Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletim giderken sağa yatıyor!

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında Ensar Koca tarafından paylaşıldı.

1. Ensar Koca

Ensar Koca Üye

Seviye:
    Bisikletim sağa yatıyor bunun sebebi ne olabilir acaba? Aynı model bisikletten bir kaç tane daha var fakat sadece tek bisiklette sorun var. Marka ve model - Salcano astro 212 hd

2. özel

özel Üye

Seviye:
    Sağa yatıyor derken nasıl olduğunu tarif edebilirsen yardımcı olan bir arkadaş çıkabilir.

3. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    büyük olasılıkla furç yatağı bozulmuştur iyi bir bakım yada furç değişikliği ile düzelecektir merak etmeyin

4. H.T

H.T Forum Bağımlısı

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    ön jantı maşaya yanlış bağlamış olabilirsiniz mandalın tam oturduğuna dikkat edin.

5. derin korman

derin korman Yeni Üye

Seviye:
    on janti cikarin, bisikletin uzerine binin, iki elinizle yatagi iki yandan tutarak gidon ve kadroya bakarak tekrar oturtun. Normaldir, on jant oyle tak diye oturmaz

6. Ensar Koca

Ensar Koca Üye

Seviye:
    Giderken yeteri hıza ulaşıp 2 elimi bıraktığımda bisiklet sağ tarafa doğru yatıyor vücudumla dengeleyerek o şekilde gitmeye devam edebiliyorum. Aynı model diğer bisikletlerde hiç bir sıkıntı yaşamıyorum.

Jantı defalarca çıkarıp tekrar taktım hiç bir değişiklik olmadı. Furç yatağı hakkında pek bir bilgim yok, o olabilir sanırım. Bulunduğum yerde profesyönel bir bisiklet tamircisi de yok sorunun gerçekten oradan mı kaynaklandığını anlayabilecek. Furç yatağını değiştirmem sorunu çözecekmidir, yoksa başka nedenleri de olabilir mi?

7. kefallica

kefallica Forum Demirbaşı

Seviye:
    :) dostum derdin 2 elini bırakarak gitmekse, bana kalırsa bisikletin sağa da yatabilir sola da yatabilir problem değil :) ama, normal kullanım içerisindeyken bisikleti kontrol etmekte zorlanıyorum ve bu benim için güvensiz sağlıksız bir sürüşe sebep oluyor diyorsan eminim arkadaşlar daha iştahlı yardımına koşabilir diye düşünüyorum... saygılar.

8. SALİH TUNÇKIRAN

SALİH TUNÇKIRAN Kıdemli Üye

Seviye:
    senin bisikletin ya kadroda eğrilik var. kikolay kolay olmayan bir durum. yada ön maşa problemli. maşadaki problem bir yere çarpma sonucu (kaldırım olabilir veya bir çurura ön fireni sıkarak girme şeklinde olabilir) aldığı darbe sonucu eğilmiş olabilir. maşanın diğer sorunu da bacaklarının bitanesi sağdaki tam çalışmıyor demektir. veya sol bacak diğerine göre daha yumuşaktır.

9. ANT OZAMAN

ANT OZAMAN Üye

Seviye:
    Ön tekerleği takarken,çatalı ortalayarak takın.Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.