Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletimdeki türlü sorunlar

Konu, 'Arşiv' kısmında kaskreis tarafından paylaşıldı.

1. kaskreis

kaskreis Forum Bağımlısı

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.Uzunca bir araştırma yaptım,sorunlarım çok olunca ve bulduğum konular da eski olunca (fotoğraflar silinmiş)işime yarayan birşey bulamadım.Eğer varsa ve bulamayıp gereksiz bir konu açıyorsam özür dilerim.Bisikletim kron xc 300hd.Yeni aldım 2 ay falan oldu.Yaşadığım yer küçük,2 bisikletçi var.Pek güvendiğim, tanıdığım bir bisikletçi yok.Hidrolik diskten anlamadıklarını söylüyorlar.Disk frenin ayarını 0 tecrübe olmama rağmen yarım yamalak manetten yaptım.Hafif sürtüyor,balatalar yendikçe geçer diye düşündüm.Sizden bisikletimin sorunlarını kendim halletmek için yardım istiyorum.

Sorunlarıma gelirsek ;
    1-Sürüş esnasında her tur çevirmede sağ pedaldan gelen tık sesi,o ses çıkarken ayağımın altında hissediyorum birşeyin oynadığını.Pedalı söktüm sonra tekrar düzgünce taktım ama birkaç gün sonra tekrar başladı.

2-Vites yükseltirken arada tekleme sorunu.Vites ayarını yine kendim yaptım herşey sorunsuzdu,1 e atmama dışında şıkır şıkırdı.Ama benim bu salak kafam :acpsnr:,1 e de atsın diye ayar yaptım.Şimdi 1 e atıyor ama bazı viteslerde her tur döndürmede 1 kez çıt sesi geliyor arka kasetin ordan.Bisikleti yatırıp sesin geldiği yeri tespit ettim ama nasıl çözeceğimi bilmiyorum.Her dönüşter zincirin çok küçuk bir kısmı üst dişliye takılıyor (çok kısa bir süre)sonra alta çıt diye iniyor.

3- 24. viteste zincir öndeki vites arttırıcıya sürtüyor.

4-Kaza yaptım ve kilitlenebilir maşam kitli kaldı (kaza anında açıktı) buna bir çözüm yok galiba,zoom maşa olduğu için performans düşmesi ileride yaşayacağım bir sorunmuş.Ama.varsa bir çözüm teşekkür ederim.

5-Önden (Aynakol mu,orta göbekmi bilmiyorum) hafif ses geliyor ve arkadan da ses geliyor böyle şırr diye :D .

Şimdilik sorunlarım bunlar.Ramazanınız mübarek olsun.Yardım ederseniz teşekkür ederim ,etmezseniz canınız sağolsun.Bisiklet tamirinde tecrübem yama,v fren ayarı , zorunlu olarak :pvites ayarıda yaptık ama bunlar yani.İnşallah kendim halledebilirim.

İyi forumlar,sağlıcakla kalın:)

2. ozeltimci09

ozeltimci09 Aşk ve İkiTeker

Adı:
    Özgür
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    dostum maşallah iş çok ;)

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  3. kaskreis

kaskreis Forum Bağımlısı

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @ozeltimci09 hayırlısıyla çıkarız inşallah bi destek gelirse :)

4. ozeltimci09

ozeltimci09 Aşk ve İkiTeker

Adı:
    Özgür
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    @ozeltimci09 ben yardımcı olamıyorum kusura bakma bende yeniyim bu alemde :) motosiklet desen tamam da bisikleti yeni öğreniyoz ;)

5. kaskreis

kaskreis Forum Bağımlısı

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @ozeltimci09 hocam motor forumundada varmısınız mt.net de ?Ben de bisiklette yeniyim ama motorda tecrübelendik.Her ne kadar sigorta vermemek için almasamda :)