Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletim çalındı

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında omer_26 tarafından paylaşıldı.

1. omer_26

omer_26 Yeni Üye

Seviye:
    Dün akşam saat 22:30-23:30 arasında Atatürk caddesi üzerindeki(kızılcıklı caddesinin başı)köprünün yanına kilitlediğim bianchi wap marka bisikletim kilidi kırılarak çalınmıştır.Görenlerin 0546 868 04 18 nolu telefona bildirmelerini rica ediyorum.

2. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    geçmiş olsun, umarım kısa sürede bulunur..

3. NKORHANK

NKORHANK Aktif Üye

Seviye:
    Yıllar önce benim de bu çalınma konusunda bir dizi sıkıntım olmuştu.

1) İlk üzerinde düşünerek aldığım bisiklet shwinn marka bir yol bisikletiydi ve mekanik problemlerine karşı çok seviyordum bu bisikletimi kampuste ki park yerine ince çelik halatlı kordonlar ile bağlamıştım.

Bu bisikletim gündüz vakti yüzlerce kişinin onunde alınıp goturulmuştu. Dersten çıktığımda o gün belki okula bisikletle gitmediğim gibi saçma şeyleri bile düşünecek kadar üzülmüştüm. Ama giden gitmişti.

2) Yine sıfır bir mtb aldım bisikletim de kampuste yogun bir noktadan akşam saatlerinde benzer ince çelik halat kesilerek çalınmıştı. Çalan bu sefer kestiği halatı dahi tenezzül edip almamıştı .

3) Thrift mağazadan ikinci el bir mtb aldım 94 model murry bir bisikletti kelepçe frenli çelik cantlı (yagmurda tutmaz) vites kolları mandallı vidalı vs çok eski idi yanılmıyorsam 9 dolara almıştım.

Ama inadım inat gittim 19 dolara performance bike tan U-Lock aldım sağlamlığı konuşulamayacak kadar mükemmeldi. bunu on lastik ile kadro arasını bağlamak için kullanıyordum. arka lastiği zincirle bağlıyordum. Artık güvenli der iken 3 cu çalınma vakası ile karşılaştım. Bu bisiklete bile göz diken çıktı. Hemde en dişlisi

Metro durağında bisikletimi kitleyip metro ile yolculuk yapıp donuşte aynı yerden bisikletimi alıp eve gidiyordum. Bir sabah bir baktım bisikletimi tanıyamadım. Biri itfaiye muslugunun koca çelik tapasını sokmuş benim canım U-Locku dove dove kabugunu soymuş bu esnada kadro ağır çelik tapanın vuruşlarıyla yamulmuş içine çokmuş on tekerlek o kuvvetle yamulmuş. bir vaziyette buldum

Bisikletimin her yeri darbelerden tapanı boyasına kırmızıya boyanmıştı. Ama U-Lock ın sadece plastik yuzeyini kanırtmıştı. Çelik olan kendi sisteminde komik bir iki çizik haricinde birşey yoktu. O yediği darbelere göre komik sayılabilecek bir sağlamlıktı. Tek kelimeyle güvenlik budur. Bisikleti resmen yamultmuş ama kilit yerindeydi.

Arka zincirden ne haber derseniz, onun asthma kilidini kırmış zinciri yürütmüş :) Ama arkayı da ben biraz tamir ile kontra yapmıştım yani tekerlek vida ile govdeye monte idi onu da sökememiş.

Ben de bu durum karşısında hem üzüldüm bisikletimde ağır hasar vardı fakat sevindim çünkü bu sefer hırsıza yenikk düşmemiştim. Ardından ikinci 19 dolara U-lockumu aldım arka on U-Lock ile kitledim. bisikletimden vitesleri zaten sokmuştum fren yoktu (kontra hariç) 94 model murry adında bir bisiklet çelik govdelerden bunun maliyeti bana 9 dolar idi kilitlere 40 dolar vermiştim ama sonuçlar ortada.

Fakat Türkiye'de bu U-Lockları bulamıyorum.Her sitede kordon satılıyor. Bunlar biraz işi bilen bir hırsız için 3 dk lik kilitler kilidi kırma ihtimalini düşünmüyorum bile. O 10 sn de biter iyi bir vuruşla.

Nerede satılıyor bu U-Locklardan bilen var mı?

U-Lockı zor ile açmanın bir yöntemi var onu da burada yazmayım ;) %100 güvenli bir kilittir. Anahtarını kaybeden olursa mesaj atsın onu da ayrıca özelden yazarım. (Kesmek ile uğraşmak dünyada daimi barışı tesis etmekten daha zor bir iş)

Uzun lafın kısası kordonu sadece 10 dklık markete girişlerde çıkana kadar kullanırım. U-Lockı bir bulsak kitleyin unutun torununuz alır bisikletinizi yerinden.

