Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletim ortalama sitesinde verilen bilgileregöre 2kg daha ağır nedeni ne olabilir?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ali ALTIN tarafından paylaşıldı.

1. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar corratec super bow fun bisikletim geldi. Gerçekten çok mutluyum ve çok da beğendim. Ancak kafamı kurcalayan bir soru var? Forumda yer ala bir listede bisikletim model yılı ile birlikte corratec lerin tamamının ağırlığı veriliyordu. Bu listede benim bisikletimin ağığlığı 11.7 kg olarak belirtilmiş. Ancak bisikleti digital tartıda tarttım. Tartıya da güveniyorum. En küçük farkları dahi belirleyebiliyor. Ortalama 2 kg kadar ağır çıktı. Hadi 1 kg olsa neyse de bu fark sizce neden kaynaklanıyor olabilir. ? Teşekkürler :)

2. Bertann

Bertann Kıdemli Üye

Seviye:
    Firmaların çoğu Bisikeltlerin ağırlaklarını kağıt üzerinde hesaplamaktadır. Tabi bu hesaplamalar ayrıntılardan uzak olmaktadır. Lastiğe basılan havanın ağırlı bile bisikletin ağırlaşması için bir etken...

3. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    pedalsız,suluksuz, enküçük kadro boyu için veriyorlar ağırlıkları

4. Firochromis

Firochromis Kıdemli Üye

Adı:
    Fırat Çıngı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba, Ben de aynı bisikletin Race modeline sahibim. Forumla tanışmamdan bir süre sonra merakıma yenilip ben de dijital tartının üzerine çıkmıştım. Sizin bulduğunuz gibi ben de arada tam 1200 gr fark bulmuştum. Fakat sonra bu farkın neden çıktığını buldum:

Lastiklerden dolayı fark: 415 gr (sitedeki ağırlığı Corratec Grip Master Lite (350 gr *2) lastiklerle verilmiş, üzerinde gelen lastikler ise Ground Grip 2.1 (550 gr) ve Ground Grip 2.3 (565 gr) idi.)

Pedallardan dolayı fark: 400 gr,

Seleden dolayı fark: 300 gr

Bu üç rakamın toplamı 1115 gram yapıyor. Geriye yaklaşık 85 gramlık bir fark kalıyor. Benim kadro boyum 4, eğer bu ağırlık 2/3 kadro içinse bu fark da bununla alakalıdır. Birazcık da ölçüm hatası olabilir :)