Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletime Uygun Jant Teli

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Cembio D.32 tarafından paylaşıldı.

1. Cembio D.32

Cembio D.32 Yeni Üye

Adı:
    Enes A.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Arkadaşlar Merhaba Cembio Dakota markalı bisikletimin jant telleri bakımsızlıktan bi hayli yıprandı bu yüzden değiştirmeyi düşünüyorum internetten renkli tel sipariş vericem büyük ihtimalle siyah ama bisikletime uygun jant teli boyutu ne bilmiyorum kısacası jant telleri ile ilgili hiç bi şey bilmiyorum
    Bisikletimin jant teli ebatlarını nasıl öğrenebilirim cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

20160619_160104.jpg 20160619_160124.jpg 20160619_162050.jpg

2. SOZUAK

SOZUAK Forum Demirbaşı

Adı:
    Barış SÖZÜAK
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sahibinden de sıfır yada çok temiz 2. el jant takımları var bence hiç uğraşmayın göbekler de çok iç açıcı değil tellerin girdiği yuvalarda korozyona uğramış gibi. Zaten demir göbek alüminyum değil. Daha dün sıfır çift kat alüminyum ön janta bisikletçi 55 TL dedi.
    Bir de Tel boyutunu sorduğunuza göre acemisiniz. Sizin o telleri monte edip akord yapmanız ilk defa yapıyorsanız zor akorda da 20-30 TL isterler jant başına ve size maliyeti hazır janta yakın olur belki de geçer.

Tel boyutu için telin birini söküp dişli ucundan kıvrılan telin merkezi arasını ölçmeniz yeterli.

3. Cembio D.32

Cembio D.32 Yeni Üye

Adı:
    Enes A.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    jant.png

Sahibindene baktım ama fiyatlar aliexpress den daha pahalı sıfır jant almak istememin sebebi orjinal jantımın fotoğraflarda da görüldüğü gibi standart jantlardan biraz farklı olması o yüzden telleri değiştirmek istiyorum biraz zahmetli ve maaliyetli olucak ama olsun yapacak bi şey yok Mesela aliexpress deki bu ürün burdaki tüm boyutlar benim jantıma uyum sağlar mı

4. furkan.zaman

furkan.zaman Hipokrat yeminli bisikletli

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Sen kendine göbekte edin bence oda pek sağlam olmayabilir . jant tellerini alimmotordan alabilirsin. Benim bulduğum en ucuz tellerdi

5. SOZUAK

SOZUAK Forum Demirbaşı

Adı:
    Barış SÖZÜAK
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bisikletiniz 26" değil mi, o nedenle 260-265mm aralığındaki bir grup olmalı ama öncelikle birini söküp ölçmenizi tavsiye ederim. Tellerin fiyatları Türkiye'de de ucuz taa Çinden almanın manası yok. Burada da tanesi 25-30 kuruştur. Göbeğin de iyi değil ve iyi durumda değil. Yuvaları da oksitlenmiş tel içine sıkı oturmaz. Gel beni dinle jantı değiştir komple. Bir tek çember iyi gibi.

6. Cembio D.32

Cembio D.32 Yeni Üye

Adı:
    Enes A.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Dediğiniz gibi yapsam jant göbeği ve tel alıcam demi aslında haklısınız çember harici her yeri değiştirmemde fayda var
    peki orjinalinden daha kalın jant teli taksam ne olur daha doğrusu takılır mı jant uyum sağlar mı

7. BağdatlıRuhi

BağdatlıRuhi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:

Resimdeki çift katlı Swift Arriv marka jantı 50TL'ye taktırdım. Göbek ve jant telleri dahil. Ön arka toplam 100TL'ye değiştirdim. Senin jantın gibi üçgen yapısı var.

Bir bisiklette kalın jant teli gördüm acaba jant tellerini daha sağlamı ile değiştirmek ne fayda sağlar?

8. Cembio D.32

Cembio D.32 Yeni Üye

Adı:
    Enes A.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    niye ki hiç bi farklılık olmaz mı ?

9. SOZUAK

SOZUAK Forum Demirbaşı

Adı:
    Barış SÖZÜAK
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Standart 2mm dir. Daha kalın ben görmedim. Düzgün akord edildikten sonra 2mmlik teller gayet yeterlidir. Daha kalın daha ağır olur. Göbekler buna uygun tel deliği çaplarında olmalı. Nipeller de büyürse jant çemberine girmeyebilir. Eski jantınız 36 delik, yeniler 32 delik, modele göre 24 e kadar düşer. Siz 36 delik seçerseniz ille de sağlam olsun diye düşünüyorsanız kafidir. Gittikçe azaltma eğilimindeler çünkü tel sayısı azaldıkça işçilik ve örme/akord süresi de düşüyor yani hafif olsun diye değil ucuz olsun diye. Şöyle düşünün diyelim ki kalın tel uygulanabilen bir jant buldunuz o da 32 delik, onunla uğraşmak yerine 36 delik standart çapta tel takarsanız yine aynı hesaba gelir.
    Çok fazla standardın dışına çıkmayın maliyet gereksiz yere artar.Sahibindene bakın hem de QR milli yani somunlu değil elle sökülüp takılan bir göbekli, jant takımı alırsınız görsel olarakta hoş bir değişiklik olur.

10. Cembio D.32

Cembio D.32 Yeni Üye

Adı:
    Enes A.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    siyah rengini bulabilirim demi ?
    Çünkü benim asıl amacım siyah renk jant teli takmak da

11. SOZUAK

SOZUAK Forum Demirbaşı

Adı:
    Barış SÖZÜAK
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Siyah-sarı-mavi-kırmızı-nikelaj. Hepsini bulursunuz. n11 e de bakın. Siyah göbek ve çembere nikelaj iyi gider. Hepsi siyah hoş değil ama siz bilirsiniz zevkler tartışılmaz.

12. Cembio D.32

Cembio D.32 Yeni Üye

Adı:
    Enes A.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    tamam yardımlarınız için çok teşekkür ederim çok sağolun