4. Yokuscu

Yokuscu Forum Demirbaşı

Seviye:
    sayın NKORHANK ;

Yazınızı bir hikaye gibi okudum gerçekten başımıza boyle şeyler geliyor. kardeşim bu arada sanada geçmiş olsun bisikletin gitmiş gene ama kutfen kilitlerken daha dikkatli olalım ben gerekli olmadıkca dışarı kilitlemiyorum. mutlaka bir apartmanın içine kilitliyorum tavsiye ederim...

5. Cem Erdoğan

Cem Erdoğan Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçmş olsun bisikleti çalınan çok insan var.Genelde olay şöyle olur:
    1-Bisikletin çalınmış olabileceği ihtamali aklınızda bile yoktur...
    2-Bi bakarsınız bisiklet yok çevreye bakarsınız yan sokağa şuraya buraya birilerine sorarsınız.
    3-Artık bisiklet gitmiştir ve sizde polise gidersiniz.
    4-Polis fatura kmlik fln ister verirsiniz ifade alırlar biz sizi ararız derler gidersiniz
    5-Polisin hiç umrunda olmaz (araba aşşasına bakmıoalr bence).
    6-1-2 ay gördünüz ehr bisiklete bakarsınız
    7-Artık yeni bir bisiklet alma vakti gelmiştir..

Binlerce kayıp bisiklet var polisi hiç ilgilendirmiyo x(

arif sarı ve Burak Özen bunu beğendi.
  6. MertSayın

MertSayın Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun umarım kısa zamanda bulunur... :eek:

7. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Sanırım dediginiz gibi:eek:. Maalesef bisiklet e farklı gözle bakılıyor yani ciddiyi alıncak kadar değilmiş gibi :(

8. isimsizkahraman

isimsizkahraman Üye

Seviye:
    Aynen öyle...
    Yazık polis bizim en iyi dostumuz olduğu söylenir halbuki..

arif sarı bunu beğendi.
  9. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    böyle diyosunuz ama polis nasıl bulsun çalıntı bisikleti ?
    araba değili bu plakası olsun uzaktan görüp tanınsın. tüm bisikletler aynı birbirine benziyo, arada fark olsa bile ufacık farklar olur, şurasında sticker vardı dersin. sanmıyorum yani çalınan bisikletin polis tarafından bulunabileceğini

10. fatal

fatal Üye

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Bu bisiklet düşük kadro mu? 13-14'' falan sanırsam eğer öyleyse 15-20 gün önce kütahya caddesinin orada ara sokakta gördüm.

Ceyhun Oğuz bunu beğendi.
  11. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sevindirici bir haber

12. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    polis yerine zabıtaya haber verirseniz daha kolay bulunur. hatta yanında bi resim verin varsa. geçen yaz dedemin bisikleti çalındığında 10 sonra bulundu. hemde en ufak bir zarar verilmeden. polisler daha yoğun çalıştığı için unutabiliyorlar ama zabıtalar hem sürekli dışarıda oldukçları hemde polis gibi yoğun işlerle meşgul olmadıkları için daha rahat bulunabiliyor ;)

ayrıca zabıtalar polis gibi fatura,kimlik, ifade gibi şeyler istemiyorlar. sadece bisikleti tanımlıyorsun o kadar. hatta resmi varsa hiç onada gerek kalmıyor ;)

Burak Özen bunu beğendi.
  13. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Şirintepede bir çocukta gördüm çocuk çok küçüktü şaşırdım hatta bu çocuk buna nasıl biniyor diye o bisiklet olabilir.

14. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bahsettiğiniz kilitten İzmir ATA Bisiklette var sanırım. Sitesinde 25 EURO fiyatla satılmakta.

http://www.atabisiklet.com/asp/show_stock.asp?product=210.100.0188.09

15. Ali Fırat Coşar

Ali Fırat Coşar Yeni Üye

Ömer kardeşim büyük geçmiş olsun .. inşallah en kısa sürede bulursun . epeydirde görüşemiyoruz burada forumda gördüm baya şaşırdım ve üzüldüm bisikletnin çalındığına ..

16. çağatay sakin

çağatay sakin Kıdemli Üye

Seviye:
    çok geçmiş olsun

kroncu bunu beğendi.
  17. Hakan Guven

Hakan Guven Yeni Üye

Seviye:
    geçmiş olsun kardeş fakat bulacağını sanmıyorum.biz öle çok bisiklet kaybettik.giden gidiyor.inşallah bulunur ...