına alma,yanında olsun,böylece üstünlük sende olur, bu da psikolojik baskı demektir.

Turgay Ak bunu beğendi.
  5. Eren ERDEM

Eren ERDEM Üye

Seviye:
    Turgaycım seni çok iyi anlıyorum.

Öncelikle yapman gereken tercih ettiğin modelin diğer modellerle arasında ki farkın sadece disk fren olmadığını teknik verilerle ve de ailene canlı olarak istediğin modeli ve her hangi bir modeli gidip bayiye göstererek anlatman olacaktır.

Eminim senin bu konuda ki bilgini ve aralarında ki farkı görerek de anladıklarında sana daha fazla hak vereceklerdir.

Kalacak yer bulmak için ise daha çok gençsin Turgaycım, önce bir güzel okullarını bitir, daha sonra onun da vakti gelecek, her ne olursa olsun ne bir bisiklet, hiçbir şey için hayatta aileni karşına almak değmiyor.

Turgay Ak bunu beğendi.
  6. Deniz K.

Deniz K. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bisikletler gelir geçer,ailen seninle ömür boyu beraberler ve seni onlar bu yaşa getirdiler bunu unutmadan hareket et ve onları ikna etmeden hareket etme,sonuç olarak eğer maddi durumları pek iyi değilse ona göre hareket et derim.

Turgay Ak bunu beğendi.
  7. tarık akman

tarık akman Kıdemli Üye

Seviye:
    git o babanın arkadaşının camına taş at kaç. bişe bilmeden dolduruşa getirmiş babanı. hata o adamda. git babana anlat güzellikle. iyi bi zamanını yakala ve ikna etmeye bak. karşına alırsan bisiklet için aileni aldıktan sonra rahat bırakmazlar seni.

Turgay Ak bunu beğendi.
  8. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Benim genelde yaptığım gibi oldu bittiyede getirebilirsin :) Banada çok yapma etme derlerdi, kendi emeğim varsa kendim karar verir yapardım :) 1-2 gün konuşurlardı kendi bildiğini okuyosun gibisinden fakat sonra birşey kalmazdı :)

Ama yinede en mantıklısı aileni karşına almamak :)

Turgay Ak bunu beğendi.
  9. Turgay Ak

Seviye:
    Çok güzel söylediniz hocam da, ben ailemle hiç bir zaman anlaşamadım, 200 TL'Lik gitarımı bile kendi param ile zar zor alabildim, anca 1 yılda ikna edebildim.
    Paraları yok desem benden para bekliyorlar desem tamam bşy demiycem, almıycam bisiklet fln kendi kazancımı direk onlara vereceğim 1 kuruşuna bile dokunmadan, ama 2 milyar geliri var, borç fln da yok Allah'a Şükür.
    Ama yapmak istediğim şeylerde bana destek değil de köstek olmalarını anlayamıyorum :(

10. Onur ALKAÇIR

Onur ALKAÇIR Kıdemli Üye

Seviye:
    kardeşim bende aynı durumdan muzdaripdim :)yaklaşık 1,5 ay dil döktüm :) para durumunuda ayarlayınca aldım.Bende de babam al diyordu annem alma diyordu sonunda zar zor ikna ettim :) bisikletçiye gittiğimizde babam dediki bu ng650 nin farkı ne sedona 741 den dedi :) anlattım bende ... hiç yorulma sürekli kafa eti ye sonunda rızaları ile alabiliyorsun... DENE VE GÖR ;)

Turgay Ak bunu beğendi.
  11. Deniz K.

Deniz K. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    hımmm, bu şartlarda ne yapıp edip,onları ikna etmen şart oldu, arkandayız.

