Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimi adam etmeye çalışıyorum. ( Yardım )

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Emre Örsel tarafından paylaşıldı.

1. Emre Örsel

Emre Örsel Aktif Üye

Adı:
    Emre
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar bodrumdan çıkma bisikletimin aktarıcısındaki dişlerin birinde bir kırık vardı.
    Yine külüstür bir bisikletten bir aktarıcı dişlisi aldım ve değiştirdim. Değiştirmeden önceki dişli daha büyüktü.
    Bu dişliyi taktığımda dikkatlice baktım. Zincir yerine her seferinde oturuyordu.
    Yalnız bisikletimi tamir ettirmeye giderken şunu fark ettim.!Yokuş çıkarken! sanki zincir yerine oturmuyor. Tak (bayağı sert bir ses) geliyor.Normalde de bazen geliyor.
    Ve sanki pedal ayağımdan yarım tur ileri kayıyor. Bunun için bisikletimin nerelerini kontrol etmeliyim.
    Bisikletim tamirde(yalnız fren yaptırıyorum ve arka göbeği sabitliyorum) öğlene doğru bisikletimi alınca fotoğrafları yükler hatta video çekebilirsem video çekip yollarım.
    Yardımcı olacak arkadaşlardan ricam şu bisiklette yeniyim anlayabileceğim gibi anlatın lütfen :)

2. Batuhan Köksal

Batuhan Köksal Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Zincir uzun gelmiş olabilir, yine de emin değilim.

3. ARDA_645

ARDA_645 Yeni Üye

Seviye:
    Zincir anahtarınız varmı ? Varsa bi iki bilya söküp öyle deneyin ama dikkatli olun yoksa bisikletciye götürün

4. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Arka aktarıcının dişlisini değiştirmeniz sonucu bir uyumsuzluk olabilir. Test için döndürdüğünüzde düzgün görüne bilir ama üzerine yük bindirdiğinizde gerilmiş zinci ile uyumsuzluğu ortaya çıkmıştır. Bir diğer konu ise büyük olasılıkla vites ayarlarınız bozuk çünkü anlattığınız kadarıyla vites yarım pedal boşa atlıyor diyorsunuz ve o anda güçlü bir tak sesi geliyor ise dişliden dişliye zincir gerilim anınında atlama yapıyor. Vites ayarlarınızı kontrol ediniz..

5. ARDA_645

ARDA_645 Yeni Üye

Seviye:
    Bence kasetinizde bur miktar boşluk olduğunu düşünüyorum o yüzden boşa pedal çeviriyor sunuz

6. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kasette boşluk olması demek kasetin takıldığı rublenin içindeki tırnaklar kırık demektir. Ve bisiklet bu şekilde yol alamaz tamamen boşa döner. Olsa olsa tırnaklardan birisi kırılmıştır. O durumda da çevirdiği her 10 pedaldan en az 5 i boşa döner..

7. Emre Örsel

Emre Örsel Aktif Üye

Adı:
    Emre
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar bir test daha yaptım, pedala olması gerektiği gibi basınca bunlar oluyor. çok nazik şekilde devam etttiğim zaman ise bunlar olmuyor.

8. Emre Örsel

Emre Örsel Aktif Üye

Adı:
    Emre
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arttırıcıdaki vites ayar vidalarım gevşemiş biraz daha sıkıştırdım ve her şey normal !
    Herkese teşekkürler...

9. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba. Arızanın giderildiğine sevindim. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..

Hay ben bu telefona Türkçe öğreteni. Eski model İphone' dan yazılmıştır..