Bisikletime ne gibi iyileştirmeler yapabilirim ?

Umut Yayla

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Diğer
Öncelikle hepinize merhaba arkadaşlar. Yaklaşık iki hafta önce aldığım Ghost SE 1150 Marka bisikletimi zamanla iyileştirmek istiyorum. Maşa, vites, fren vb.

Bisikletin bu aldığım haliyle dayanacağını sanmıyorum 120 kiloyum ve genellikle arazide kullanıyorum. Bazen bisiklet ikiye ayrılacak diye çok korkuyorum :eek:

Bisiklet parçaları hakkında çok fazla bilgim yok uzun bir süredir bisiklet kullanmıyordum yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ediyorum :rolleyes:

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merak etmeyin ghost'a kolay kolay bir şey olmaz.kadrosu çok iyidir en fazla donanımlar dağılır oda sorun değil.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Umut Yayla

umut bey,
120 kilo fazla bir bayan arkadaşım diyetisyene başvurdu ve zayıfladı kan örneği aldılar neleri yememesi gerektiğini ve neleri yemesi gerektiğini söylediler kendisini görünce şaşırdım ,,,,kiloları gitmiş idi...evet bisikletin parçaları değiştirilir ama bunun yanında dediğim gibi bir diyetisyene başvurmanız önemli..

Umut Yayla

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Diğer
@Oğuzhan aydın

Ben de alman mühendisliğine güvenerek ghost aldım zaten. İlginiz için teşekkür ederim, bana ilk problem çıkartacak donanımlar hangileridir söyleyebilirmisiniz?

@Kudret Kurtcebe

Kudret bey 120 kiloyum ancak 1.60 boyunda değilim tamı tamına 2 metre boyum var :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Umut bey,

bisikletinizden bizlere biraz bilgi verirseniz yada resimler yüklerseniz, size ben ve arkadaslar daha iyi yardimci olabiliriz diye düsünüyorum. Bisikletinizin üzerindeki olan parcalari bilmeden size su parca daha iyi olur diye bir öneride bulunamayiz ki.

• Beğen
Tepkiler: Umut Yayla

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sert kullanıyorsanız en fazla aynakol dağılır pedallar bozulur kırılır,jantlar yamulur gibi Murat beyin dediği gibi önce makinayı görelim neresinde ne var neleri eksik ona göre söyleriz.

Umut Yayla

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Diğer
Doğru söylüyorsunuz dikkatsizliğim için affedersiniz acemiliğime verirsiniz umarım bu seferlik :)

Kadro: SE 7005 PG
Maşa: Suntour XCT Kilitli Disk Fren TR:100mm
Gidon: Riser Aluminyum 620mm. OS 31,8mm
Sele / Sele Borusu: Ghost VL-1535 / Ghost SP-602 Aluminyum 31.6mm
Çatal Yatağı: Yarı Entegre
Krank Takımı: Shimano FCM131 42X34X24
Arka Değiştirici: Shimano M280SGS
Göbek: CH-52 Kartuş Tip
Göbek: KTD7F Aluminyum, Quick Release
Ön Değiştirici: Shimano TX50
Vites Kolu: Shimano SLM310
Arka Dişli: Shimano TZ21-7-VİTES 14-28
Fren: Shimano 395 Hidrolik Disk
Fren Kolu: Shimano 395 Hidrolik Disk
Lastik: CST C-1435 Siyah
Jant: X430 Disc Çift Kat Alüminyum Siyah

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
vites sistemini değiştircek iseniz hepsini değiştirmeniz gerekebilir çünkü sizin sistem 21 bnce eğer harcıcak bütceniz varsa bütün çekiş sistemini sram x5 yapın 10 vites
bnimde bisikletimde sizin bisikletteki çekiş sistemi var şuan memnunum ama aynakol gerçekten dayanmıyor dişlernin durumu pek iyi değil pedal bilyeleri sıkıntı çıkardı onlarıda çelik pedallarla değiştirdim bilyalar falan yenilendi hep bnce ilk pedalları değiştirin ufak bir bilya yüzünden yolda kalmak istemessiniz bn kaldım 10 km elimde götürdüm çok sıkıcıydı yani o plastik pedallar dayanmaz.Sonra jant değiştirmeniz şart orta seviye bi jant takımına ihtiyacınız var ama bn jantlardan anlamıyorum başka bir arkadas yardımcı olur umarım

Kolay Gelsin :)

• Beğen
Tepkiler: Umut Yayla

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bence şimdi masraf yapmayın. Bisikletin size yetersiz geldiğini somut biçimde gördüğünüzde, o zaman komple bir yükseltme işine girişirsiniz. :)

Tepki
8
butceniz musaitse ben de komple sram x5 sete gecmenizi oneririm erdoganlar dan 250 euro civarina full x5 sete gecebilirsiniz ama butceniz yetmiyorsa jant ve lastiklerden ise baslayabilirsiniz diye dusunuyorum