Turgay Ak bunu beğendi.
  12. nihat yildir

nihat yildir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    turgay, bencede hiçbirşey içi aileni karşına alma. bir tane bisikletci büyüğün ikna edemez ise başka bisiklet sever arkadaşlarla tanıştı babanı. sonunda senin ne kadar çok istediğini anlayacaklardır.

hatta bayramda eskişehirde olacağim. istersen elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Turgay Ak bunu beğendi.
  13. Turgay Ak

Seviye:
    Aile ruhu benim gözümde bir hiç, küçükken de anneannemlerin yanında yaşadım ben zaten, ailemden uzak kaldım uzun süre, o yüzden bir bisiklet için değil bir kalem için bile ailemi karşıma alırım. Kendi gözümde belki haklı olan benim ama, ailemin desteğine ihtiyacım yok , zaten en başta da dediğim gibi , destek olmuyorlar bari köstek olmasınlar.
    Çok güzel şeyler söylüyorsunuz, öncelikle ikna etmem lazım tabi ki ama bunu nasıl yapabileceğim hakkında sizden yardım bekliyorum, zaman ayırıp fikir veren herkese çok teşekkür ediyorum, eğer bisikletimi alabilirsem bu sizin sayenizde olacak, eksik olmayın.

14. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    Kardeşim öncelikle gerçekten bu bisiklet işinden çok iyi anlayan bir bisikletçiye gidip babanla konuşursan neden o bisikleti almak istediğini adam eğer işini gerçekten severek yapıyorsa o da güzel yanlarını neden bu kadar fiyat farkını olduğunu anlatırsa emin ol sana ailen izin vereceklerdir...

Turgay Ak bunu beğendi.
  15. Turgay Ak

Seviye:
    :) Zaten o adam yüzünden bisikletimi alamazsam Eskişehir'de o adama iş yaptırmamak için elimden gelen her şeyi yapacağım, bu nasıl bir bisikletçi düşüncesidir ya, millet satmak için + ' larını söyler bu adam satmamak için - ' lerini söylemiş.

16. Turgay Ak

Seviye:
    Pardon + ' olarak 1 tane özellik söylemiş sağolsun, diskleri var demiş. onu da bilmiyoduk zaten.

17. Turgay Ak

Seviye:
    Bu arada bir bisikletçi ile babamın konuşmasını kesin olarak ayarlayacağım :)

18. mustafa susam

mustafa susam Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Motobecane
    Seviye:
    sen hatayı başta yapmışsın dostum bende çalışıyorum para biriktiriyorum kimse benden para istemiyor 2 milyarlık bisikletim var anneme babama sorsan 500 lira en fazla verdim sanıyorlar:) ama bu saatten sonra tamam ucuz bişey alcam de sana destekte olmuyorlarsa parayıda sormazlar sende onlardan bişey beklemiyorsan parada BEKLEMİYORSUNDUR git klas bi bisiklet al sonrada ucuza aldım de.:(

Turgay Ak bunu beğendi.
  19. Samet Demirtaş

Samet Demirtaş Kıdemli Üye

Seviye:
    bence olmaz olsun böyle aile dememelisin. :) ama nasıl ikna edeceğin hakkında biraz bilgi verebilirim bence babana git hafif acınacak birazda kendine güvenen bir halde babam bir gelirmisin de oturt karşına konuş.bak babam herkesin hayalleri vardır bu güne kadar kendi kendime pek bir iş yapmadım sizin rızanızıda almak istiyorum izin verirsen ilk defa kendi sorumluluğumu almak istiyorum artık büyüyorum ve bazı şeyleri kendim çabalayarak yapıp keyfine varmalıyım ama dediğim gibi sizin rızanız lazım gibi konuşmalar yap.babanın çok gaddar oldugunu sanmıyorum :) bence yumuşayacaktır.

Turgay Ak bunu beğendi.
  20. Burhan Özyılmaz

Burhan Özyılmaz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aileni karşına alma ikna etmeye çalış yoksa bisikleti alsan bile zevk alamazsın. Ben de bisikleti alırken çok uğraştım aylar öncesinden bisiklet fikrini aşılamaya başladım. En sonunda dert para oldu çok geldi babamın gözüne şöyle böyle yine aldık. Bu aşamadan sonra baban daha çok destek oluyor annen bisikletle uzağa gitmene kızarken baban pek oralı olmuyor :D Aileni karşına alma uygun dille anlat anlattır...

Turgay Ak bunu beğendi.